بهترین ابزار های هوشمند سازی خانه 2022 – ویرگول

به طور مثال اگر شما دوست دارید در زمان تلویزیون نگاه کردن نور نشیمن کم شود و یا اگر دوست دارید در روز و ساعت خاصی برنامه به خصوصی را نگاه کنید و یا در ساعت مشخصی از روز آهنگی را بشنوید و یا اینکه در زمان آماده شدن به خواب روشنایی خاموش گردد و یا درب های خانه خود به خود قفل گردد. لامپ ها خاموش و یا نورشان کمتر شود، پرده سفید نمایش پایین آمده جهت ارائه آماده شود. اکنون کنترل کامل از صفحه نمایش تلفن شما امکان پذیر است. این سیستم به ما این امکان را می دهد تا مطابق با میل و اراده خود و با کمترین جابجایی اقدام به فرمان دادن الکترونیکی به سیستم های برقی تحت نیازمان کنیم و از اتلاف انرژی که مهمترین مزیت این سیستم هوشمند سازی است جلوگیری کنیم. و در نهایت هم تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به صورت سفارشی و خاص که کاملا مطابق نظر و سلیقه مشتری می تواند جمع شود و قیمت گذاری شود . امروزه در تهران و بسیاری از شهرهای دیگر کشورمان، هوشمند سازی ساختمان با کیفیت بالا انجام می گردد. تعریف “هوشمند سازی ساختمان عبارت است از طراحی و راه اندازی سیستمی که بتواند کنترل و هدایت تمامی سیستم های برقی ساختمان را انجام دهد.

طراحی این قسمت مهمترین وظیفه یک مهندس BMS است. در گام آخر طراحی BMS یک پروژه متناسب با I/O لیست شما باید یک کنترلر مناسب انتخاب کنید. در BMS کنترل تجهیزات در اتاق کنترل و در اختیار اپراتور است. شبکه WiFi برای عملکرد خود از فرکانسهای رادیویی در باندهای ۲.۴ گیگاهرتز یا ۵.۸ گیگاهرتز استفاده میکند. در خانه های هوشمند می توان تجهیزات الکترونیکی آن را از راه دور و نزدیک تنظیم و کنترل کرد. کیفیت بالا و ایمنی در بسیاری از این سیستم ها حرف اول را می زند زیرا در صورتی که این تجهیزات از کیفیت بالایی برخوردار نباشد خیلی زود خراب می گردد و هزینه هایی را بابت این تعمیرات به بار می آورد. آردوینو اولین بار در یک پژوهش در انستیتویی در ایتالیا در سال 2005 تولید شد. به یاد داشته باشید که گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات در کنار ضمانت تأمین محصولات در هنگام خرابی ازجمله نکات بااهمیت در تأمین این نوع از سیستمها در خانه بوده که باید به آن توجه کافی شود. برای هشومندسازی خانه لازم است تا بخش های مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفته و هماهنگ شوند.

این قطعات می توانند بخش های مختلف خانه را با یکدیگر هماهنگ کنند. علاوه بر موارد ذکر شده برخی لوازم دیگر خانه هوشمند مانند پرده های برقی، جک های برقی در درب پارکینگ و در های ورودی و خروجی، سایبان ها و غیره را می توان کنترل و با مابقی سیستم خانه هماهنگ کرد. سیستم گرمایشی وسرمایشی خانه با توجه به دمای محیط خانه کار می کند و سیستم روشنایی با توجه به اینکه شما در کجای منزل هستید و نیاز به روشنایی دارید فعال می شود. در خانه های هوشمند شما می توانید هر آنچه که دوست دارید در رابطه با وسایل الکترونیک اتفاق بیفتد را برایتان انجام می دهد. به گونهای که شما میتوانید از طریق کلیدهای لمسی هوشمند، تاچ پنل یا از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند که بر روی موبایل خود دارید پردههای منزل خود را باز و بسته کنید. اما در طی چند سال گذشته با پیشرفت تکنولوژی این عبارت ها جای خود را در ذهن همگان باز کرده اند. تا در صورت هر نوع افت یا افزایش بیش از حد، اقدامات مناسب برای پرهیز از خطر صورت گیرد. از سوی یک سری شرکت ها و یا فروشگاه های مجاز صورت می گیرد.

برای این که اطلاعات و آگاهی ما نسبت به هوشمند سازی ساختمان بالا رود یک سری از شرکت ها که در این زمینه فعالیت می کنند اقدام به تهیه کاتالوگ محصولات خانه هوشمند نموده اند تا به درک درستی از این کار برسیم. کنترل تلویزیون چند قدم با شما فاصله دارد؛ اما چه کسی می رود این همه راه را.؟ برای دستیابی به هر کدام از این سطوح می بایست لیست امکانات خانه هوشمند را بررسی کنیم. یکی از این تجهیزات ریموت های کنترل یا ماژول روشنایی هوشمند است که باید مشخصات فنی و ساختاری آن را بدانیم و از فروشنده آن راهنمایی بگیریم تا بهترین تجهیزات مربوطه را خریداری کنیم. برای مثال جاروبرقی رباتی رومبا (Roomba) یکی از این موارد است. مطلب پیشنهادی: جاروبرقی هوشمند، چه مزایا و معایبی دارد؟ مطلب پیشنهادی: قیمت آیفون تصویری، از ارزان تا لاکچری! مطلب پیشنهادی: خانه هوشمند control4، چه امکاناتی داره؟ شاید همه ما بیشتر عبارت خانه هوشمند به گوشمان خورده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید