آموزش هوشمند سازی ساختمان Bms ⭐️ دوره خانه هوشمند [ویژه بازارکار1400]

حقیقت امر این است که انتخاب یک نام، از میان همه نام های دیگر، به عنوان بهترین برند دشوار است. اما اکنون بسته به روشی که برای هوشمند سازی ساختمان یا خانه انتخاب شود، اغلب اقشار جامعه میتوانند از آن بهرهمند شوند. این ویژگی بستر مناسبی را فراهم می کند تا این برند بتواند هر نوع پروژه (ساختمان ساخته شده و یا در حال ساخت) و هر نوع سلیقه ای را از لحاظ انتخاب محصول پوشش دهد. اساسی ترین تعریف هر سیستم امنیتی در نام آن یافت می شود. این سیستم باعث می شود خلاء های امنیتی پر شده یا آنها را به صاحبان اخطار می دهد. به طور مثال دوربین های مدار بسته را چک کنید، سیستم های صوتی را مدیریت کنید، پکیج یا کولر گازی را روشن کنید و دیگر سیستم های ساختمان را با یکدیگر یکپارچه کرده و آن ها را مدیریت می کنید. از طرفی برای استفاده از تجهیزات خانه هوشمند بی سیم نیازی به تغییر سیم کشی نیست تنها باید کلیدهای قدیمی را درآورده و کلیدهای جدید را جایگزین کنید. در ادامه با نحوه هوشمند سازی خانه ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

جالب است بدانید که در یک ساختمان هوشمند میتوان آبیاری گیاهان موجود در حیاط و یا داخل ساختمان را بهطور خودکار طبق برنامه از پیش تعیینشده انجام داد. از طریق سیستم آبیاری هوشمند می توان این کار را به راحتی و از هر جای جهان انجام داد . در حالی که میتوان با استفاده از دستگاه کنترل مرکزی برودلینک به عنوان واسط ارتباطی، هر تعداد تجهیزات هوشمند را با استفاده از موبایل به راحتی پشتیبانی کرد. نستک ایران نه تنها پس از خرید محصول شما را همراهی می کند بلکه هر سوالی در رابطه با نحوه نصب محصولات داشته باشید با محتواهای ارزشمند و گوناگون پاسخگوی شماست. هوشمندسازی صنعتی در کارخانه های علاوه بر اینکه در روند سرعت تولیدات کارخانه ها موثر است، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی منابع فیزیکی و انسانی نیز میشود و به بهبود کارآیی نیروی انسانی نیز کمک می کند. علاوه برموارد یاد شده، در خانههای هوشمند، کاربردهای دیگری شامل کنترل سیستم صوتی به وسیله موزیک پلیر دیواری، آبیاری گیاهان و حتی غذا دادن به حیوانات خانگی نیز بسیار مرسوم است. به عبارتی یک ساختمان هوشمند شامل مجموعه ای از تعدادی سنسور، تعدادی عملگر و یک سیستم کنترلی مرکزی است که اطلاعات مناسب توسط این سنسورها دریافت شده و مطابق با برنامه از پیش تعیین شده در سیستم کنترلی مرکزی، سیگنال مناسبی در خروجی قرار می گیرد.

سیستم یکپارچه ای که تمام تجهیزات هوشمند به آن متصل باشد و از طریق آن کنترل شوند. ساختمان هوشمند دارای محیطی فعال و مقرون به صرفه است که میان سیستم ها و ساختارهای ساختمان رابطه ای یکپارچه ایجاد می کند. یکی از جذاب ترین کارهایی که می تواند پس از هوشمند سازی ساختمان انجام شود ایجاد سناریوهای مختلف است که کمک می کند چندین کار به صورت هم زمان برای شما انجام شود. همینطور قطع اینترنت مانع از مدیریت تجهیزات از راه دور نمیشود و همچنان کنترل تجهیزات در دستان شما خواهد بود. این شیرها را می توان به سیستم کنترل مرکزی (BMS) متصل کرد و بدون حضور در موتورخانه ساختمان از راه دور و در اتاق کنترل دستور قطع یا وصل شیرها را صادر کرد. در طی این فرآیند تاسیسات و ساختار ساختمان برای هوشمند شدن تغییر خواهند کرد. با وجود روز به روز فناوری های ساختمان سازی در آینده شاهد جایگزین شدن خانه هوشمند به جای خانه ها معمولی خواهیم بود. این قطعات می توانند بخش های مختلف خانه را با یکدیگر هماهنگ کنند. نصب کلیدهای هوشمند بسیار راحت و آسان است کاربر با تماشای یک ویدیو و اندک دانش می تواند بدون نیاز به نیروی متخصص کلیدها را نصب و از آنها استفاده کند.

یک خانه هوشمند به تنهایی قادر است آسایش افراد را فراهم کند و حتی در صورت غیبت صاحب خانه نیز این ساختمان ها می توانند برخی از شرایط لازم جهت محیط را تامین کنند. تجهیزات خانه هوشمند دارای تنوع بسیار زیادی هستند که قیمتهای متفاوتی هم دارند. برای استفاده از تجهیزات هوشمندسازی مبتنی بر سیم باید زمانی که خانه و ساختمان مورد نظرتان در حال ساخت است سیم کشی باید طبق پروتکل هایی مانند KNX باشد. در دنیای تکنولوژی شاید نام خانه های هوشمند را شنیده باشید، با شنیدن این کلمه اولین چیزی که در ذهنتان می آید چیست؟ به عنوان مثال قفل هوشمند درب که بدون کلید باز می شود، برخی از انواع آن با اسکن چهره شخص باز می شوند، برخی هم از طریق پین. در زمینه کشاورزی و آبیاری گیاهان نمی توان از مزیتهای که هوشمندسازی صنعت کشاورزی که در اختیار باغبانان قرار داده، چشم پوشی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید