آشنایی با پروتکل های هوشمندسازی خانه – تیکو

که با آن سرو کار داشتهاید؛ این هوشمند سازی در اشیاء مختلف مانند: تلفن، در، پنجره، تلویزیون، یخچال، فر، شیر آب، دوربین، چراغ، تخت خواب، راه پله و بسیاری لوازم دیگر پیاده سازی شده یا قابل پیاده سازی است. بلوتوث یک تکنولوژی بیسیم بوده و با امواج رادیویی UHF با طول موج کوتاه کار میکند. هوشمند سازی ساختمان به دو دستهی اتوماسیون ساختمان و اتوماسیون خانه یا محل کار تقسیم میشود. یک خانه مستقل، یک آپارتمان یا یک واحد در یک مجموعه مسکونی. مجموعه گزینههای اتصال بیسیم آن شامل: ClearConnect، Kiddie، Wi-Fi، Bluetooth و Lutron میشود. برای برقراری اتصال بلوتوث، هر دستگاه به یک تراشه “رادیو بلوتوث” و یک نرمافزار بلوتوث، نیاز دارد. سازگاری پروتکل بلوتوث بسیار بالا بوده و این امکان را فراهم میکند؛ تا بهراحتی هر دستگاهی که دارای قابلیت بلوتوث است، به هر دستگاه دیگری که از بلوتوث پشتیبانی میکند، متصل کنید. با استفاده از تجهیزات هوشمند سازی لوکسین به راحتی و بدون تخریب میتوانید خانه مبله را نیز هوشمند کنید. و همه و همه با زبان بی زبانی خواهند گفت: بفرمایید قربان! در این پروتکل ویژگیهای امنیتی مناسبی ارائه شده است، به این معنا که همه دستگاههای موجود در شبکه تأیید اعتبار شده و تمام ارتباطات رمزگذاری شدهاند.

Infrared یکی از سادهترین و قابلاطمینانترین پروتکلهای هوشمندسازی خانه بوده و معمولاً ارتباطات یکطرفه را ارائه میدهد. نمایندگی خانه هوشمند هوم سرویز، خدمات هوشمند سازی ساختمان در تهران را ارائه می دهد. برای تشخیص حرکت افراد به کار می رود. همچنین، میتوان کلیدهای ویژه دیجیتالی را به اشخاص خاصی ارائه داد که باید در زمانهای خاص یا در دورههای زمانی پیوسته وارد خانه شوند و بعد از آنکه کار آنها تمام شد، کلید خود به خود اطلاعات را از دست میدهد و بنابراین، به تعویض قفل در برای جلوگیری از سرقت نیازی نیست. در این سیستم در واقع سیم کشی خاصی انجام می شود که تمام وسایل و تجهیزات را می تواند به یکدیگر متصل کند. این نوع سیستم ها خودشان به خودی خود از دسته سیستم های هوشمند هستند حال با ادغام این سیستم با سیستم های هوشمند ساز خانه امکانات بهتری در اختیار کاربران میگذارد نظیر کنترل تمام قفل های در و پنچره ها یا دیدن تمامی دوربین ها از راه دور که برای این کار فقط کافیست با اتصال به اینترنت و استفاده از رابط کاربری مخصوص این نظارت ها را بر خانه داشته باشید یا حتی اگر افراد خاصی (افراد سالمند یا نوزاد و یا بچه های کم سن) در خانه داشته باشید می توانید به صورت مدام وضعیت خانه را بررسی کنید.

در حال حاضر Control4 با بسیاری از برندها و شرکت های مطرح جهان از جمله Somfy ،Amazon ،ekinex ،Yale ،Neeo ،Pakedge و … این اتفاق دربارۀ خانۀ هوشمند هم در حال رخ دادن است. ببینید از آنجایی که هوشمندسازی یک رشته جدید است، در حال حاضر متخصصان بسیار کمی در این زمینه وجود دارند. بهاینترتیب اگر یک واحد دچار مشکل شود، سایر واحدها به کار روزانه خود ادامه خواهند داد. Thread با مواردی مانند Nest Protect و Nest Learning Thermostat کار میکند. با مشاوران ما در رابطه با انتخاب بهترین روش، تجهیزات مورد نیاز و تمامی اطلاعات لازم از صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان تماس بگیرید. محصولات خانه هوشمند TIS حاصل هنر و خلاقیت روز کارشناسان ما بوده و با انواع معماریها و روشهای زندگی سازگار است. ما به شما پیشنهاد میدهیم مقاله مربوط به اینکه چرا خانه ام را هوشمند کنم را در مقاله زیر بخوانید. Ethernet یک فناوری سنتی برای اتصال شبکههای محلی سیمی (LAN) بوده و دستگاهها را قادر میسازد تا از طریق یک پروتکل با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این محصولات که بهصورت راهکارهای بیسیم و سیمی و با قیمت مناسب عرضه میشوند، زیبایی دوچندانی به خانه شما میبخشند. یکی دیگر از روش های هوشمند سازی ساختمان، هوشمند سازی ساختمان با DLC است.

پس برای فعالیت در زمینه اتوماسیون ساختمان شما نیاز دارید که نحوه کار با سنسورها و به طور کلی از اتوماسیون صنعتی مطلع باشید. علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی این سیستم باعث افزایش آسایش افراد ساکن خانه میشود باعث میشود و سریعاً شرایط خانه با توجه به محیط تغییر میکند. تلفن گویا و سیستم گویا در خانه های هوشمند بسیار لت بخش است. در این روش اطلاعات بدون نیاز به کابل کشی مجزا بر روی سیم های برق موجود منتقل می شوند و نیازی به سیم کشی دوباره و جداگانه نیست. در این روش نیازی به نگرانی برای سیم کشی مجدد ساختمان وجود ندارد و در هر موردی می توانید با استفاده از یک قطعه هوشمند پشت محصولات آنها را به سیستم Smart Home متصل نمایید. هوشمند سازی ساختمان با استفاده از 4 عنصر اصلی سامانهها، ساختار، سرویسها و مدیریت و رابطه بین آنها در محیطی پویا و مقرون به صرفه اجرا میشود. اجرای ساختمانهای هوشمند منجر به افزایش کیفیت زندگی، کاهش دادن مصرف انرژی ساختمان، کاهش هزینه انرژی و بهبود امنیت میشود.

دیدگاهتان را بنویسید