اقدامات مهم در شروع هوشمندسازی ساختمان – خانه هوشمند گلدور

از جمله می توان به مواردی چون آبیاری باغچه ها ، تعیین میزان دما ، شدت نور مناسب در منزل ، مدیریت مصرف انرژی ، امنیت کافی بدون صرف هزینه اضافی و غیره اشاره نمود. امروزه شاهد جایگزینی تلفن های هوشمند به جای صدها وسیله مثل دوربین ساعت و غیره هستیم و ما نیز به همان شکل میتوانیم بسیاری از مسئولیت های خودمان در منازل را برعهده کنترل گرهای هوشمند سازی قرار دهیم. با انتقال مسئولیت های خودمان در مناظره به کنترل گر های هوشمندسازی زمان فراغت ما نیز افزایش می یابد. به گزارش پیام ساختمان، شاید بارها و بارها در رویاهای خودمان سناریوهای مختلف یک خانه هوشمند با وسایل هوشمند را مرور کرده ایم . سیستم نظارتی : فعال نمودن این بخش در سیستم اصلی شما را به عنوان مثال از اتمام کار ماشین لباسشویی یا روشن ماندن اتفاقی اتوبوس مطلع می کند با استفاده از سیستم نظارتی هوشمند سازی شما به راحتی بر روی تمامی وسایل خود مدیریت خواهید کرد. حالا بد نیست همزمان با آماده شدن صبحانه یک موزیک مورد علاقه مان را هم با لمس یک دکمه روی گوشی موبایل از سیستم پخش صوتی خانه گوش کنیم .

خانه ای که وقتی صبح ها از خواب بیدار میشویم فقط با لمس یک دکمه روی گوشی میزان نور اتاق را تنظیم کنیم و با یک دکمه پردi ها را به آرامی کنار بزنیم . وقتی حرف از تحقق رویای بشر در ارتباط با اینترنت اشیا با یکدیگر و داشتن یک خانه هوشمند میشود همه دوست داریم هرچه زودتر این رویا به حقیقت تبدیل شود و در خانه ای هوشمند زندگی کنیم که تمام اشیا و وسایل و تاسیسات داخل آن با یکدیگر و با ما در ارتباط تنگاتنگ و آنلاین باشند . به همین دلیل باید به طور حرفهای از آن در محیط داخلی منزل یا محل کارمان استفاده کنیم. سیستم دریافت اطلاعات : از در و پنجره ها شما می توانید با کمک سیستم هوشمند سازی هزینههای گرمایشی خود را کاهش دهید به طور مثال این سیستم در صورت باز بودن پنجره به طور خودکار دما را کاهش میدهد البته باز بودن پنجره در زمان عدم حضور شما منزل باعث فعال شدن هشدار امنیتی میشود و شما با دریافت پیام به طور مثال از طریق ایمیل از این امر مطلع میشوید در صورت فرستادن اس ام اس باید ماشین اس ام اس را وصل کنیم. جهت کنترل متمرکز تجهیزات خانه هوشمند از یک نقطه در داخل منزل مسکونی از کنترلر دینامیک استفاده می کنیم.

تفاوت خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان چیست؟ هزینه هوشمند سازی از سطح به سطح دیگر ، فرق خواهد داشت. قیمت تجهیزات هوشمند کمی بالاست و شما برای هوشمند سازی ساختمان خود باید مبلغ نسبتا زیادی را صرف نمایید. بارها و بارها تا رسیدن به محل کار نگران این مساله بودیم که آیا چراغ ها را خاموش کردیم ، پنجره ها را بستیم ، شیر گاز را چک کردیم و… همین طور می توانید صبح یک روز شلوغ را تصور کنید که شاید بارها برای همه ما پیش آمده که دیر از خواب بیدار شده ایم و با عجله از خانه خارج شده ایم. به طوری که خود شما، با هر پیش زمینه علمی و تکنیکی میتوانید آن ها را نصب و راه اندازی نمایید. در این خانه، شما میتوانید آب و هوا، روشنایی، قفل بودن دربها، ایمنی و سایر کارها را تنها از طریق یک وسیله ساده مثل تبلت یا گوشی هوشمند خود تنظیم و کنترل نمایید. عملکرد این سیستم به گونهای است که که اجزاء مختلف ساختمان را با یکدیگر متعادل میکند و باعث جلوگیری از مصارف ناخواسته میشود. پیشبینی میشود صنعت خانه های هوشمند در ۵ سال آینده رشد ۲۵ درصدی را تجربه کنند. با استفاده از یک تلفن همراه، تبلت یا کامپیوتر می توان تجهیزات مختلف را کنترل کرد.

این روزها تقریبا در دست هر فردی با میزان تحصیلات و سن مختلف می توان گوشی های هوشمند را دید . شما می توانید در هر فاصله ای از خانه هستید بدون اینکه نیاز به برگشت به خانه و هدر رفتن زمان را داشته باشید بدون حضور فیزیکی و فقط با زدن یک دکمه درب ها ببندید ، کلیه وسایل را خاموش کنید ، سیستم گرمایش و سرمایش را در حالت صرفه جویی انرژی قرار بدهید . قهوهساز قبل از بیدار شدن شما قهوه صبحانه را آماده میکند و حتی لازم نیست که ثانیهای را برای روشن کردن لامپها صرف کنید. به این ترموستاتها از آن رو هوشمند گفته میشود که میتواند مزاج گرمایی یا سرمایی بودن ساکنین و حضور / عدم حضور آن ها در خانه را تشخیص دهد. پس از آن، خانه به حدی که شما مایلید سرد یا گرم خواهد بود و اگر در خانه نباشید، ترموستات سیستم گرمایشی / سرمایشی را خاموش میکند تا انرژی به هدر نرود. در حال حاضر حتی بدون نیاز به هیچ گونه تخریب و تعویض سیستم سیم کشی و تاسیسات برقی ساختمان می توانید خانه خود را هوشمند کنید و از امکانات یک ساختمان هوشمند حتی در یک خانه قدیمی استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید