خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان

امروزه افراد از تکنولوژی در فضا خانه های مسکونی نیز استفاده می کنند. در قسمت های مختلف خانه می توان از تکنولوژی استفاده کرد. این شیرها را می توان به سیستم کنترل مرکزی (BMS) متصل کرد و بدون حضور در موتورخانه ساختمان از راه دور و در اتاق کنترل دستور قطع یا وصل شیرها را صادر کرد. می توان به وسیله آن فشار داخل مخازن را کنترل کرد و نیز می توان زمان پر یا خالی شدن مخزن را نیز با توجه به باز یا بسته بودن شیر تعیین کرد. برای توضیح بیشتر استفاده ازتکنولوژی و هوشمند سازی خانه می توان یک مثال آورد. به عنوان مثال استفاده از تکنولوژی در صنعت سبب صرفه جویی در زمان شده است. می توان گفت تکنولوژی به یک جز جدایی ناپذیر از زندگی افراد تبدیل شده است. به بیانی ساده می توان گفت برای هوشمندسازی ساختمان شما نیازمند به یک کامپیوتر هستید که از طریق آن تجهیزات و امکانات مختلف را کنترل کنید. برای سفارش خانه هوشمند خود کافی است با ما تماس بگیرید یا فرم پیش سفارش هوشمندسازی موجود در پایین صفحه را تکمیل کنید. در ادامه آموزش رایگان هوشمند سازی ساختمان، و آشنایی بیشتر با شرکت هوشمندسازی ساختمان bms به بررسی تجهیزات مورد نیاز جهت سیستم bms می پردازیم.مهمترین و اصلی ترین قسمت سیستم bms سیستم کنترل مرکزی آن است که می توان گفت نظیر یک هسته مرکزی عمل می کند.

برای مثال : با این سیستم می توان انرژی سلول های خورشید را در وسط روز برای روشن شدن ماشین لباسشویی به کار برد. اگر نگران این هستید که همیشه برای پاسخ داده به آلارمها در دسترس نباشید میتوانید به هشدار هوشمند خود دستور دهید که تحت شرایط خاصی روشن شود؛ به عنوان مثال زمانی که پنجرهی خانه میشکند. اما سناریو در خانه هوشمند به معنای تنظیمات و نحوه کنترل تجهیزات در شرایط مختلف است. اگر شما یک تابلو برق یا وسیله دیگری را درون موتورخانه قرار دهید لازم است که به نقشه جانمایی تجهیزات مکانیکی توجه کنید. هر زمان که بخواهید لامپ را روشن و خاموش کنید، باید به صورت فیزیکی به محل قرار گیری کلید برق بروید و با فشار دادن آن لامپ خاموش یا روشن می شود. در واقع هوشمند سازی ساختمان یکی از جذاب ترین جلوه های پیشرف تکنولوژی است که می تواند تحولی اساسی در منزل و یا محل کار شما ایجاد کند. به این نرم افزار ها و سخت افزار های استفاده شده به جهت ایجاد یک شبکه کنترل یکپارچه برای کنترل قسمت های هوشمند ساختمان، هوشمند سازی ساختمان bms گفته می شود.

استفاده از تکنولوژی در خانه های مسکونی سبب هوشمند سازی خانه ها و ایجاد اصطلاح اسمارت هوم شده است. ساده ترین راه اندازی یک کابل سریال است که درگاه های سریال را به دو دستگاه، یک Master و Slave متصل می کند. چراکه برخی از شرکتها در زمینه تولید تجهیزات هوشمند سازی با سیم و برخی از شرکتها در زمینه تولید تجهیزات بیسیم فعالیت میکنند و طبیعتاً برخی از شرکتها نیز هر دو نوع تجهیزات باسیم و بیسیم را تولید میکنند؛ بنابراین یک انتخاب درست بسیار بااهمیت میباشد. سیستم bms به نوعی سیستم مدیرتی محسوب می شود که کلیه تجهیزات مورد نیاز جهت کنترل و مدیریت قسمت های مختلف ساختمان را دارا است. امنیت در خانه هایی که هوشمند میشوند بسیار بالاتر از خانه های عادی هستند. سرعت کارها در خانه های هوشمند بسیار بالاتر از سایر خانه ها میباشد. این شرکت یک سیستم شخصی و یکپارچه را برای هوشمند سازی ساختمان و کنترل دستگاه های مختلف ارائه کرده است که شامل بخش های مختلف از جمله نورپردازی، پخش موسیقی، پخش فیلم، کنترل دما، اینترکام و امنیت است. این سیستم از حضور این افراد در آسایشگاه ها خلاص میکند به صورتی که این سیستم ها مخصوص راحتی و امنیت این افراد طراح می شوند.

در این روش از طریق کابل های مخصوص بین کنترلرها، سنسورها و عملگرها ارتباط برقرار می کنیم. در روش هایی که بدون استفاده از سیم (Wireless) دستگاه ها و تجهیزات با یکدیگر ارتباط دارند، از پروتکل هایی مانند ENocean ،Zway ،Zigbee و … نیاز به فضای بیشتری در ساختمان برای پیاده سازی این روش است. منظور این است که لامپ به یک کلید برق وصل می شود. تابلو ATS زمانی که قطعی برق را تشخیص دهد، مصرف کننده های ساختمان را از برق اصلی جدا کرده و به دیزل ژنراتور متصل می کند. با سابقه ای درخشان در طراحی و اجرای سیستم های هوشمند ساختمانی نظیر سیستم های مدیریت ساختمان (BMS) و خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا، ساختمان شما را فارغ از سال ساخت، نوع کاربری و سیستم برق کشی آن هوشمند می نماید. تقریبا هر دستگاهی میتواند طی چند سال آینده، بخشی از سیستم اتوماتیکسازی خانهها شود. بخشی از اینترنت اشیا ، یعنی سیستمهای هوشمند خانگی و دستگاهها اغلب با هم همکاری میکنند، دادههای مصرفی مصرف کننده و اتوماسیون سازی اقدامات، بر اساس الویتهای صاحب خانه را بین خودشان به اشتراک میگذارند. از راه دور هم اینکار را میتوانید انجام دهید. شما میتوانید به این برند اعتماد کنید و محصولاتتان را از این مرکز، خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید