خانه هوشمند و خدمات هوشمند سازی ساختمان

ما نقشه روش رسیدن بهاین انگیزه را به دنبال این مقاله به شما یاد خواهیم داد. او برای این راحتی تلاش های زیادی انجام داد تا اینکه گوشی هوشمند را اختراع کرد.از آن پس، دنیا در حال تحولات شگرفی است که خودمان هم از شنیدنشان انگشت به دهان می مانیم. BMS در واقع به یک سیستم یک پارچه در ساختمان گفته می شود که در دست گرفتن و کنترل تمام امکانات را بر عهده داراست . برای مثال اگر بخواهید کل قسمت های خانه اعم از سیستم های صوتی و روشنایی و همگی وسایل برقی را تحت کنترل یک پنل در بیاورید ، قطعا هزینه بیشتری را نیز باید متحمل شوید. فکر کنید تازه از سرکار آمده و خود را روی مبل رها کرده اید. شما برای پر کردن وان حمام، شیر آب را باز گذاشته و به سراغ کار خود رفته اید. شما ابتدا بایستی بتوانید تجهیزات خانه هوشمند را که قصد کنترل آن را دارید بشناسید . تفاوت دیگری که در این بحث وجود دارد ، متفاوت بودن منزل هوشمند و BMS در هزینه اجرایی آن است که BMS به مراتب هزینه بالاتری خواهد داشت .

سنسورهای دمایی برای اندازه میزان ظریف دمای یک محیط یا این که دمای یک مخزن به عمل میروند . درصورتیکه مایل به هوشمندسازی خانه خود باشید؛ انواع مختلفی از سیستمهای هوشمندسازی ساختمان وجود دارند که هر یک از آنها ویژگیها، مزایا و معایب متفاوتی دارند. سیستم هوشمند ساختمان BMS، به اکثر بخشهای خانه متصل شده و آنها را هوشمندانه کنترل میکند. برندهای معروف خارجی در ایران نمایندگی رسمی ندارند اما شرکتهایی هستند که به عنوان زیرمجموعه ای از آنها فعالیت دارند. پس اضطراری است در مورد هوشمند سازی ساختمان به علم نهایی کاملی برسید که بتوانید در بازار فعالیت این فن به خوبیکار نمایید . با علم کنترل آن ها امکانات اتوماسیون و به طور کلی علم اساسی از مهندسی کنترل آن داشته باشید . علم مهندسی برق برای فعالسازی امکانات برقی و کد نوشتن کنترلرها و داده ها مکانیکی برای آشنایی تاسیسات به فعالیت رفته در ساختمان , نیاز است . پس برای کار در موضوع اتوماسیون ساختمان شما نیاز دارید که شیوه فعالیت با سنسورها را بلد باشید و به طور کلی از اتوماسیون صنعتی آگاه باشید . گفتنی است در خانه هوشمند یا Smart Home، مصرف کننده می تواند تجهیزات را کنترل و مدیریت می کند و اتاق کنترل جداگانه ای وجود ندارد، در حالی که در BMS کنترل تجهیزات در اتاق کنترل ساختمان و توسط اپراتور صورت می گیرد.

از لحاظ دیگر تفاوت را می شود به این جزء اشاره نمود که در منزل هوشمند در دست گرفتن امکانات در اختیار مصرف کننده است . این ساختمان ها به ساکنین این امکان را می دهند که از منابع موجود به صورت موثرتری استفاده کنند و امنیت آن و آرامش آن ها را تامین می کند. Kroner بر اهمیت تأمین “همه نیازهای کاربران” به عنوان نتیجه استفاده از ساختمان هوشمند تأکید کرد. هر چقدر آپشنهای هوشمندسازی خانه افزایش پیدا کند هزینه اجرای پروژه نیز افزایش پیدا خواهد کرد. ولی گاهی میتوان با هزینه ای بیشتر سیستم روشنایی را نیز کنترل کرد و مصرف انرژی را همگام سازی کرد . با وجودی که آموزشگاه فن آموزان امکانات کامل تصویربرداری پیشرفته را فراهم کرده و متعهد به برگزاری دوره ها توسط استادان مجرب و روش های نوین آموزش مجازی است، در صورت تمایل یا عدم رضایت شرکت کنندگان خود را موظف می داند شرایط لازم را برای حضور متقاضیان در دوره های حضوری به صورت رایگان فراهم نماید. آموزشگاه فن آموزان با پیروی از روش های کاملا علمی، در راستای تحقق اهداف زیر نسبت به برگزاری دوره های مجازی هوشمندسازی برای علاقه مندان و کارآموزان اقدام نموده است.

سنسورهایی که در هوشمندسازی ساختمان به کارگیری می شود هریک محل ورود و خروجی مختلفی خواهند داشت . سیگنال های آنالوگ یا این که دیجیتال خروجی سنسورها به کنترلرهای گوشی یا این که هر کنترلر دیگر, ارسال می شود . انتخاب هر ورودی و خروجی متناسب با پروژه و بر عهده مهندس BMS است. بعضی اوقات هوشمند سازی خانه تنها امنیت و سیستم های قفلی خانه را در بر میگیرد. سنسورها نقش محل ورود سیستم را بر عهده دارا هستند . پارامترهای متمایز بر روی قیمت خانه هوشمند و تجهیزات خانه هوشمند اثر میگذارد . علاوه بر آن، استفاده این سامانه ها از شبکه های رایانه ای و امکان برقراری ارتباط مستمر با هر نقطه از دنیا، ویژگی های در خور توجهی است که نهادهای فنی اقتصادی بهره مند از این فنآوری ها را در زمینه تولید کالا و ارائه خدمات، متمایز و پیشرو می سازد. این داده ها وارد کنترلر می شود و کنترلر دستورها اجرایی را به عملکرد منتقل می نماید .

دیدگاهتان را بنویسید