با هوشمندسازی خانه ، آینده را امروز تجربه کنید – کاماپرس

چه سر کار باشید یا در تعطیلات، خانه هوشمند گزارش لحظه به لحظه اتفاقات داخل خانه را به شما می دهد و خواهید دید پس از گذشت مدتی از هوشمند سازی خانه تان، پایین آمدن چشمگیر هزینه های سیستم گرمایشی/سرمایشی، گاز و برق شما را غافلگیر خواهد کرد. در نقشه کنترل دیاگرام مشخص می شود هر تجهیز به چه تعداد سنسور ورودی و خروجی دارد. با توجه به تخصصی بودن فرایند پیاده سازی پروژه های هوشمند سازی، میزان درآمد در این شغل تا حد بسیار زیادی به دانش و مهارت شما دارد. شغل های هوشمند سازی ساختمان جز مشاغل جدید و نوپا در ایران است و همین امر باعث شده تا فرصت های شغلی برای متخصصان این حرفه بسیار باشد. مهم ترین هزینه برای ورود به این شغل، هزینه مربوط به آموزش هوشمند سازی ساختمان، منازل و خانه است. شاید به نظر برسد در یک خانه هوشمند میتوان حتی کودک را چند ساعت تنها گذاشت و مثلا برای خرید از خانه بیرون رفت، اما فراموش کنید کودکان خردسال هرگز نباید بدون حضور یک بزرگتر تنها بمانند. در مورد ساختمانهای اداری این سیستم میتواند ورود و خروج کلیه مهمانان را ثبت و حتی تصویر آنها را ضبط نمود و در ساختمانهای مسکونی نیز امکان دریافت تصویر مراجعهکننده بر روی نمایشگر و در صورت عدم حضور ثبت تصویر به همراه زمان مراجعه وجود داشته و حتی در صورت وجود اینترنت امکان برقراری ارتباط با مهمان از راه دور را مهیا سازد.۷.

این سیستم با رصد کردن خانه و مشاهده عدم وجود تحرک، سیستم گرمایش یا سرمایش را به حالت تعلیق در میآورد و اینگونه تا 40 درصد در هزینه های انرژی صرفه جویی میکند. بعلاوه هنگامی که در اوج سرمای زمستان پس از یک سفر طولانی در راه بازگشت به خانه هستید، یا می خواهید چند شب در ویلای خود که در شهر دیگری قرار دارد بمانید، پس از رسیدن و روشن کردن سیستم گرمایش چقدر باید منتظر بمانید تا خانه گرم شود و بتوانید در آرامش استراحت کنید؟ این امر همچنین در به حداقل رساندن تأثیرات منفی زیست محیطی و هدر رفت منابع طبیعی تاثیر بسزایی دارد. این گروه 12 سال سابقه اجرای پروژههای خانه هوشمند در تهران، اصفهان، شمال و جنوب کشور را دارد و میتواند بدون محدودیت، یک خانه، ویلا یا یک ساختمان را با بهروزترین تجهیزات دنیا هوشمند کند. ساختمان­ های هوشمند از تجهیزات و امکانات منحصر به فردی برخوردار هستند که می ­تواند آسایش، امنیت و آرامش را برای افراد به همراه داشته باشد. به طور کلی سه روش برای هوشمندسازی ساختمان وجود دارد که انواع سیستم هوشمندسازی در یکی از این سه گروه قرار می­ گیرند. برخی از آنها زمانیکه برای نوشیدن یک لیوان آب در نیمه شب از خواب برمی خیزند، به دلیل عدم وجود روشنایی هوشمند، به زمین می افتند و صدمه می بینند.

در حال حاضر بیشتر از ۱۷۵ میلیون خانه هوشمند در سرتاسر زمین وجود دارد. هوشمندسازی ساختمان نیاز به انواع تخصص های مختلف از جمله: برق، الکترونیک،عمران ومعماری دارد که باید دوره های آن را گذرانده باشید. بعلاوه کنترل هوشمند دمای خانه و روشنایی راحتی و آسایش این عزیزان را به همراه دارد. بعلاوه میتوانید دمای هوا خانه یا اتاق کودک را از طریق موبایل خود تنظیم کنید تا کودک دلبندتان سرما نخورد. امروزه اکثر شهرهای بزرگ از این تکنولوژی در منازل خود استفاده می کنند. بسیاری از شرکت ها خود تامین کننده قطعات و دستگاه های مربوطه می باشند. خانه هوشمند، خانه را سرگرم کننده تر می کند. روشن کردن چراغ که برای یک فرد کاملا سالم عمل سادهای به شمار میآید می تواند برای یک فرد با معلولیت چالش بزرگی باشد. از طرفی دیگر امنیت را برای ساکنین افزایش می دهد و انجام کار ها را آسان تر می کند. این سیستم می­ تواند بطور هوشمند این تجهیزات را روشن و خاموش نموده و دستگاه ­های تصفیه، دما را کنترل کند و در صورت لزوم دیگر کنترل­ های برنامه­ ریزی شده را نیز صورت دهد. با استفاده از این سیستم میتواند بهطور هوشمند این تجهیزات را روشن و خاموش نموده و دستگاههای تصفیه و یا دما را کنترل کرد.

اگر والدین شما نیاز به مراقبت دارند، خانه هوشمند میتواند زمان مصرف دارویشان را به شما یا به ایشان اطلاع دهد. همچنین برای سالمندان مفید است، و نظارتی را ارائه می دهد که می تواند به سالمندان کمک کند تا به جای نقل مکان به خانه سالمندان یا نیاز به مراقبت 24 ساعته در منزل، راحت و ایمن در خانه بمانند. همچنین می توانید یک مغازه ارائه دهنده خدمات ساختمانی راه اندازی کرده و به پیاده سازی پروژه های هوشمند سازی بپردازید. درحالی که شما میتوانید برای حفاظت از خانهی خود، سیستمهای هشداردهنده بخرید، تکنولوژی خانه هوشمند امنیت بیشتری ارائه خواهد کرد. هوشمند سازی خانه یک راهکار کاربردی برای افزایش راحتی و اطمینان افراد سالمند و خانواده آنها است. خوشبختانه تلاش های ما تا کنون نتایج خوبی نیز به بار آورده است. با هوشمند کردن خانه می توانید پیش از اینکه راه بیوفتید یا در طول مسیر از طریق اینترنت به سیستم گرمایش خانه دستور بدهید کار خودش را آغاز کند تا زمانی که می رسید همه چیز محیا باشد. این روزها تکنولوژی آنقدر پیشرفت کرده است که همه چیز در حال هوشمند شدن است حتی چندین سالی است که تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان نیز مطرح شده است. به همین دلیل هم شرکت رهنما فردا تنها شرکت ساختمان هوشمند در اهواز می باشد که محصولات آن از چندین برند مختلف می باشد و نمایندگی انحصاری چندین برند معتبر جهانی در زمینه هوشمند سازی خانه را در استان خوزستان دریافت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید