آموزش هوشمند سازی ساختمان Bms ⭐️ دوره خانه هوشمند [ویژه بازارکار1400]

خانه باید جایی باشد که ساکنین در آن احساس امنیت داشته باشند و سیستم امنیتی هوشمند این احساس را فراهم میکند. قهوهساز قبل از بیدار شدن شما قهوه صبحانه را آماده میکند و حتی لازم نیست که ثانیهای را برای روشن کردن لامپها صرف کنید. قیمت تجهیزات هوشمند کمی بالاست و شما برای هوشمند سازی ساختمان خود باید مبلغ نسبتا زیادی را صرف نمایید. اگر نمیدانید که هوشمندسازی تا چه اندازه برای خانه و هدف شما مناسب است، میتوانید از یک شرکت هوشمندسازی باتجربه کمک بگیرید. حالا در سناریو خانه هوشمند سوم هم فرض کنید شما از بعد از یک روز پر کار به خانه برگشته اید واتفاقا آن روز کلی مهمان دارید و دوست دارید فضا را به نحوی مناسب مهمانی کنید و فرصتی زیادی هم ندارید. همچنین نکته ی دیگری که در هوشمند سازی بدون تخريب وجود دارد این است که شما با توجه به بودجه ای که دارید سیستم خانه را هوشمند می کنید و هر زمان که بودجه ی بیشتری داشتید سیستم هوشمند را ارتقا می دهید؛ اما موضوع دیگری که در هوشمند سازی بدون تخريب حائز اهمیت است داشتن کیفیت بالا در کنار هزینه ی کمتر می باشد و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد هوشمند سازی بدون تخريب را ترجیح بدهند و هوشمندسازی بی سیم را انتخاب کنند.

ابتدا باید آموزش صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان را طریق شرکت در یک دوره آموزش BMS بگذارنید هر آنچه برای طراحی و اجرا هوشمند سازی ساختمان نیاز دارید را یاد بگیرید. بطور مثال فرض کنید در پروژه شما یک استخر وجود دارد و برای خروج رطوبت اضافی از فضا لازم است از یک یا چند هواکش قوی یا اگزاست فن استفاده کنید. با استفاده از این سیستم کنترل استخر و سونا امکان پذیر است. اما ناگهان در انتهای مسیر و درست زمانی که زمان زیادی تا رسیدن به مقصد باقی نمانده است، یکی از افراد خانواده به یاد میآورد که بعد از اتمام کارش با دستگاه اتو فراموش کرده است آن را از پریز برق بکشد. به گزارش پیام ساختمان، شاید بارها و بارها در رویاهای خودمان سناریوهای مختلف یک خانه هوشمند با وسایل هوشمند را مرور کرده ایم . همین طور می توانید صبح یک روز شلوغ را تصور کنید که شاید بارها برای همه ما پیش آمده که دیر از خواب بیدار شده ایم و با عجله از خانه خارج شده ایم. آیا کار کردن با یک سیستم خانه هوشمند برای همه افراد در هر سطحی امکان پذیر است ؟

با هوشمندسازی خانه و گجتهای هوشمند میتوانید تمامی تجهیزات متصل به اینترنت اشیا را حتی از راه دور کنترل و نظارت کنید. خانم خانه میتواند از محل کار خود غذای در حال پخت را با گوشی همراه کنترل و بچهها را نظارت کند و دیگر نگران آنها نباشد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم کار کردن با یک سیستم خانه هوشمند و مدیریت آن دقیقا مثل استفاده از گوشی هوشمند همراه است . از این رو استفاده از سیستم کنترل و نظارت بر اتاق سرور ضروری است.سیستم مدیریت هوشمند اتاق سرور پارامترهای محیطی را پایش میکند و در صورت بروز شرایط نا مطلوب مانند افزایش رطوبت و دما بلافاصله توسط پیامک اخطار sms ، ایمیل و آژیر خطر افراد مسؤول را باخبر می کند. علاوه بر خطر دزدی و سرقت، گجتهایی مثل دیتکتور گاز و سنسور دما و رطوبت خطرات دیگری مثل نشت گاز و آب و آتش سوزی را تشخیص میدهند و مانع از بروز خسارات جبران ناپذیر میشوند. سنسور ها هم جهت برقراری بهتر ارتباط در قسمت های مختلف ساختمان مورد نظر نصب می شوند. این قفل ها مجهز به سنسور تشخیص اثر انگشت و کارت RFID، صفحه کلید تاچ جهت باز کردن از طریق پسورد و کلید مکانیکی می باشد.

درصورتیکه تمام سیستم ها و امکانات به عمل رفته در ساختمان به صورت کنترل با مانیتورینگ باشند می توان اذعان کرد که یک منزل هوشمند داریم . این روزها تقریبا در دست هر فردی با میزان تحصیلات و سن مختلف می توان گوشی های هوشمند را دید . حالا بد نیست همزمان با آماده شدن صبحانه یک موزیک مورد علاقه مان را هم با لمس یک دکمه روی گوشی موبایل از سیستم پخش صوتی خانه گوش کنیم . اما با داشتن یک خانه هوشمند نیاز به تحمل این همه نگرانی نیست . شاید در گذشته ای نه چندان دور تمامی این موارد در حد رویا بود و حداقل برای خانواده هایی با سطح متوسط اقتصادی غیر ممکن بود اما این روزها با افزایش روز افزون تولید کننده های تجهیزات ساختمان هوشمند با قیمت مناسب داشتن یک خانه هوشمند برای بسیاری از اقشار جامعه چیزی دور از دسترس نیست و به راحتی امکان پذیر است . در سناریو چهارم و آخر هم شما بعد از یک روز پرکار و یک مهمانی می خواهید به رختخواب خود بروید ، با داشتن یک خانه هوشمند با تجهیزاتی مثل کلید هوشمند ، کلید پرده هوشمند و کلید کولر هوشمند فقط کافی است با فشار دادن یک دکمه تمامی چراغ ها را خاموش کنید ، پرده ها را بکشید و دما را مناسب شب تنظیم کنید و با خیال راحت به خواب بروید .

دیدگاهتان را بنویسید