آموزش هوشمند سازی ساختمان Bms ⭐️ دوره خانه هوشمند [ویژه بازارکار1400]

در این نوع از هوشمند سازی ساختمان ، بین هر گونه المانی ، که در خانه وجود دارد برای ارتباط آن باید از سیم کشی استفاد کرد و از کابل های شبکه و کابل KNX. سرعت بالای انتقال اطلاعات نسبت به سیستم سیم کشی یا کابل کشی ، که این مورد بسیار مهم است و خیلی از افراد روی سرعت انتقال اطلاعات مانوور می دهند. سیگنال کنترلی می تواند در انواع مختلف الکتریکی (ولتاژ و جریان) و یا مکانیکی صادر شود. و این که این را بدانیم چه لولی از هوشمندی را در ساختمان خود می خواهیم. وجود بیش از ۱۲۰۰ دستگاه سازگار با Zigbee : Zigbee یک پروتکل آسان برای توسعهدهندگانی است که قصد طراحی محصولات جدید و سازگار با این پروتکل را دارند. شما کنترلر مورد نیاز خود را متناسب با تعداد ورودیها و خروجی های پروژه یا همان I/O لیست پروژه انتخاب می کنید. به صورت کلی ، می توان گفت در ساختمان ها ، ۴ سطح هوشمند سازی وجود دارد ، و انتخاب نوع آن بر عهده ی مشتری است. مصرف انرژی کم: یکی از اصلیترین مزایای انتخاب Zigbee برای اتوماسیون خانههای هوشمند، مصرف برق بسیار کم آن است.

یکی از فناوریهای نوظهور در زمینه ساختمان سازی، سیستم هوشمند سازی میباشد که استفاده از آن تاثیر بسزایی بر روی کیفیت زندگی افراد و بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینهها دارد. هوشمند سازی خانه به این افراد کمک میکند نسبت به مسائل خانه دغدغه کمتری داشته باشند و انرژی کمتری بابت آن صرف کنند. هوشمند سازی و فناوری دو اصل مهم در عصر حاضر هستند که علی الخصوص در این روزهای کرونایی خیلی بیشتر از قبل به کمک ما آمدهاند. دوستان گرامی؛ متاسفانه تماس های هفتگی بسیاری از مشتریان، ناشی از بدقولی شرکت های غیر مقیم در شمال دریافت می کنیم که درخواست پشتیبانی برای سیستم خانه هوشمند می نمایند. شرکت ارگ بند سازه ، یک شرکت در امر هوشمند سازی ساختمان است و در پروژه های خود ، از بهترین مهندسین و متخصصان ، که مجرب و با تجربه هستند ، استفاده می کنند. قابلاجرا بودن اپلیکیشن های هوشمند سازی خانه بر روی سیستم های اندروید و iOS مزیت مهمی برای رشد و توسعه آن می باشد که اپلیکیشن های ساخته شده در شرکت الو اپلیکیشن (Alo Application) قابلیت نصب بر روی هر دو سیستم را دارند. برای هوشمند سازی ساختمان روشها و پروتکلها و استانداردهای متعددی مانند KNX ، BACnet ، Cbus ، Lonworks و LON وجود دارند ، که از مهمترین و معروفترین آن ها Bacnet و KNX را میتوان ، نام برد.

به طور کلی هوشمند سازی ساختمان به دو نوع تقسیم می شود که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد. هرچقدر ، تعداد قسمت هایی که هوشمند سازی ساختمان شده اند ، بیشتر باشد ، نیاز بیشتری به سیستم های کنترل ، دارد ، برای مثال : پرده ی سالنی داریم ، اگر بخوایم هم پرده و هم آستر آن را کنترلی کنیم ، باید برای هر کدام از آن ها ، موتور جداگانه نصب شود ، و طبیعی است که با این کار ، هزینه ی آن بالاتر برود و اگر ، اضافه بر سالن هال ، اتاق های خواب را هم بخواهیم به همین روند انجام دهیم ، باز هم هزینه ی بیشتری صرف خواهد شد. برای مثال اگر بخواهید کل قسمت های خانه اعم از سیستم های صوتی و روشنایی و همگی وسایل برقی را تحت کنترل یک پنل در بیاورید ، قطعا هزینه بیشتری را نیز باید متحمل شوید. لوکسین در تلاش است با پایین آوردن هزینههای هوشمند سازی ساختمان و رفع موانع نصب، هموطنان بیشتری را قادر به بهرهبرداری از مزایای یک خانه هوشمند کند. روش بعدی ، که این روز های برای هوشمند سازی ساختمان بسیار مهم و پر استفاده شده است ، روش هوشمند سازی بی سیم یا وایرلس هست که به عنوان بستر ارتباطی سیستم هوشمند می باشد.

هوشمندسازی در خانه و ساختمان ها به منظور کنترل نور، کنترل دما، کنترل درها و پنجرهها و پردهها و یا سیستمهای امنیتی و مدار بسته تبدیل به امری رایج شده است. این چهار سطح ، شامل : ساده ، نرمال ، پیشرفته ، و ویژه است ، و با توجه به این نکته که میزان تجهیزات مصرف شده در هر سطحی ، از دیگری ، متفاوت می باشد. حتی روزهایی که میدانید قرار است زودتر از زمانی که بر روی سیستم سرمایش و گرمایش تنظیم کردهاید به خانه برگردید میتوانید در راه برگشت به منزل از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند که بر روی موبایلتان نصب کردهاید از راه دور سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند را فعال کنید. در واقع مهم نیست که زیرساخت ها چقدر بزرگ یا کوچک باشند ، یک ساختمان متشکل از سیستم ها و فناوری های فراوانی است که از طریق هوشمند سازی نظارت ، سرویس ، تعمیر و نگهداری و مدیریت آنها بدون دردسر در کنار هم قرار گرفته اند. یعنی سرمایی یا گرمایی بودن شما را به خاطر می سپارند و بطور خودکار تنظیمات را تغییر می دهند تا بیشترین راحتی و کارآیی را برای ساکنین فراهم کنند. از مهم ترین استاندار های این روش می توان به Z – Wave و Zigbee اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید