خانه هوشمند – خانه هوشمند چیست؟

اشتغال در بازار کار خانه هوشمند مستلزم یادگیری چه مهارت هایی است؟ BMS از عبارت Building management system به معنای سامانه مدیریت ساختمان می آید و در بازار کار به کلیه سیستم هایی که فرآیندهای سنتی کنترل عملکرد قسمت های مختلف یک ساختمان را تبدیل به اموری خودکار می کنند عبارت BMS اطلاق می گردد. این سنسورها، اطلاعات خود را به یک کنترلر مرکزی ارسال می کنند و کنترلر مرکزی می تواند تعداد زیادی عملگر (Actuator) نظیر دریچه ورود و خروج باد، درب و پنجره های برقی، آژیر اعلان حریق، تابلوی برق و … همچنین با پخش آژیر بلندی توسط بلندگو در آگاه کردن شما و همسایهها تلاش میکند. همچنین تنظیم pH آب، میزان کلر یا باز و بسته کردن سقف مکانیزه استخر از دیگر مزایای هوشمند سازی استخر ساختمان یا منزل است. از نگاه CE Pro؛ خانه هوشمند Control4 آمریکا به عنوان معروف ترین و با کیفیت ترین برند خانه های هوشمند دنانتخاب شده است. ایجاد محدودیت در استفاده از تلفن، گاز، آب، برق و… اینترنت باعث شده که بتوانید با تلفن همراه خود از راه دور از منزل، وسایلی مانند لباسشویی، یخچال، اجاق گاز، فر و سایر لوازم منزل را کنترل یا روشن و خاموش نمایید. مشخصا در میان نسل جدید کمتر فردی را می توان پیدا کرد که علاقه ای به هوشمند سازی ساختمان و خانه خود نداشته باشد .

اگر برای شروع پروژه ی خانه هوشمند نیازمند تجهیزات هوشمند سازی باشید، بهتر است به یکی از شرکتهایی معتبر مراجعه کنید. قبل از آگاهی در مورد تجهیزات هوشمند سازی ساختمان و خانه بهتر است به این نکته اشاره کنیم که درست است که می توان در ساختمان های مختلف هوشمند سازی را اجرا کرد، اما قبل از اجرایی کردن آن در وهله اول باید زیر ساخت های لازم جهت هوشمند سازی فراهم شود. با این حال، امروزه خانه های هوشمند به تدریج به عناصر ذاتی، سیاست های فعلی شهرهای هوشمند تبدیل می شوند. در واقع X10 یکی از قدیمیترین روشهای هوشمندسازی ساختمان بوده و بهاندازه پروتکلهای فعلی خانههای هوشمند سریع و کاربردی نیست. مورد بعدی در محاسبه هزینه هوشمند سازی متراژ ساختمان است و تعداد اتاق های موجود در ساختمان میباشد. خانه هوشمند، هوشمندسازی منازل و سیستم های مدیریت ساختمان (BMS) از جمله این خدمات میباشد. قیمت تجهیزات خانه هوشمند در این سیستم بسیار پایین تر نمونه های مشابه میباشد. پک خانه هوشمند آسانه بسته ای کامل از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان است که دربرگیرنده تمام راهکارهای موجود است و بصورت یک سیستم کامل و یکپارچه در هر گونه پروژه ای قابل اجرا است .

1- BMS به انگلیسی Building Management System به یک سیستم یکپارچه در ساختمان گفته می شود که کنترل و مانیتورینگ تمام تجهیزات را بر عهده دارد. در I/O لیست ها که اغلب در فایل اکسل طراحی می شوند، تمام ورودی ها و خروجی های کنترلر پها مشخص می شوند. نقشه کنترل دیاگرام توسط مهندس BMS باید طراحی شود. در طراحی اپلیکیشن هوشمند سازی منازل، ما خدمات را بر اساس فضاهای مختلف (آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب، پارکینگ و غیره) دسته بندی می کنیم. در مورد به کارگیری یک تکنولوژی جدید هم مانند خانه هوشمند ، اولین سوالی که در ذهن ما شکل میگیرد ، هزینه هوشمند سازی ساختمان است . رویکرد فزاینده بهرهگیری از فناوری اطلاعات در صنایع مختلف منجر به شکل گیری نسل جدیدی از ساختارها، فرآیندها، ساز و کارها و به تبع آن، نیازهای جدید در این حوزه ها شده است. هوشمند سازی ساختمان و زندگی در یک خانه هوشمند که حرف ما را میفهمد و مطابق امر و فرمان ما همه کارها را در چند ثانیه انجام میدهد ، انقدر جذابیت دارد که هر روز به تعداد افرادی که تصمیم می گیرند که خانه خود را هوشمند کنند افزوده میشود . WeMo کاربران را قادر میسازد تا سیستمهای الکترونیکی خانه را از راه دور کنترل کنند.

چرا که می توانند قبل از ورود به ویلا، سیستم سرمایش- گرمایش را روشن کنند تا وقتی وارد ویلا می شوند دما مناسب باشد. این سنسورها که بر اساس افزایش دمای محیط یا میزان دود در محل عمل میکنند، باعث جلوگیری از خسارتهای مالی و جانی میگردند. سنسورهای حرکتی نصب شده کنار درب در افزایش امنیت و کنترل عبور و مرور نیز نقش مهمی دارند. سیستم دزدگیر هوشمند، دوربین مداربسته، سنسورهای حرکتی، درب پارکینگ و… سنسورهای تشخیص حرکت، سنسورهای اولتراسونیک و فراصوت و… در ساختمان­ های هوشمند با نصب و را­ه ­اندازی کلیدهای هوشمند، سنسورهای حرکتی و حساس به نور تا حد زیادی در مصرف انرژی صرفه­ جویی می­ شود. برای سفارش خانه هوشمند خود کافی است با ما تماس بگیرید یا فرم پیش سفارش هوشمندسازی موجود در پایین صفحه را تکمیل کنید. خانه هوشمند یا ساختمان هوشمند (Smart Home) تکنولوژی جدیدی است که امروزه جای خود را در منازل، ساختمان های اداری و مجتمع های بزرگ باز کرده است. به کمک هوشمند سازی سیستم صوتی و تصویری میتوان چندین دستگاه را بدون استفاده از سیم یا کابل به یکدیگر متصل نمود.

دیدگاهتان را بنویسید