آشنایی با پروتکل های هوشمندسازی خانه – تیکو

ساختمان هوشمند این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده، با توجه به امکانات رفاهی که این خانه در اختیار ساکنین آن قرار می دهند روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود. محیطی امن، تحت کنترل همراه با آسایش و امکانات پیشرفته رفاهی در منزل شما فراهم میآورد. ساختمان­ های هوشمند از تجهیزات و امکانات منحصر به فردی برخوردار هستند که می ­تواند آسایش، امنیت و آرامش را برای افراد به همراه داشته باشد. این خدمات همراه با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت ها به سراسر ایران ارائه میشود. تمام بخش های خانه با کمک این کنترل کننده با یکدیگر در ارتباط بوده و تمام دستورات موردنیاز نیز از همین طریق برای آن ها ارسال می شود. کمپانی نام برده با سابقه ای درخشان در طراحی خانه ای هوشمند برای شما بهترین کیفیت مطلوب را ارائه می دهد. همچنین می توانید یک مغازه ارائه دهنده خدمات ساختمانی راه اندازی کرده و به پیاده سازی پروژه های هوشمند سازی بپردازید. با توجه به تخصصی بودن فرایند پیاده سازی پروژه های هوشمند سازی، میزان درآمد در این شغل تا حد بسیار زیادی به دانش و مهارت شما دارد.

هوشمند سازی منزل، خانه های کوچک و بزرگ و هر نوع ساختمانی امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. به یاری این سنسور می توان سیستم نور و روشنایی پک خانه هوشمند را نیز پیاده سازی کرد . برای ورود به بازار کار هوشمند سازی پس از آموزش هوشمند سازی ساختمان می توانید بهترین شرکت ها و سایت های فعال در زمینه پیاده سازی پروژه های هوشمندسازی را شناسایی کرده و با ارسال رزومه به آنها به استخدام آنها درآیید. یکی از مهم ترین نکات در رابطه با برخی از پروژه های خانه هوشمند در اهواز این است که این پروژه ها بر اساس پروتکل های منسوخ شده در جهان مانند پروتکل bus اجرا شده اند. این پروتکل که به اختصار LON نامیده می شود، توسط شرکت Echelon ارائه شده است. نقشه هایی از طرف مهندسان مکانیکال و الکتریکال پروژه در اختیار شما قرار می گیرد. هم اکنون درصد قابل توجهی از انبوه سازان با بهره گیری از مشاوره های شرکت رهنما فردا، پروژه های ساختمانی خود را بر اساس استانداردهای معتبر جهانی، هوشمند میکنند. شرکت SmartThings در سال ۲۰۱۲ کمپین کیک استارتر را راه اندازی کرد و 1.2 میلیون دلار برای تأمین بودجه سیستم خانگی هوشمند خود به آن اختصاص داد.

با توجه به جدید بودن شغل هوشمند سازی میزان درآمد متخصص حرفه ای هوشمند سازی بالا بوده و در صورت بهره مندی از دانش و مهارت کافی متوسط درآمد این شغل حدود 8 تا 20 میلیون تومان در ماه است. شغل های هوشمند سازی ساختمان جز مشاغل جدید و نوپا در ایران است و همین امر باعث شده تا فرصت های شغلی برای متخصصان این حرفه بسیار باشد. به همین دلیل هم شرکت رهنما فردا تنها شرکت ساختمان هوشمند در اهواز می باشد که محصولات آن از چندین برند مختلف می باشد و نمایندگی انحصاری چندین برند معتبر جهانی در زمینه هوشمند سازی خانه را در استان خوزستان دریافت کرده است. مثلا یک برنامه روشنایی برای پخش فیلم یا زمان ورود مهمان به خانه داشته باشید یا یک کلید یا دکمه ای بر روی موبایل که همه لامپ ها را هنگام خروج از خانه خاموش می کند. دریچه های ورود هوا بسته شده و برق طبقه قطع می شود و … هوشمند سازی ساختمان شغلی تخصصی بوده و نیازمند یادگیری مهارت های گوناگونی از قبیل برق کشی، نصب سیستم های امنیتی، برنامه نویسی و غیره می باشد. نحوه انشعاب برق ساختمان در این تابوها مشخص می شود.

سیستم در دست گرفتن به یک سیستم اصلی جهت مدیر یک قسمت , تجهیز یا این که یک فرایند گفته می شود . این باعث میشود که کارها سریع تر انجام شود و نیروی انسانی کمتری استفاده شود که در هزینهها صرفه جویی میشود. برای سنجش میزان رطوبت در هوای اتاق ها به امداد داده ها این سیستم , کنترلر مرکزی تصمیم میگیرد که چه میزان از سیستم تهویه مرکزی استعمال نماید . کنترل سیستم های صوتی و تصویری و تلویزیون، امکان کنترل وسایل هوشمند با صدای کاربر و انتخاب زبان فارسی از ویژگی های جانبی یک اپلیکیشن هوشمند سازی خانه هستند که در صورت نیاز، آنها را به اپلیکیشن اضافه می کنیم. تنظیم بسیاری از قطعات الکترونیکی مانند درب های پارکینگ، ورود و خروج، پرده های برقی، سیستم روشنایی، سیستم های صوتی و تصویری و تمامی سیستم های دیگر هماهنگ با یکدیگر کار می کنند. به همین دلیل تمامی موارد نام شده به هر نحوی میتواند تاثیر گذار در قیمت باشد. یکی از راه های آموزش هوشمند سازی ساختمان شرکت در دوره هوشمند سازی ساختمان آموزشگاه فنی پارس است که به صورت عملی تمامی مباحث در این زمینه را پوشش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید