آشنایی با پروتکل های هوشمندسازی خانه – تیکو

این موارد در دورههای آموزش هوشمند کردن ساختمان در تهران به طور عملی آموزش داده میشود. به وسیله سیستم BMS میتوان در، پنجره، پرده، سایبان و غیره را کنترل و فرمانهای لازم را در این خصوص صادر کرد. میتوان در ، پنجره ، پرده ، سایبان و غیره را کنترل ، و فرمان ها و دستور های لازم را در این باره اضافه کرد. همچنین برای کنترل و برقراری ارتباط بین قطعات و تابلو باید از کابل شبکه CAT5 استفاده شود که در سیم کشی برق سنتی سیم cat5 به کار نمی رود. ورود و خروج پرسنل، دوربین مدار بسته و نشتی آب و آب گرفتگی و حفاظت از برق گرفتگی را میتوان از طریق سیستم هوشمند سازی ساختمان کنترل کرد پس میتونیم در اینجا از مزیای بسیار خوب این سیستم هوشمند سازی ساختمان بهره مند شد . ورود و خروج پرسنل ، دوربین مدار بسته و نشتی اب و آب گرفتگی و حفاظت از برق گرفتگی را میتوان از طریق سیستم هوشمند کردن ساختمان کنترل کرد. این همان نکته ای است که با اتکای به آن می توان حتی با استفاده از یک پیمانکار برق سنتی که حتی تجربه سیستم هوشمند را ندارد یک خانه هوشمند فوق العاده را ساخت.

در این مورد ، برند کالایی که مصرف می شود هم ، بی تأثیر نیست و ، بر روی قیمت ، تأثیر خواهد گذاشت. بنابراین پس از انتخاب و قبل از شروع هوشمندسازی ساختمان خود از استاندارد قوطی کلید آن ها مطمئن شوید تا در آینده دچار مشکل نشوید. خانههای هوشمند برای آسایش و امنیت بیشتر طراحی شدند تا زندگی را برای افراد آسودهتر کنند. به طور همزمان، اکثر وسایل مورد استفاده در خانه های سنتی هم به صورت محلی و هم به صورت دستی کار می کنند. شرکت ارگ بند سازه ، یک شرکت در امر هوشمند سازی ساختمان است و در پروژه های خود ، از بهترین مهندسین و متخصصان ، که مجرب و با تجربه هستند ، استفاده می کنند. شرکت ساختمانی ارگ بند سازه بهترین شرکت ساختمای با تکیه بر توان مهندسی در طراحی و اجراء پروژه های متعدد عمرانی و ساختمانی، همچنین بکارگیری پرسنل متخصص و با تجربه در بخشهای مشاوره، طراحی، اجراء و نظارت بر آن بعنوان یک شرکت EPC جایگاه خود را تثبیت نموده است.

گروه ساختمانی ارگ بند سازه جهت جلب رضایت هر چه بیشتر کارفرمایان و مشتریان محترم در تمام این سالها خود را موظف به حضور مستمر در پروژه ها از ابتدا تا انتهای آن و ارائه گزارشات مالی و اجرائی به کارفرمایان دانسته است. هوشمند سازی ساختمان با سیم در این حالت برای ایجاد ارتباط با برخی از تجهیزات خانه هوشمند مانند مانیتور لمسی و دستگاه کارتخوان و یا ماژول پرده برقی به سیمهایی برای انتقال داده نیاز است؛ و برای این کار از کابل هایی در این زمینه استفاده میکنند . بزرگترین بازار فروش تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در تهران و بسیاری از شهر های دیگر توسط شرکت های طراح و مجری سیستم اتوماسیون هوشمند که تجربه زیادی در این رشته دارند ایجاد می گردد. این چهار سطح ، شامل : ساده ، نرمال ، پیشرفته ، و ویژه است ، و با توجه به این نکته که میزان تجهیزات مصرف شده در هر سطحی ، از دیگری ، متفاوت می باشد. در نتیجه کافی است یک تاچ پنل در منزل قرار گیرد و آن تاچ پنل به مودم وای فای خانه متصل شود تا خانه به سوی مدرنیته شدن برود.

هوشمندسازی بی سیم به کمک یک تاچ پنل مرکزی قابلیت اجرا پیدا می کند که با نام ( GATE MAY ) شناسایی می شود. با استفاده از نرم افزار مخصوص تاچ پنل مرکزی تمام کلیدها را به صورت بی سیم می توان کنترل کرد. اتوماسیون خانگی و امکان کنترل از راه دور تمام سیستمهای کنترلی از طریق شبکه وای فای و هر چیزی که قابلیت اتصال به شبکه دارد را می توان به عنوان هوشمند سازی ساختمان قلمداد کرد. مصرف کننده باید به این نکته توجه کند که ، با توجه به بودجه خود ، و آن انتظاری که از سیستم هوشمند دارد ، نوع و برند و مدل دلخواهش را ، انتخاب کند. اولین مورد موثر بر هزینه نصب و راه اندازی ، نوع برندی است که مصرف می شود ، از این جهت که بعضی از برند ها ، سختی هایی برای نصب داشته ، و زمان بیشتری را می خواهد. مورد بعدی ، تعداد تجهیزات و قطعاتی است که مصرف می شود ، که آن هم ، بر روی هزینه ی نصب تأثیر می گذارد ، ولی باید دقت کرد که ، هزینه ی نصب و راه اندازی تجهیزات ، در ابتدا ، توسط شرکت حساب می شود و ، در مواردی هزینه ی نصب و راه اندازی بر عهده خود شرکت است و هزینه ای بابت این کار ، دریافت نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید