بهترین ابزار های هوشمند سازی خانه 2022 – ویرگول

قابلاجرا بودن اپلیکیشن های هوشمند سازی خانه بر روی سیستم های اندروید و iOS مزیت مهمی برای رشد و توسعه آن می باشد که اپلیکیشن های ساخته شده در شرکت الو اپلیکیشن (Alo Application) قابلیت نصب بر روی هر دو سیستم را دارند. در سستم هایی پیشرفته تر کنترل روشنایی به کمک اپلیکیشن های گوشی همراه انجام می شود. به طور کلی تکنولوژی سبب راحت تر انجام شدن کار ها می شود. بسیاری از مواقع برای همه ی ما پیش می آید که برای چند روز به مسافرت می رویم و نمی توانیم گل ها یا باغچه ی خانه را آبیاری کنیم . ما در این مقاله یک خانه ی هوشمند را به شما معرفی می کنیم . برای توضیح بیشتر در مورد مفهوم هوشمند سازی ساختمان bms بهتر است این نکته را یاداوری کنیم که هوشمند سازی ساختمان نیازمند به یک سیستم یکپارچه بود. برای کنترل و مانیتورینگ این تجهیزات لازم است ابتدا نحوه کارکردن هر کدام و سپس کنترل و اتصال آنها به شبکه BMS را انجام داد. با توجه به این که خانه در مرحله ساخت و ساز قرار دارد و یا تکمیل شده است، هوشمند سازی با شیوه مختلفی انجام میشود. اجرا: بعد از ساخت سیستم، دستگاه را به محل آورده و مطابق با طراحی آن را نصب و اجرا می کنند.

همچنین اگر در مجتمع زندگی می کنید ، می توانید با استفاده از دوربین پلاک خوان ورود و خروج خودرو ها و وسایل نقلیه را کنترل کنید و اگر درب ورودی دارای راه بند باشد می توانید با استفاده از دوربین پلاک خوان و نرم افزار پلاک خوان یک لیست پلاک مجاز تعریف کنید و در صور تردد آن وسایل نقلیه، راه بند به صورت اتوماتیک باز و بسته شود. در زمان سرقت آژیر نیز به صدا در می آید . یا غذای حیوان خانگیتان را در اختیارش قرار دهید و دمای اتاق را برای زمان رسیدنتان تنظیم کنید. اگر نگران این هستید که همیشه برای پاسخ داده به آلارمها در دسترس نباشید میتوانید به هشدار هوشمند خود دستور دهید که تحت شرایط خاصی روشن شود؛ به عنوان مثال زمانی که پنجرهی خانه میشکند. به این معنا که میتوان تنظیمات دستگاهها را مطابق با نیاز و شرایط خود تغییر دهید و کاملاً بهینه از آن مصرف کنید. در ادامه با ما همراه باشید. در واقع شما هر قسمتی از استخر یا خانه را که برقی باشد را بخواهید می توانید به سیستم خانه هوشمند متصل کنید و به صورت بی سیم و از راه دور توسط تلفن همراه خود و اینترنت کنترل کنید.

پایش یا به انگلیسی monitoring (مانیتورینگ) یک سیستم نشان دادن وضعیت سیستم در هر لحظه است. به همین دلیل با حضور افراد در یک مکان و ترک آن محل، سیستم روشنایی به صورت اتوماتیک روشن و خاموش می­ شود. با توجه به این که هوشمندسازی خانه در ایران یک موضوع نسبتا جدید است، بر آن شدیم تا در این مقاله به معرفی سیستم هوشمند خانه بپردازیم. برخی از تجهیزات هوشمندسازی ساختمان به صورت بی سیم به هم متصل می شوند. در یک خانه هوشمند شما می توانید با نصب دوربین مداربسته آی پی ( تحت شبکه ) به صورت بی سیم ( دوربین مداربسته بی سیم ) از هر نقطه ی جهان که دسترسی به اینترنت داشته باشید ، منزل خود را چک کنید . به همین دلیل با استفاده از این سیستم، امکان مدیریت تمامی وسایل صوتی و تصویری فقط با یک کلید فراهم می­ شود. امکان مشاهده تمامی قسمت­ های خانه را با استفاده از دوربین مداربسته در تلفن همراه فراهم می ­کند. در یک سیستم هوشمند تمامی اطلاعات ورودی و خروجی دستگاههای برقی و الکترونیکی خانه ضبط میشوند.

شما میتوانید این اطلاعات را تحلیل کرده و با استفاده از آنها ۱۰ تا ۳۰ درصد در مصرف انرژی خانه خود صرفهجویی کنید. در خانه هوشمند مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا، همواره اطلاعات بر روی سرور ذخیره میشوند. برخی از افراد با فناوری مشکل دارند یا با اولین مشکل در برقراری ارتباط با آن از آن دست می کشند. برخی از آن ها را می توان از طریق موبایل و برخی را از طریق فناوری تشخیص چهره ، اثر انگشت، کارت و رمز عبور باز و بسته کرد . به طوری که برایش فرقی نمی کند که وزن پرده شما چقدر باشد و به راحتی باز و بسته می شود . 8. کنترل کلیدها به وسیله ریموت کنترل. به وسیله پیامک یا زنگ هشدار صاحب­خانه را از هر گونه حادثه و آتش­ سوزی مطلع می­ کند. زمانی که اولین گوشیهای هوشمند وارد بازار شدند را به خاطر بیاورید، بسیاری از ما تصور میکردیم که داشتن تلفن هوشمند یک هزینه اضافی است.

دیدگاهتان را بنویسید