الو اپلیکیشن – ساخت اپلیکیشن هوشمند سازی خانه

این قابلیت هم باعث امنیت بیشتر خانه ی شما می شود و هم شما را از حمل دسته کلید بی نیاز می کند . او برای این راحتی تلاش های زیادی انجام داد تا اینکه گوشی هوشمند را اختراع کرد.از آن پس، دنیا در حال تحولات شگرفی است که خودمان هم از شنیدنشان انگشت به دهان می مانیم. راه اندازی یک خانه هوشمند نیازمند هزینه های نسبتا زیادی است اما می توان این هزینه ها را تا حدودی کاهش داد. هوشمندسازی منازل این امکان را در اختیار افراد قرار می­ دهد تا بتوانند از راه دور و در هر نقطه از دنیا بخش­ های مختلف منزل خود را مدیریت و کنترل کنند. هوشمندسازی خانه به صاحبان خانه امکان می دهد که وسایل، ترموستات، چراغ ها و سایر دستگاه ها را از راه دور با استفاده از تلفن هوشمند یا تبلت از طریق اتصال به اینترنت کنترل کنند. به همین دلیل با استفاده از این سیستم، امکان مدیریت تمامی وسایل صوتی و تصویری فقط با یک کلید فراهم می­ شود. در این سناریو تجهیزات متناسب با کارکردشان برنامه ریزی می شوند فقط باید توجه کرد که خارج از محدوده کاری نباشند. با توجه به این که ماکزیمم بودجه چقدر است باید اقدام به طراحی خانه هوشمند کرد.

تنظیم ۰ تا ۱۰۰ درجه ­ای سیستم روشنایی از کاربردی­ ترین ویژگی­ های خانه هوشمند محسوب می ­شود که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، زیبایی ساختمان نیز فراهم می­ شود. به وسیله پیامک یا زنگ هشدار صاحب­خانه را از هر گونه حادثه و آتش­ سوزی مطلع می­ کند. بلندگوها علاوه بر اینکه صدای موسیقی را با کیفیتی فوقالعاده پخش میکنند به شما امکان میدهند بدون استفاده از دستها، خانه هوشمند خود را کنترل کنید، آلارم هشدار و یادآوریها را تنظیم کنید و هر چیزی که میخواهید را از اخبار گرفته تا واقعیتهای مربوط به مریخ را پیدا کنید. به این صورت که با فعال بودن گزینه قفل اتوماتیک و خارج شدن کاربر از خانه، درها به صورت خودکار قفل می شوند و در صورت باز شدن ناگهانی درها، سیستم هشدار بر روی گوشی فعال می شود. با زدن یک کلید این سناریو فعال می شود و به ترتیب چراغ های دیواری و چراغ های سقفی اتاق خواب شما را روشن می کند. برای هریک از از اتاق خواب ها می توان از یک کلید لمسی هوشمند 3 پل استفاده کرد.

در واقع در روش سیم کشی برق خانه هوشمند، تمام مصرف کننده ها از ماژول های (رله های) هوشمند واقع در تابلو برق هوشمند تغذیه و کنترل می شوند و نیازی نیست برای هر مصرف کننده یک کلید نصب شود. اگر قرار باشد از سیستم هوشمند سیم کشی در خانه استفاده کنید بدون شک با بالا رفتن متراژ این هزینه نیز بالا خواهد رفت چرا که مصرف کابل به تناسب افزایش متراژ خانه زیادی می شود. در واقع می ­توان گفت خانه هوشمند یک مجموعه کامل و هوشمند است که علاوه بر برخورداری از ویژگی کنترل ­پذیری می ­تواند تا حد زیادی با عادت ­های افراد مطابقت داشته باشد. با هوشمندسازی ساختمان می ­توان طبق زمان­بندی مشخصی آبیاری باغچه را انجام داد. به وسیله ترموستات ­های هوشمند می ­توان از راه دور دمای خانه را کنترل کرد. با هوشمند سازی ساختمان به راحتی می توانید گوشی موبایل خود را برداشته و روشنایی های منزل را راس ساعت مشخصی از راه دور روشن کرده و آخر شب خاموش کنید. سیستم روشنایی در هر نقطه از منزل از طریق ریموت کنترل کنترل می­ شود و در صورت خارج شدن از منزل می­ توان آن را از طریق اینترنت کنترل کرد.

سیستم ایمنی منزل از قابلیت تنظیم بر اساس موقعیت ­های مختلف همچون مسافرت، خارج شدن از منزل، شب و … این تجهیزات بصورت یک سیستم کامل و یکپارچه درپروژههای مختلف قابل اجرا هستند. در ادامه قابلیت های مختلف در هوشمند سازی خانه مورد بررسی قرار گرفته است. هماهنگی و محدوده عملکرد این دستگاه ها متناسب با پروتکل مورد استفاده و قابلیت های مورد نظر کارفرما متغیر است. با خروج کارمندان از اتاق، چراغ ها پس از مدت معینی خاموش شده و با ورود آن ها مجدداً روشن می شوند. چراغ بالای سر اتاق، به عنوان راهنمایی روشن و خاموش می شود. ساخت اپلیکیشن هوشمند سازی خانه از جمله ایده هایی است که به سرعت در حال پیشرفت بوده و شرکت هایی مانند گوگل و اپل در این بخش سرمایه گذاری های بزرگی انجام می دهند. خانه های مدرنی که کنترل آن ها بسیار آسان است. استفاده از انواع پریزها و ماژول های هوشمند به دلیل داشتن قابلیت کنترل از راه دور، در این زمینه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به این که هوشمندسازی خانه در ایران یک موضوع نسبتا جدید است، بر آن شدیم تا در این مقاله به معرفی سیستم هوشمند خانه بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید