آشنایی با پروتکل های هوشمندسازی خانه – تیکو

تایمرها جهت یک سری اعمالی که به صورت تکراری و در زمان های مشخص انجام می­ شوند می ­توانند مفید باشند البته کنترل مرکزی نیز قابلیت ارسال فرمان بصورت زمانی را دارند که می ­تواند ارزان­تر از استفاده از تایمر مجزا باشد . انواع متداول این سنسورها عبارتند: از سنسور حضور، سنسور دما، سنسور نور، سنسور دود و غیره که می ­توانند مشخصات مورد نظر را تبدیل به سیگنال ­ها و اطلاعات مورد نظر نموده و از طریق خطوط ارتباطی به کنترل مرکزی یا نقاط کنترلی ارسال کند و کنترل مرکزی یا محلی فرمان های لازم را به انواع کلیدها، تایمرها و دیمرها ارسال می­ نمایند. برای ارتباط اجزاء مختلف BMS با یکدیگر از خطوط ارتباطی استفاده می­ گردد این خطوط از تمام اجزاء BMS عبور کرده و امکان ارسال اطلاعات را بین آنها میسر می­ سازد. با استفاده از پریزهایی که قابلیت ارسال و دریافت اطلاعات از طریق خطوط ارتباطی را دارند می ­توان مصرف کننده­ های متصل به آن ها را روشن و خاموش و یا از وضعیت آنها مطلع گردید. نمایش خطاها و ارسال اتوماتیک آن به افراد مسئول برای اقدامات بعدی.

این بخش مهمترین و بزرگترین جزء یک سیستم BMS بوده و هسته مرکزی آن می ­باشد.هوشمند سازی ساختمان گاهی اوقات از یک کامپیوتر نیز به جای این سیستم استفاده می ­گردد ولی در اغلب موارد این بخش مستقل بوده و فقط از طریق کامپیوتر برنامه ­ریزی و کنترل می­ گردد . وسیله ای است که کاربر را قادر می­ سازد تا در هر نقطه ­ای از دنیا از طریق اینترنت به سیستم BMS دسترسی پیدا کرده و آن را کنترل نماید. هوشمندسازی سبب می شود تا تاثیر عواملی همچون خطای نیروی انسانی، نرخ وقایع و رخدادهای خارج از کنترل و سوانح کاهش پیدا کرده و باعث افزایش قابلیت اطمینان از عملکرد صحیح تاسیسات و تجهیزات ساختمان و بهبود امنیت عمومی ساختمان شود. حال شما باید این نکات را نیز در نظر بگیرید که اجرای سیستم هوشمند ساز هزینه های نسبتا بالایی دارد که این موضوع می تواند روی قیمت خانه تاثیر زیادی بگذارد.

بنابراین موفقیت شرکتهای این حوزه به میزان زیادی به تمام این عوامل بستگی دارد و هر شرکتی که در پوشش دهی همه جانبه انتظارات مشتریان بربیایند گزینه ای مطلوب از نظر مشتریان محسوب می گردد. شرکت Busch-Jaeger به طور مداوم جهت رفع نیاز های سختگیرانه مشتریان در مورد کیفیت و طیف وسیعی از محصولات و نوآوری تلاش می نماید. این شرکت همواره مشتری محور بوده و با شعار از ایده تا اجرا توانسته با تیمی از مشاوران به مشتریان خود راهنمایی های لازمه را ارائه دهند و در عین حال از ایده ها و سلیقه های مشتریان در جهت بالا بردن کیفیت خانه های هوشمند خود استفاده نمایند. تیم تحقیق و توسعه خانه هوشمند اینترا (Interra) با به کار گیری متخصصین مجرب و بررسی نیاز مشتریان بالاترین پیشرفتها در خصوص تولید محصولات خانه هوشمند بر پایه استاندارد KNX و تحت نام تجاری اینترا (Interra) را داشته است. ساده ترین راه اندازی یک کابل سریال است که درگاه های سریال را به دو دستگاه، یک Master و Slave متصل می کند.

حتی روزهایی که میدانید قرار است زودتر از زمانی که بر روی سیستم سرمایش و گرمایش تنظیم کردهاید به خانه برگردید میتوانید در راه برگشت به منزل از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند که بر روی موبایلتان نصب کردهاید از راه دور سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند را فعال کنید. این روزها تکنولوژی آنقدر پیشرفت کرده است که همه چیز در حال هوشمند شدن است حتی چندین سالی است که تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان نیز مطرح شده است. در دنیای تکنولوژی شاید نام خانه های هوشمند را شنیده باشید، با شنیدن این کلمه اولین چیزی که در ذهنتان می آید چیست؟ شرکت Busch-Jaeger بخشی از گروه بزرگ ABB آلمان با بیش از 130 سال تجربه و 130 نفر نیروی کار در زمینه تولید، فروش و صادرات تکنولوژی سیستم های الکتریکی یکی از بزرگترین شرکت ها در این زمینه می باشد. انجام این کارها زمان بر است ولی اگر از تکنولوژی خارق العاده هوشمند استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید