خانه هوشمند – فروش تجهیزات و اجرای هوشمند سازی خانه شما

از راه دور هم اینکار را میتوانید انجام دهید. هزینه که برای انجام اینکار لازم است بیشتر میشود. هر شرکتی که اقدام به هوشمند سازی ساختمان کند، در ابتدا انواع سیستم های هوشمند را تشریح نموده و سپس بر اساس آن سیستم هوشمند ساختمان، اقدام به ارائه لیست هزینه هوشمند سازی ساختمان می کند. برای این که اطلاعات و آگاهی ما نسبت به هوشمند سازی ساختمان بالا رود یک سری از شرکت ها که در این زمینه فعالیت می کنند اقدام به تهیه کاتالوگ محصولات خانه هوشمند نموده اند تا به درک درستی از این کار برسیم. با استفاده از تجهیزات ساختمان هوشمند می توانید از طریق تلفن همراهتان از هر کجای دنیای کنترل سیستم سرمایش و گرمایش، درب های ورودی و خروجی منزل و اتاق ها، سیستم های صوتی و تصویری، پرده ها، سیستم آبیاری فضای سبز و … این سیستم ها عبارتند از سیستم های سرمایش و گرمایش، سیستم روشنایی، پرده ها،امنیت و صوت که تحت فرمان سیستم هوشمند ساختمان یا ماژول خانه هوشمند فعالیت می کنند. WeMo مجموعهای از محصولات مانند شاخههای برق، سنسورهای حرکت، کلیدهای روشنایی، دوربینها، لامپها و یک برنامه تلفن همراه است. اگر چه بهتر است از قوطی کلیدهای سنتی عمیق استفاده کنید تا هنگام نصب آزادی عمل بیشتری داشته باشید.

این وسایل هوشمند با اندازهگیری متغیرها و فاکتورهای محیط در هر لحظه، در صورتی که نشت آب یا گاز وجود داشته باشد، با سیستم هشدار مخصوصی شما را آگاه میسازند تا از وقوع حادثه جلوگیری شود. خدمات هوشمندسازی ساختمان از تکنولوژی های جدید است که برای رفاه و آسایش خانواده ها به وجود آمده. امروزه بیشترین وسایلی که در خانه ها استفاده می شود پریزها و چند راهی ها هستند که وظیفه اتصال وسایل الکتریکی برای تامین جریان برق از منابع انرژی را دارند. برای برقراری اتصال بلوتوث، هر دستگاه به یک تراشه “رادیو بلوتوث” و یک نرمافزار بلوتوث، نیاز دارد. نهایتا این اتصال به دستگاه کنترل مرکزی رفته و اطلاعات به دستگاه پروسسور رفته و فرمان های لازم صادر شود. سپس بر اساس شاخص های تعریف شده و مقایسه آن ها با اطلاعات موجود، دستور مورد نظر را صادر می کند. در خانه هوشمند لوکس میتوانید با سیستم امنیتی هوشمند، که نمونهی پرکاربرد آنرا در دوربینهای مداربسته دیدهاید، مانند یک پادشاه قلعهی خود را زیر نظر داشته باشید و کنترل کنید.

این سیستم به ما این امکان را می دهد تا مطابق با میل و اراده خود و با کمترین جابجایی اقدام به فرمان دادن الکترونیکی به سیستم های برقی تحت نیازمان کنیم و از اتلاف انرژی که مهمترین مزیت این سیستم هوشمند سازی است جلوگیری کنیم. تنها کافی است شما با داشتن تکنولوژی خانه هوشمند و یک گوشی Smart ببینید پس از بیدار شدن از خواب قرار است چه کارهایی انجام دهید. آردوینو یک پلتفرم محاسبه فیزیکی منبع باز است که با توجه به یک میکروکنترلر ساخته شده استو به همین دلیل نیز اردوینو یک محیط پیشرفته برای نوشتن یک نرم افزار مناسب است. اما در طی چند سال گذشته با پیشرفت تکنولوژی این عبارت ها جای خود را در ذهن همگان باز کرده اند. ساختمان هوشمند، خانه هوشمند، هوشمند سازی، اگر یکی دو دهه پیش کسی این عبارت ها را بیان میکرد، کمتر کسی میتوانست منظور گوینده را درک کند. به عنوان مثال اگر بخواهیم تنها از سیستم روشنایی هوشمند بهره بریم باید تجهیزات آن را بشناسیم. یکی از این تجهیزات ریموت های کنترل یا ماژول روشنایی هوشمند است که باید مشخصات فنی و ساختاری آن را بدانیم و از فروشنده آن راهنمایی بگیریم تا بهترین تجهیزات مربوطه را خریداری کنیم.

برای پاسخ به این سوالها ابتدا با باید بدانیم چه فاکتورهایی در تعیین هزینه هوشمند سازی ساختمان موثر هستند. در ابتدا باید تعریف هوشمند سازی را بدانیم و از آن مهمتر بدانیم تجهیزات خانه هوشمند چیست. این نقشه ها همانند یک عکس گرفته شده از بالای یک موتورخانه هستند. این فصل یک مرور سیستماتیک از ادبیات موجود در مورد خانه های هوشمند را ارائه می دهد. به کمک سنسورها اطلاعات از تجهیزات یا محیط اطراف آنها جمع آوری می شود و به کنترل کننده ارسال می شود. پروتکل ها در واقع همان مسیر استاندارد و مشخصی هستند که به کمک آن ها اطلاعات جابجا می شوند. انتقال اطلاعات و فرامین می تواند برپایه سیم، فیبر نوری یا به صورت بی سیم (وایرلس) باشد. برای پیاده نمودن سیستم هوشمند سازی ساختمان معمولا دو روش باسیم و بی سیم یا وایرلس انجام می دهند. در سیم کشی برق هوشمند باید تمامی سرهای سیم به جای آنکه داخل کلید های مکانیکی برود می بایست به داخل تابلوهای برق هوشمند برود تا بتوان سیستم روشنایی را بدون نیاز به کلید های مکانیکی و به صورت کاملا هوشمند روشن و خاموش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید