الو اپلیکیشن – ساخت اپلیکیشن هوشمند سازی خانه

به گزارش پیام ساختمان، شاید بارها و بارها در رویاهای خودمان سناریوهای مختلف یک خانه هوشمند با وسایل هوشمند را مرور کرده ایم . در پاسخ به این سوال باید بگوییم کار کردن با یک سیستم خانه هوشمند و مدیریت آن دقیقا مثل استفاده از گوشی هوشمند همراه است . ترموستات هوشمند میتواند میزان گرمای خانه را در دمایی نگه دارد که مطلوب ساکنین است. بله، تمامی این موارد در خانه هوشمند امکانپذیر است و همگی باعث صرفهجویی در زمان و کاهش استرس و دغدغههای ساکنین میشوند. این قفلهای هوشمند تنها از طریق احراز هویتهایی همچون اثر انگشت صاحبخانه و پسورد باز میشوند و احتمال رد شدن افراد غریبه از آن ها تقریبا صفر است. قهوهساز قبل از بیدار شدن شما قهوه صبحانه را آماده میکند و حتی لازم نیست که ثانیهای را برای روشن کردن لامپها صرف کنید. در واقع، ۶۳ درصد از کسانی که قصد خرید خانه دارند، امنیت خانه را قبل از هر چیز دیگری لحاظ میکنند. به همین دلیل به راحتی در تمامی خانه ها و فضاهایی که امکان سیم کشی ساختمان وجود ندارد به راحتی قابل اجرا می باشد. به همین ترتیب با اضافه کردن صفحه میانبر در اپلیکیشن هوشمند سازی خانه، دسترسی به امکانات موردعلاقه را سریعتر می شود.

خانههای هوشمند مزایای شگفتانگیزی دارند و هر یک از گجتهای آن آپشنی را به خانه اضافه کرده و آن را به گونهای لوکس میکنند. اما فراموش نکنید که با این کار گویی به متراژ خانه اضافه یا خانه را به محله ی بهتری منتقل کردهاید. به این ترموستاتها از آن رو هوشمند گفته میشود که میتواند مزاج گرمایی یا سرمایی بودن ساکنین و حضور / عدم حضور آن ها در خانه را تشخیص دهد. هوشمند سازی ساختمان و داشتن خانه هوشمند در این لحظات میتواند شما را نجات دهد. خانم خانه میتواند از محل کار خود غذای در حال پخت را با گوشی همراه کنترل و بچهها را نظارت کند و دیگر نگران آنها نباشد. در این خانه، شما میتوانید آب و هوا، روشنایی، قفل بودن دربها، ایمنی و سایر کارها را تنها از طریق یک وسیله ساده مثل تبلت یا گوشی هوشمند خود تنظیم و کنترل نمایید. اما این تجهیزات علی رغم کارهای خارق العادهای که انجام میدهند، ظاهر ساده و نصب بسیار راحتی دارند. از آنجایی که عبارات تجهیزات هوشمند، خانه هوشمند و هوشمندسازی هنوز آنطور که باید در فرهنگ ما جای خود را باز نکردهاند، مخاطب به محض شنیدن آن ها دستگاههای عجیب و غریبی را متصور میشود.

جهت هوشمند سازی خانه ها از سخت افزارها و نرم افزارهای مختلفی استفاده می شود. به طور کلی می توانید تنها خانه ی خودتان را هوشمند نمایید یا کل ساختمان را هوشمند سازی کنید. اگر نمیدانید که هوشمندسازی تا چه اندازه برای خانه و هدف شما مناسب است، میتوانید از یک شرکت هوشمندسازی باتجربه کمک بگیرید. اگر به خریدار بگویید که هزینه قبوض انرژی (مثل برق و گاز) در این خانه بسیار کمتر از خانههای دیگر است، بی چون و چرا خانه را از شما میخرد و این یکی از مزایا و تاثیر هوشمندسازی بر قیمت خانه است. کدام مشتری است که با شنیدن مزایای بالا مشتاق خرید خانه هوشمند شما نشود؟ این تجهیزات میتوانند ورود افراد غریبه به خانه را تشخیص داده و با پخش زنگ خطر و همچنین ارسال پیامک به گوشی صاحبخانه، وی را از موقعیت خطر پیش آمده مطلع کنند. حالا بد نیست همزمان با آماده شدن صبحانه یک موزیک مورد علاقه مان را هم با لمس یک دکمه روی گوشی موبایل از سیستم پخش صوتی خانه گوش کنیم . تعیین کنید که از خانه هوشمند خود چه میخواهید. با هوشمندسازی خانه و گجتهای هوشمند میتوانید تمامی تجهیزات متصل به اینترنت اشیا را حتی از راه دور کنترل و نظارت کنید.

استفاده از تجهیزاتی مثل کلیدهای روشنایی، کولر آبی، پرده برقی، ترموستات و موزیک پلیر دیواری هوشمند به داشتن یک خانه و ساختمان هوشمند کمک می کنند. کنترل تاسیسات سرمایش و گرمایش باعث کاهش مصرف انرژی در ساختمان و به دنبال آن کاهش هزینه ها می شود. چگونه یک ساختمان هوشمند با هزینه معقول بسازیم؟ قیمت تجهیزات هوشمند کمی بالاست و شما برای هوشمند سازی ساختمان خود باید مبلغ نسبتا زیادی را صرف نمایید. بعضی افراد از خانه هوشمند توقع دارند که سبک زندگی آن ها را راحتتر کند، بعضی دیگر میخواهند که تعداد کمی از کارها مثل خاموش / روشن شدن لامپها به صورت خودکار انجام شود. خانه باید جایی باشد که ساکنین در آن احساس امنیت داشته باشند و سیستم امنیتی هوشمند این احساس را فراهم میکند. دوربین امنیتی بیسیم و سنسورهای حرکتی برجستهترین تجهیزات امنیتی در خانه هوشمند هستند. یک خانه هوشمند به زبان ساده، خانه یا ساختمان مدرنی است که همه اجزا و لوازم برقی آن به وسیله یک سیستم مرکزی یکپارچه شده و به خوبی با هم کار می کنند. خانه هوشمند برای زوجهای شاغل بسیار ایدهآل است. به همین دلیل، این خانهها، از خانههای معمولی گرانقیمتتر هستند و تاثیر هوشمندسازی بر قیمت خانه بصورت مستقیم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید