انجام خدمات BMS و خانه هوشمند

در این استاندارد ها ، دستگاه ها علاوه بر این که نقش گیرنده اطلاعات را دارند و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند ، ضمنا پس از دریافت ، اقدام به ارسال مجدد آن می نمایند تا به این ترتیب محوطه تحت پوشش سیستم را گسترش دهند. اگر هر یک از درها یا پنجرههایی که سنسور در آنها تعبیه شدهاند باز بشود یا فعالیتی توسط سنسورهای حرکتی نصب شده تشخیص داده بشود ، یا اگر کدهای غلط به سیستمهای کارتی یا کدی وارد بشود ، سیستم تمامی این موارد را به منزله ورود افراد غیر مجاز به منزل تشخیص می دهد و ضمن پخش آژیر در ساختمان ، موضوع را از طریق خط تلفن متصل به سیستم و یا از طریق ارسال پیامک گزارش میکند که یکی از مهم ترین و بهترین مزایای هوشمند کردن ساختمان است. شما میتوانید این اطلاعات را تحلیل کرده و با استفاده از آنها ۱۰ تا ۳۰ درصد در مصرف انرژی خانه خود صرفهجویی کنید. “در طول 20 سال گذشته بسیاری از ساختمانهای مختلف با عنوان “ساختمان هوشمند” برچسب گذاری شده اند. روش بعدی ، که این روز های برای هوشمند سازی ساختمان بسیار مهم و پر استفاده شده است ، روش هوشمند سازی بی سیم یا وایرلس هست که به عنوان بستر ارتباطی سیستم هوشمند می باشد.

این موارد در دورههای آموزش هوشمند کردن ساختمان در تهران به طور عملی آموزش داده میشود. هوشمند سازی ساختمان با سیم در این حالت برای ایجاد ارتباط با برخی از تجهیزات خانه هوشمند مانند مانیتور لمسی و دستگاه کارتخوان و یا ماژول پرده برقی به سیمهایی برای انتقال داده نیاز است؛ و برای این کار از کابل هایی در این زمینه استفاده میکنند . امیدواریم از این مقاله خوشتان آمده باشد. هرچقدر ، تعداد قسمت هایی که هوشمند سازی ساختمان شده اند ، بیشتر باشد ، نیاز بیشتری به سیستم های کنترل ، دارد ، برای مثال : پرده ی سالنی داریم ، اگر بخوایم هم پرده و هم آستر آن را کنترلی کنیم ، باید برای هر کدام از آن ها ، موتور جداگانه نصب شود ، و طبیعی است که با این کار ، هزینه ی آن بالاتر برود و اگر ، اضافه بر سالن هال ، اتاق های خواب را هم بخواهیم به همین روند انجام دهیم ، باز هم هزینه ی بیشتری صرف خواهد شد. سرعت بالای انتقال اطلاعات نسبت به سیستم سیم کشی یا کابل کشی ، که این مورد بسیار مهم است و خیلی از افراد روی سرعت انتقال اطلاعات مانوور می دهند. در این روش علاوه بر سرعت بالای انتقال اطلاعات ، نیاز به تعغیر سیم کشی در ساختمان وجود ندارد و به همین دلیل راحتی در خانه هایی که امکان تعغیر در سیستم سیم کشی ساختمان وجود ندارد و به راحتی قابل اجرا می باشد.

این شرکت در پروژه های خود ، از بهترین و حرفه ای ترین مهندسان و متخصصان این حوزه استفاده می کند که همگی ، مجرب بوده و تجربه ی بالای در این زمینه دارند. برای مثال جاروبرقی رباتی رومبا (Roomba) یکی از این موارد است. راحتی و آسایش یکی از نکات مهم است. بخشی از اینترنت اشیا ، یعنی سیستمهای هوشمند خانگی و دستگاهها اغلب با هم همکاری میکنند، دادههای مصرفی مصرف کننده و اتوماسیون سازی اقدامات، بر اساس الویتهای صاحب خانه را بین خودشان به اشتراک میگذارند. در نتیجه، خانه های هوشمند واحدهای مسکونی هستند که از طریق شبکه ارتباطی حسگرها، دستگاهها و وسایل خانگی مدرن شدند. یکی از مهمترین تفاوت ها که سبب پیدایش خانه های مدرن شده، استفاده از تکنولوژی در خانه ها است. یکی از این شرایط، دمای مناسب در محیط است. یکی دیگر از مورد هایی که بر هزینه ی هوشمند کردن ساختمان ، تاثیر می گذارد ، تعیین کردن مقدار هوشمندی است. ببنید یک خانه یا ساختمان هوشمند ساختمانی است که شما می توانید از راه دور آن را مدیریت کنید. اتوماسیون خانگی و امکان کنترل از راه دور تمام سیستمهای کنترلی از طریق شبکه وای فای و هر چیزی که قابلیت اتصال به شبکه دارد را می توان به عنوان هوشمند سازی ساختمان قلمداد کرد.

بعضی از پروتکل ها ، گران قیمت هستند و برای همه ، توصیه به استفاده نمی شود ، و در سوی دیگر ، بعضی از پروتکل ها ، مثل سیستم های ، وایرلس یا از راه دور ، ارزان تر است و ، هزینه هایی مانند سیم کشی و لوله کشی در آن حذف می شود که در قیمت نهایی ، تاثیر می گذارد. عملکرد سیستم WireLess در هوشمند سازی ساختمان براساس کلیدها و ماژول هایی شکل می گیرد که به صورت لمسی با بلوتوث و وایرلس ست می شوند. سیستم های WireLess در هوشمند سازی ساختمان انواع مختلفی دارد که از ضعیف تا قوی طبقه بندی می شوند. GATE MAY تنها نیاز به یک فاز و نول برای تغذیه دارد و ارتباطات بی سیم را اعمال می کند. با اعمال تایمر هفتگی میشود پرده ها را به گونه ای تنظیم کرد تا اتومات باز و بسته شوند. همچنین برخی از پرده ها به سیستم هواشناسی متصل هستند. برخی از شرکت ها دارای عملکرد ضعیف و قیمت پایین هستند و برخی دیگر در قبال تجهیزات و خدمات خوبی که ارائه می نمایند قیمت هایی بالایی نیز دارند. ما در مرکز هوشمند سازی آرات در طی سالها تجربهی مشارکت در پروژههای هوشمند سازی خانهها – هوشمند سازی ویلاها و یا دفتر کار و نیز ارائه مشاوره برای پروژههای بزرگ نظیر هوشمند سازی هتلها آماده ارائه بهترین خدمات این مجموعه با مناسبترین قیمت در سراسر ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید