آموزش هوشمند سازی ساختمان Bms ⭐️ دوره خانه هوشمند [ویژه بازارکار1400]

از جمله ی این وسایل میتوان به دستگاه های تهویه و تصفیه هوای شیائومی اشاره کرد. پارکینگ هوشمند علاوه بر اینکه باعث ایجاد بهبود در ترافیک پارکینگ و کاهش زمان ورود و خروج خودروها می شود بلکه کارکرد سیستم تهویه و تخلیه هوا را کنترل می کند و با استفاده از تجهیزات سنجش میزان کیفیت آلودگی AQS ،باعث کاهش آلودگی هوا و آلودگی صوتی در داخل پارکینگ می شود.همچنین با بهره مندی از یک سامانه هوشمند امکان رزرو محل پارک مناسب برای افراد فراهم می شود. در این میان کنترل بهینه تاسیسات سرمایشی و گرمایشی به دلیل اینکه سهم بسزایی از مصرف انرژی در ساختمان را به خود اختصاص داده اند بسیار حایز اهمیت هستند. سیستم کنترل هوشمند موتورخانه ساختمان یکی از راهکارهای نسبتا ارزان قیمت و پر بازده با کاربری ساده است که در سالهای اخیر معرفی شده است و تکنولوژی آن در کشور ما رو به تکامل بوده و با فرهنگسازی مناسب در خصوص بهره برداری از آن می توان از بخش اعظمی از هدر رفت انرژی در موتورخانه ساختمان های سراسر کشور جلوگیری نمود همچنین ایجاد آسایش حرارتی متناسب با نیاز نیز ارمغان دیگر این سیستم هوشمند در ساختمان می باشد. اشکالی ندارد اگر کاربری به هر دلیلی از کلیدهای لمسی خوشش نمی آید و با کلید های سنتی بهتر و راحت تر ارتباط برقرار می کند، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

بهطورکلی منظور از آمادهسازی زیرساخت هوشمند سازی ساختمان، ارائه بستر ارتباطی و نحوه اتصال تجهیزات مختلف بهمنظور هوشمند سازی ساختمان با یکدیگر است. در مواقعی که شرایط بحرانی به وجود میآید میتوان با ارسال سریع و به موقع اعلام خطر از حوادث جلوگیری کرد. در صورت استفاده از این سیستم می توان به استانداردهایی از جمله KNX ،EIB ،BACnet ،LON و S-BUS و غیره اشاره کرد. این سیستم یکی از مهم ترین سیستم های ایمنی خانه است که به صورت خودکار می تواند وضعیت خانه را بررسی کند و نشتی گاز یا با تشخیص دود در خانه از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری کند و به ایستگاه های آتش نشانی اطلاعات رسانی کند. اگر والدین شما نیاز به مراقبت دارند، خانه هوشمند میتواند زمان مصرف دارویشان را به شما یا به ایشان اطلاع دهد. هوشمند سازی ساختمان اینترا (Interra ) با ارائه خدمات آنلاین به نمایندگان خود در سراسر دنیا از جمله ایران سبب بهبود هرچه بیشتر در بهره برداری و سطح خدمات مهندسی گردیده است. هرچقدر کمتر در خانه یا ویلا باشید، احتمال اینکه مورد سرقت قرار بگیرید بیشتر است. تلفن گویا و سیستم گویا در خانه های هوشمند بسیار لت بخش است. بنابراین توجه به راهکارهای ارائه شده در این بخش برای کنترل خودکار عملکرد موتورخانه های سیستم های حرارت مرکزی می تواند در کاهش مصرف انرژی بخش ساختمان به خصوص در کشور ما بسیار چاره ساز باشد.

سیستم هوشمند ساختمان در مراکز اداری-تجاری شرایطی را فراهم می آورد که به راحتی و از راه دور بتوان تاسیسات و لوازم الکترونیکی موجود مانند کنترل روشنایی فضاهای مشاع ،مباحث امنیتی فیزیکی ،کنترل تردد ،تاسیسات مکانیکال و الکتریکال را کنترل کرد و به پورتال مرکزی مجتمع متصل شد. که کمک می کند از طریق اینترنت بتوانید کنترل تجهیزات و وسایل الکترونیکی را به صورت یکپارچه و از راه دور با کمک موبایل یا تبلتتان در دست داشته باشید. از این رو استفاده از سیستم کنترل و نظارت بر اتاق سرور ضروری است.سیستم مدیریت هوشمند اتاق سرور پارامترهای محیطی را پایش میکند و در صورت بروز شرایط نا مطلوب مانند افزایش رطوبت و دما بلافاصله توسط پیامک اخطار sms ، ایمیل و آژیر خطر افراد مسؤول را باخبر می کند. در صورتی که کنترل میزان روشنایی، سیستم سرما و گرما، آبیاری فضای سبز منزل و… آبیاری گیاهان و فضای سبز منازل همواره از نگرانیهای افراد هنگام دور بودن از منزل میباشد. برخی از شرکت­های فعال در زمینه هوشمندسازی، سیستم ترکیبی (باسیم و بی سیم) برای ساختمان هوشمند را هم ارائه می­ دهند.

هوشمند سازی سیستم های ساختمانی هم از نظر بالا بردن استانداردهای آسایش زندگی و هم از نظر بالا بردن راندمان عملکرد تجهیزات در سالهای اخیر در کانون توجه قرار گرفته است. نقشه هایی از طرف مهندسان مکانیکال و الکتریکال پروژه در اختیار شما قرار می گیرد. آموزش هوشمندسازی ساختمان یا BMS موضوع این بخش از فروشگاه مهندس یار می باشد. از آنجایی که یکی از مشکلات انبار های بزرگ ، عدم توانایی در گردآوری اطلاعات و تسهیم اطلاعات مورد نیاز هر بخش است،استفاده از سیستم هوشمند انبارداری ارگ می تواند بسیاری از عملیات مورد نیاز مدیریت کالا در انبار نظیر ورود و دریافت کالا ،طبقه بندی ،جانمایی و نگهداری ،برداشت ،تحویل،خروج و انتقال کالا رابصورت هوشمند از طریق کنترل و مانیتورینگ از راه دور به انجام برساند. چه چیزی لذت بخش تر ازاین که بتوانید روشنایی و دمای خانه خود را از راه دور ،از طریق گوشی هوشمند یا از تخت خوابتان کنترل کنید. خانه های هوشمند با یک بیان ساده در واقع ساختمان های مدرنی هستند که تمام وسایل های آنها به صورت یکپارچه با هم کار می کند. اگر خانه خود را هوشمند کنید به مقدار زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می کنید.به این صورت که با استفاده از پروتکل های استاندارد مانند KNX و BACNET و MODBUS و SNMP کلیه لوازم منزل از لحاظ مصرف انرژی بهینه می شوند.در مواقع غیر ضروری این لوازم خاموش نگه داشته می شوند.همچنین زمانی که کسی در منزل نیست سیستم خانه هوشمند تعدادی از چراغ ها را خاموش نگه می دارد تا مصرف انرژی کمتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید