خانه هوشمند لوکسین تولید کننده داخلی تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

در این خانه، شما میتوانید آب و هوا، روشنایی، قفل بودن دربها، ایمنی و سایر کارها را تنها از طریق یک وسیله ساده مثل تبلت یا گوشی هوشمند خود تنظیم و کنترل نمایید. کنترل تجهیزات مرکزی مانند چیلر، دیگ آبگرم، پمپهای سیستم، برج خنککن و غیره در موتورخانه و تجهیزات محلی نیز مانند فن کوئلها، کولرها و هواسازها از طریق هوشمند سازی ساختمان ممکن است. شست و شو و نظافت یکی از کاربردهایی است که شیائومی به آن توجه ویژه ای داشته است. این قفلهای هوشمند تنها از طریق احراز هویتهایی همچون اثر انگشت صاحبخانه و پسورد باز میشوند و احتمال رد شدن افراد غریبه از آن ها تقریبا صفر است. از جمله مهمترین مزایای استفاده از تکنولوژی برای هوشمند سازی منازل این است که از این طریق سطح رفاه و آسایش ساکنان ساختمان افزایش پیدا می کند. در خانه هوشمند می توانید همه ی وسایل را در هر جایی که جهان که باشید از طریق اینترنت کنترل کنید . مطمعنا نام خانه هوشمند را شنیدهاید. همین طور می توانید صبح یک روز شلوغ را تصور کنید که شاید بارها برای همه ما پیش آمده که دیر از خواب بیدار شده ایم و با عجله از خانه خارج شده ایم.

در واقع، ۶۳ درصد از کسانی که قصد خرید خانه دارند، امنیت خانه را قبل از هر چیز دیگری لحاظ میکنند. علاوه بر خطر دزدی و سرقت، گجتهایی مثل دیتکتور گاز و سنسور دما و رطوبت خطرات دیگری مثل نشت گاز و آب و آتش سوزی را تشخیص میدهند و مانع از بروز خسارات جبران ناپذیر میشوند. قیمت تجهیزات هوشمند کمی بالاست و شما برای هوشمند سازی ساختمان خود باید مبلغ نسبتا زیادی را صرف نمایید. خانم خانه میتواند از محل کار خود غذای در حال پخت را با گوشی همراه کنترل و بچهها را نظارت کند و دیگر نگران آنها نباشد. بارها و بارها تا رسیدن به محل کار نگران این مساله بودیم که آیا چراغ ها را خاموش کردیم ، پنجره ها را بستیم ، شیر گاز را چک کردیم و… در آخر، تصمیم بگیرید که آیا هوشمند سازی را به طور کامل انجام دهید یا فعلا با گجتهای سادهای استارت آن را بزنید. پربازدیدترین مطالبساختمان چیست و هر آنچه درباره انواع ساختمان و مراحل ساخت آن باید بدانیدپایان کار و مراحل دریافت گواهی پایان کارزیربنای ساختمان و نحوه محاسبه آن11 مورد از بهترین ساختمان های دوره بیداری معماری ایرانیگچ و خاک و نحوه انجام آنبتن چیست؟

اگر یک خانه هوشمند داشته باشید باید بگوییم تمام مراحل آماده کردن فضای خانه برای یک مهمانی مجلل شاید در حد چند ثانیه زمان ببرد .شما می توانید با یک کلی هوشمند و ریموت کنترل لامپ های قسمت پذیرایی را با نور کامل و 100 درصد روشن کنید ، سپس سیستم پخش موزیک را در حالت مهمانی قرار دهید و تهویه فضا را هم به حداکثر میزان بازدهی خود برسانید . برای هوشمند سازی سیستم روشنایی از سیستم BMS استفاه می شود که توسط آن می توان خاموش و روشن شدن خودکار ، تنظیم سطح نور را کنترل کنید . به این ترموستاتها از آن رو هوشمند گفته میشود که میتواند مزاج گرمایی یا سرمایی بودن ساکنین و حضور / عدم حضور آن ها در خانه را تشخیص دهد. برخی از این آپشنها و مزایا را در زیر میخوانید. چراکه برخی از شرکتها در زمینه تولید تجهیزات هوشمند سازی با سیم و برخی از شرکتها در زمینه تولید تجهیزات بیسیم فعالیت میکنند و طبیعتاً برخی از شرکتها نیز هر دو نوع تجهیزات باسیم و بیسیم را تولید میکنند؛ بنابراین یک انتخاب درست بسیار بااهمیت میباشد.

جریان پریز برخی بارهای موقتی (نظیر تلویزیون) و … بنابراین قادر خواهید بود اعضای خانواده و سایر افراد را ببینید و یا حتی مزاحمان را بترسانید و فراری دهید! به طوری که خود شما، با هر پیش زمینه علمی و تکنیکی میتوانید آن ها را نصب و راه اندازی نمایید. خانه باید جایی باشد که ساکنین در آن احساس امنیت داشته باشند و سیستم امنیتی هوشمند این احساس را فراهم میکند. اگر به خریدار بگویید که هزینه قبوض انرژی (مثل برق و گاز) در این خانه بسیار کمتر از خانههای دیگر است، بی چون و چرا خانه را از شما میخرد و این یکی از مزایا و تاثیر هوشمندسازی بر قیمت خانه است. اتوماسیون تنها کلید طراحی و ساخت ساختمان­ها با کارایی بالایی از انرژی و هزینه کارآمد می­باشد که “هوشمند سازی” نامیده می­شود. اینکه شرایط ساختمان شما چیست در ساخت سیستم هوشمند ساختمان BMS اثر دارد. در پایان نیز امیدواریم که این نوشتار از پرشین سازه بزرگترین بانک اطلاعات ساختمانهای در حال ساخت کشور مفید واقعشده باشد. اگر بخواهیم توضیحات خود را با جدیدترین موضوع روز دنیا کامل تر کنیم یعنی ویروس جدید Covid-19 که از سال گذشته تا به امروز، همه در سرتا سر دنیا در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید