بهترین ابزار های هوشمند سازی خانه 2022 – ویرگول

هوشمند سازی ساختمان و داشتن خانه هوشمند در این لحظات میتواند شما را نجات دهد. زندگی راحت و آسان شدن امور از دیگر مزایای هوشمند سازی ساختمان میباشد. در اینکه سیستم هوشمند سازی ساختمان با مزایایی که دارد باعث افزایش سطح رفاه زندگی و راحتتر شدن امور خانه میشود، شکی نیست اما این سیستم معایبی دارد که شاید همین موارد در تصمیم گیری بعضی افراد برای استفاده از این سیستم تاثیر منفی بگذارد. از دیگر مزایای این سیستم این است که میتوانید با استفاده از دسترسی و کنترل راه دور، قفلهای هوشمند خانه را کنترل نمایید و برای مواقعی که در منزل حضور ندارید، میتوانید برای فرد مورد نظر خود، از راه دور دربها را باز و بسته نمایید. این سیستم میتواند بسیاری از کارهای تکراری و بازرسیهای مورد نیاز را بطور هوشمند انجام دهد. در هنگام وقوع آتش سوزی در یک طبقه از ساختمان، سیستم اعلان حریق عمل کرده و از توقف آسانسور در آن طبقه جلوگیری می شود. اگر بخواهیم توضیحات خود را با جدیدترین موضوع روز دنیا کامل تر کنیم یعنی ویروس جدید Covid-19 که از سال گذشته تا به امروز، همه در سرتا سر دنیا در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستیم.

به عبارتی هوشمند سازی قادر است تمام تجهیزات و ادوات الکترونیکی را طبق زمانبندی و برنامه ای که مد نظر شما است و به آن می دهید، تحت کنترل خود در آورده، فعال یا غیر فعال کند. با استفاده از یک سری تجهیزات و سخت افزارها و نرم افزارها، امکاناتی برای خانه هوشمند فراهم میشود که مزایای زیادی را برای مالکان و ساکنین فراهم میآورد. مشتریان می توانند با جستجو در اینترنت با انواع تجهیزات مورد نیاز برای یک خانه هوشمند و برندهای آن آشنا شده و با مقایسه قیمت و کیفیت محصولات بهترین و مناسب ترین قیمت را بیایند. با سیستم آبیاری هوشمند، چمن فقط در صورت نیاز و با مقدار دقیق آب مورد نیاز آبیاری می شود. در واقع این سیستم بطور موثری در کاهش مشکل کم آبی و جلوگیری از هدر رفتن آب ،بهترین روش آبیاری فضاهای سبز را میسر می سازد.این سیستم از طریق مانیتورینگ و کنترل از راه دور امکان مدیریت بهتر فضاهای سبز را فراهم می نماید.

بطور مثال با حضور افراد نسبت به روشن شدن روشنایی و فنکوئل اقدام نماید و یا با تنها فشار یک دکمه حالتهای از پیش تعریف شدهای را اجرا نماید و دما و نور و رطوبت مکانها را در حد مطلوب تنظیم نماید. یا مثالی دیگر اینکه با استفاده از سیستم آبیاری هوشمند میتوان در مصرف آب هنگام آبیاری باغچهها و گیاهان صرفه جویی نمود. با اتوماسیون خانگی، انرژی، آب و سایر منابع به طور موثرتری استفاده می شود که به صرفه جویی در منابع طبیعی و پول برای مصرف کننده کمک می کند. تصور کنید که اگر یادتان برود شیر آب را ببنید چه بلایی سر خانه ی قشنگ شما می آید. به عبارتی هوشمند سازی در همه قسمت های زندگی ما دیده می شود و حتی اگر با زندگی مدرن سازگاری ندارید، راه گریزی برای استفاده از آن نیست و بخش قابل توجهی از همه امور زندگی ما را تحت الشعاع قرار داده است. پنجره ها هم مانند درب های خانه های هوشمند، قابلیت کنترل و مدیریت شدن و همچنین اجرای سناریوی مورد نظر را دارند.

در ادامه تعریف هوشمند سازی ساختمان نظیر هوشمند سازی ساختمان اصفهان بهتر است به توضیح بیشتر در مورد اینکه هوشمندسازی ساختمان چه مزایایی دارد، بپردازیم. در طول گذشته، فناوری های هوشمند به طور چشمگیری در میان افراد مسن و معلول مورد استفاده قرار گرفته است. برای تمامی موارد بالا میتوان دستگاه های هوشمندی را معرفی کرد که به بهبود کیفیت و راحتی زندگی شما می انجامد. هر فناوری که سبک زندگی کمتحرک یا بیتحرک را ترغیب کند ممکن است گزینه عاقلانهایی برای سلامتی نباشد. معمولا اجرا و راهاندازی این سیستم نیازمند سیمکشیهای متعدد و پیچیده، برقکشیهای گسترده یا راه اندازی دستگاههای مختلف است. سیستم هوشمند ساختمان با کنترل ورودی و خروجیهای ساختمان و نظارت بر بخشهای مختلف از طریق دوربینهای مدار بسته و دستگاههای ثبت ورود و خروج و همچنین استفاده از سنسورهای حرکتی برای ثبت حرکات مختلف در محوطه ساختمان و اعلام خطر، میتواند باعث حفظ امنیت بیشتر ساختمان شود. سنسورهای حرکتی نصب شده کنار درب در افزایش امنیت و کنترل عبور و مرور نیز نقش مهمی دارند. سیستم هوشمند سازی ساختمان با انجام دستورهای داده شده به آن، با خاموش نمودن و کنترل وسایل و تجهیزات، موجب کاهش استهلاک و افزایش طول عمر دستگاهها و کاهش هزینههای مربوطه میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید