خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان

شاید باورتان نشود اما یکی از جالبترین امکاناتی که در خانه هوشمند قرار دارد، پرده برقی هوشمند است. امکان کنترل کامل سیستم هوشمند از طریق تاچ پنل اینترا شامل روشنایی، سیستم سرمایشی و گرمایشی، پرده ها و … این سیستم می ­تواند با توجه به کاربری ساختمان طراحی و اجرا شده و بر کلیه فعالیت­ ها اعم از باز و بسته شدن درب، ورود و خروج افراد، سیستم­­ های روشنایی، سیستم­ های تهویه مطبوع پنجره و پرده اتاق ها و سیستم صوتی و تصویری نظارت داشته باشد. قیمت تجهیزات بکار رفته در خانه هوشمند از جمله معیارهای مهم دیگری است که مشتریان توجه ویژه ای به آن دارند و این انتظار را دارند تا بعد از مدتی هزینه هایی که آنها به منظور هوشمند سازی خانه خود انجام داده اند با کاهش هزینه های مصرفی به آنها برگردانده شود. این آموزشگاه کلاس های خود را به ابزار و تجهیزات لازم برای هوشمند کردن ساختمان ها مجهز نموده است، همچنین با بهره گیری از اساتید متخصص آموزش صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان را ارائه می دهد. شرکت پلان از جمله شرکت هایی است که به عنوان نماینده شرکت کنترل 4 در ایران فعالیت دارد و دارای گواهینامه های آن شرکت می باشد.

این شرکت نماینده محصولات Busch-Jaeger می باشد. در شکل زیر می توانید آبیاری گیاهان را مشاهده کنید که با استفاده از تکنولوژی BMS نیازی به حضور شما نیست و با کمک موبایل می تواند از هر جای دنیا آبیاری گیاهان شما را انجام دهد. تایمرها جهت یک سری اعمالی که به صورت تکراری و در زمان های مشخص انجام می­ شوند می ­توانند مفید باشند البته کنترل مرکزی نیز قابلیت ارسال فرمان بصورت زمانی را دارند که می ­تواند ارزان­تر از استفاده از تایمر مجزا باشد . انواع متداول این سنسورها عبارتند: از سنسور حضور، سنسور دما، سنسور نور، سنسور دود و غیره که می ­توانند مشخصات مورد نظر را تبدیل به سیگنال ­ها و اطلاعات مورد نظر نموده و از طریق خطوط ارتباطی به کنترل مرکزی یا نقاط کنترلی ارسال کند و کنترل مرکزی یا محلی فرمان های لازم را به انواع کلیدها، تایمرها و دیمرها ارسال می­ نمایند.

شما با پیشزفت تکنولوژی کنترل دما، تهویه و تبادل حرارتی ساختمان می توانید مصرف انرژی این سیستم ها را کاهش داده و سطوح بهینه مصرف را حفظ نمایید. از اینرو در مصرف انرژی به صورت چشمگیری صرفهجویی میشود. با اتمام ساعات اداری و خروج کلیه کارمندان از اداره، نقطه تنظیم دما کاهش یافته و در طول ساعات شب، سیستم گرمایش انرژی کمتری مصرف می کند. شرایط را بهینه سازی می کند و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می شود. با این تجهیزات می­ توانند به همراه سنسور نور سطح نور محیط را با کم و زیاد شدن نور طبیعی تنظیم و یا حتی روشنایی را خاموش نمود و به این طریق در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. با استفاده از این نرم افزار علاوه بر کاهش میزان مصرف انرژی می توانید آنها را زمانبندی نمایید و سناریوهای مختلفی برای آن تعریف نمایید. حتی میتوانید سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند را تنها در برخی از نقاط منزلتان فعال کنید تا در مصرف انرژی به طور ویژهای صرفهجویی گردد. شما میتوانید تمامی تنظیمات مربوط به فعال یا غیرفعال شدن دوربینها و دزدگیر را کنترل کنید.

این شرکت به منظور راه اندازی تجهیزات ساختمانی خود از استاندارد KNX استفاده می نماید و تمام تجهیزات را یکپارچه سازی می نماید. سوئیچ ها ، سیستم اعلام سرقت آشکارسازهای حرکتی ، آشکار سازهای دودی و حرارتی ، سیستم های ارتباطی (آیفون تصویری) کلید پریز ها، و سیستم های هوشمند تحت پروتکل KNX و بی سیم می باشد. میشود. شما میتوانید سیستم صوتی و تصویری هوشمند منزل خود را به گونهای تنظیم کنید که در زمانهای مشخصی مانند زمانی که بیدار میشوید به صورت اتوماتیک موسیقی پخش شود یا زمانی که وارد اتاق کنفرانس میشوید پروژکتور به صورت اتوماتیک روشن شود. اگر همین حالا به اطراف خود نگاه کنید، وسایل مختلفی ازجمله کنترل تلویزیون، تایمر اجاق گاز، ساعت زنگدار، درب اتوماتیک پارکینگ و … و حالا ما فکر می کنیم که این سیستم می تواند برای هر سلیقه ای کاربردی باشد، مهم نیست اگر کسی گوشی تلفن هوشمند نداشته باشد، تنظیمات سیستم و تغییر مدیریت امکانات و قابلیت ها وابسته به اپلیکیشن نصب شده بر روی تبلت و موبایل نیست، اهمیتی ندارد اگر کسی به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد، تمام منوهای دستگاه فارسی است. با توجه به دستوری که به آنها می دهیم میزان باز یا بسته بودن آنها را مشخص می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید