آموزش هوشمند سازی ساختمان Bms ⭐️ دوره خانه هوشمند [ویژه بازارکار1400]

سیاست های تشویق / اجباری کردن کاربران برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان و نگرانی از تغییرات آب و هوایی در کنار پیشرفت روزافزون IT / ICT، عوامل محرک پیشرفت های مربوطه هستند. می توان سیستم ­های اعلام و اطفاء حریق، ورود و خروج پرسنل، دوربین مدار بسته و نشتی آب و آب گرفتگی و حفاظت از برق گرفتگی را نیز به سیستم BMS متصل نموده و بوسیله آن کنترل نمود . یکی از داغ ترین فناوری های پیشرفته را می توان در سیستم های امنیتی و به خصوص دوربین های امنیتی دید. ازجمله وسایلی هستند که برای ایجاد فرمان در بخش های مختلف خانه مورد استفاده قرار می گیرند. به وسیله سیستم BMS می­ توان این تجهیزات را کنترل و وضعیت آنها را مشاهده نموده و فرمان های لازم را در این خصوص صادر نمود و حتی می­ توان با استفاده از حسگر اثر انگشت یا کارت مغناطیسی علاوه بر ایجاد ایمنی بیشتر به امکان طبقه ­بندی و زمان­ بندی دسترسی نیز اعمال نمود. با استفاده از این سیستم می ­توان با آدرس پذیر نمودن منطقه ­های مختلف، منطقه ­بندی مناسبی را بوجود آورد و همچنین نسبت به حالت­ های از پیش تعریف شده برای مکان های خاص مانند آمفی تئاترها و سالن ­ها اقدام و با تنها صدور یک فرمان اجرا نمود.

فرض کنید شما تصمیم دارید سیستم روشنایی خانه خود را هوشمند کنید . خانه هوشمند همچنین میتواند خودش درباره کارها تصمیم بگیرد. همچنین کنترل درب ورودی و اتصال آن به دوربین ­های مدار بسته و دستگاه ­های ثبت ورود می ­تواند ایمنی سیستم را بطور قابل ملاحظه ­ای افزایش دهد. سیستم دزدگیر هوشمند، دوربین مداربسته، سنسورهای حرکتی، درب پارکینگ و… به عنوان مثال قفل هوشمند درب که بدون کلید باز می شود، برخی از انواع آن با اسکن چهره شخص باز می شوند، برخی هم از طریق پین. برای پاسخ به این سوالها ابتدا با باید بدانیم چه فاکتورهایی در تعیین هزینه هوشمند سازی ساختمان موثر هستند . به فعالیت ها و امور ساختمان ها نظارت کرده و در مواقع لازم با توجه به شرایط محیطی، تغییرات لازم را به طور خودکار اعمال می­ نماید . یک سیستم کنترل مرکزی است که تجهزات و امکانات هوشمند مختلف را تحت پوشش خود قرار می دهد. یکی دیگر از فاکتورهای مهم در تعیین هزینه هوشمند سازی ساختمان این است که آیا هوشمند سازی قرار است در یک ساختمان نوساز و مراحل پایانی پروژه انجام شود و یا در یک ساختمان قدیمی و بازسازی شده .

برترین برند خانه هوشند در دنیا چیست؟ خانه هوشمند چیست؟ مزایای خانه هوشمند چیست ؟ با استفاده از تجهیزات مدرن خانه هوشمند، امکانات جدیدی در ساختمان ایجاد می­ شود که باعث صرفه ­جویی در انرژی و وقت افراد خواهد شد. در مورد ساختمان های اداری این سیستم می ­تواند ورود و خروج کلیه مهمانان را ثبت و حتی تصویر آنها را ضبط نمود و در ساختمان های مسکونی نیز امکان دریافت تصویر مراجعه کننده بر روی نمایشگر و در صورت عدم حضور ثبت تصویر به همراه زمان مراجعه وجود داشته و حتی در صورت وجود اینترنت امکان برقراری ارتباط با مهمان از راه دور را مهیا سازد . بعلاوه اگر اطمینان حاصل کنید که این محصولات خانگی هوشمند با یکدیگر سازگار باشند، مجموعهای را میسازید که میتوانید به مرور زمان آن را گسترش دهید. با این هزینه ای که برای هوشمند سازی ساختمان صرف می کنیم آیا با ورود تکنولوژی جدیدتر در طی چند سال آینده می توانیم خانه هوشمند خود را بدون صرف هزینه بیشتر به روز کنیم ؟ که کمک می کند از طریق اینترنت بتوانید کنترل تجهیزات و وسایل الکترونیکی را به صورت یکپارچه و از راه دور با کمک موبایل یا تبلتتان در دست داشته باشید.

در شرایط بحرانی با ارسال سریع و به موقع اعلام خطر می ­تواند در جلوگیری از حوادث و کاهش اثرات آن نقش مؤثری داشته و به طور خودکار پیام های اضطراری را به افراد یا ارگان های ذی­صلاح ارسال نماید . با شرکت در دوره آموزش برق هوشمند سازی ساختمان می توانید نحوه طراحی و اجرا هوشمند سازی ساختمان را در مدت زمان کوتاهی بیاموزید و پروژه های خانه هوشمند را برای ساختمان های مختلف اداری، تجاری، مسکونی و غیره طراحی و راه اندازی کنید. با توجه به اینکه نیازها و خواسته ­های هر کاربر می­ تواند بسیار متفاوت بوده، تجهیزات و اجزا هر سیستم نیز می­ تواند با سیستم­ های دیگر بسیار متفاوت باشد و کاربر می ­تواند به دلخواه خود آنها را انتخاب نماید. امروزه حسگرها و شبکه های بی سیم در درجه اول وابسته به پیشرفت حساسیت رادیویی، مصرف برق بسیار کم، سنسورهای سیستم های ریز الکترومکانیکی (MEMS) و برداشت انرژی هستند. با روشنایی هوشمند می توانید برنامه های از پیش تعیین شده زیادی را در خانه فعال کنید. سیستم هوشمند برق ساختمان شامل لامپهایی است که شدت نور در محیط منزل را به صورت اتوماتیک کم یا زیاد میکنند و به صورت اتوماتیک خاموش و روشن میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید