خانه هوشمند – خانه هوشمند چیست؟

برخی از افراد با فناوری مشکل دارند یا با اولین مشکل در برقراری ارتباط با آن از آن دست می کشند. بنابراین بهترین زمان برای آن که بخواهید یک ساختمان را به سیستم هوشمند مجهز کنید در زمان ساخت آن می باشد. از جمله تجهیزات مورد نیاز برای هوشمند سازی دوربین های مدار بسته، انواع حسگر و سنسور، لامپ های هوشمند، وسایل الکترونیکی هوشمند و… این موضوع باعث می شود تا هزینه ی کمتری بابت این کار بپردازید زیرا کابل کشی و از بین بردن کلید های چراغ علاوه بر سخت تر کردن کار باعث می شود تا هزینه ی بیشتری ایجاد شود. برای این که بتوانید هوشمند سازی بدون تخريب و وایرلس را بر روی خانه و ساختمان انجام دهید کافیست که یک شبکه اینترنتی وای فای داشته باشید تا بتوانید سیستم هوشمند را به آن متصل کرده و سپس با استفاده از موبایل هوشمندتان به کنترل خانه و ساختمان بپردازید. در صورتی که خانه و ساختمان از مرحله ی نازک کاری نیز عبور کرده باشد می توان هوشمند سازی بدون تخريب را مورد استفاده قرار داد. صرفاً با استفاده از حالتهای هوشمند فناوری نمی توان یک ساختمان را یک ساختمان هوشمند(بی ام اس) اعلام کرد. برخی از آنها زمانیکه برای نوشیدن یک لیوان آب در نیمه شب از خواب برمی خیزند، به دلیل عدم وجود روشنایی هوشمند، به زمین می افتند و صدمه می بینند.

اشکال متفاوت و روشهای گوناگونی برای در اختیار گرفتن یک تجهیز موجود است . تاچ پنل Interra اینترا محصولی از کشور ترکیه می باشد این تاچ پنل بر اساس پروتکل هوشمند KNX میباشد و امکانات بسیار فراوانی را در اختیار کاربران قرار می دهد این تاچ پنل در دو سایز Interra 7 اینچی و Interra 10 اینچی عرضه شده که در مدل Interra 10 اینچی امکانات بسیار بیشتری گنجانده شده و تاچ پنل اصلی این کمپانی می باشد ترکیب تجهیزات دیواری Interra می تواند هوشمند سازی با قیمت مناسب و امکانات کامل را به ارمغان بیاورد در زیر به امکانات و قابلیت های تاچ پنل های 7 و 10 اینچی اینترا Interra خواهیم پرداخت. در واقع سیستم وایرلس این قابلیت را دارند که حتی اگر به مشکل بخورند نیز تنها یک بخش از آن نیازمند تعمیر و یا تعویض می باشد که با گارانتی که دارد در واقع این مشکل به راحتی بر طرف می شود. یکی از امکاناتی که در هوشمند سازی بدون تخريب یا همان هوشمند سازی بی سیم وجود دارد این است که شما می توانید هر زمان که خواستید به امکانات این سیستم اضافه کنید و آن را گسترش دهید.

همچنین نکته ی دیگری که در هوشمند سازی بدون تخريب وجود دارد این است که شما با توجه به بودجه ای که دارید سیستم خانه را هوشمند می کنید و هر زمان که بودجه ی بیشتری داشتید سیستم هوشمند را ارتقا می دهید؛ اما موضوع دیگری که در هوشمند سازی بدون تخريب حائز اهمیت است داشتن کیفیت بالا در کنار هزینه ی کمتر می باشد و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد هوشمند سازی بدون تخريب را ترجیح بدهند و هوشمندسازی بی سیم را انتخاب کنند. همچنین برق کشی خانه هوشمند که از دیوارها عبور میکند بر مبنای ولتاژ 12 ولت طراحی شده است. در صورتی که کل ساختمان هوشمند شود مصرف برق کاهش قابل ملاحظه ای خواهد داشت و سیستم هوشمند بر چراغ های کل ساختمان، آسانسور و… مصرف برق ساختمان های تجاری و مسکونی چند برابر خانه های تک واحدی است. یکی از مزیت های هوشمند سازی بدون تخريب این است که اجرا و نصب سیستم هوشمند را در سریع ترین زمان و ساده ترین شکل ممکن انجام می دهد. شما با هوشمند سازی بدون تخريب و بی سیم به طور حتم هزینه ی کمتری را متحمل می شوید؛ زیرا در صورتی که بخواهید هوشمند سازی را به روش با سیم انجام دهید باید ساختمان را اگر از مرحله ی ساخت و نازک کاری عبور کرده باشد تخریب کرده و کابل کشی نمایید.

در واقع به علت این که هوشمند سازی بدون تخريب، نیازی به تخریب بخشی از خانه و سیم کشی ندارد شما می تواند سیستم هوشمند را تنها در یک روز بر روی خانه اجرا کنید. استفاده از نرم افزار بوسیله یک کامپیوتر می ­تواند یکی از ابزارهای مفید و با قابلیت انعطاف بالا برای سیستم BMS باشد. با استفاده از این قابلیت ، در صورتی که تلفن همراه شما NFC داشته باشد ، می توانید درب ورودی را با موبایل خود باز کنید . در I/O لیست ها که اغلب در فایل اکسل طراحی می شوند، تمام ورودی ها و خروجی های کنترلر پها مشخص می شوند. که توجه ویژه ­ای به مصارف انرژی، تجهیزات انرژی ­بر و کنترل آنها دارد و همچنین ممکن است دستگاه­ های اندازه ­گیری مصرف انرژی نیز به این سیستم متصل و یک سری گزارشات و فرمان های لازم را نیز در راستای کنترل و کاهش مصرف انرژی به طور هوشمند صادر نماید به عنوان مثال کنترل دیماند مصرفی یا کنترل روشنایی ساختمان.

دیدگاهتان را بنویسید