خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان

سیستم آبیاری فضای سبز و ویلا در هوشمند سازی ساختمان با توجه به بالا بودن هزینه های تامین آب، چالش کمبود آب شیرین در کشور، توانایی مدیریت آبیاری فضای سبز و ویلا در هوشمند سازی ساختمان از هر کجا و در هر زمانی و همچنین نیاز به داشتن آنالیز از وضعیت رطوبت خاک و سایر ویژگی های باغ، گلخانه و زمین زراعی، یک نیاز ضروری می باشد. زمانی که فرد منزل خود را ترک می کند، با فشردن یک دکمه (یا ارسال یک سیگنال فرمان به هر طریق دیگری) وضعیت خروج از خانه را اعلام می کند. همچنین پیش بینی می شود که تعداد وسایل خانگی که با سیستم هوشمند ساختمان کار می کنند به بیش از ۴۰ میلیون در سال ۲۰۲۲ رشد خواهد کرد. کلیه چراغ ها (و یا برخی از آنها) خاموش می شوند. جریان پریز برخی بارهای موقتی (نظیر تلویزیون) و … این محصول ترکیبی از مانیتور باکیفیت و بسیار باریک MateView با سختافزارهای قدرتمندی نظیر پردازنده مرکزی AMD Ryzen، ۱۶ گیگابایت رم، یک ترابایت SSD و چیپ شبکه Wi-Fi ۶ است. در نسل بعدی در سال ۲۰۲۰ امکان Multi-Screen معرفی شد که مخصوص اتصال بیسیم گوشی موبایل با لپتاپ و تبلت بود.

در شروع این برنامه درباره فلسفه AI Life یا همان زندگی هوشمند صحبت شد و هوآوی این موضوع را در پنج زمینه مختلف سلامت و تندرستی، سفر آسان، سرگرمی، خانه هوشمند و دفترکار هوشمند مطرح کرد. این شرکت پس از اینکه در سال ۲۰۱۵ به گوگل واگذار شد، در همان سال نیز یکی از شرکتهای تابع شرکت Alphabet Inc. این شرکت با طراحی نرم افزاری ساده که قادر به نصب بر روی موبایل و تبلت می باشد به کاربران خود این امکان را داده است تا بتوانند تمام تجهیزات منزل خود را تنها با استفاده از این نرم افزار کنترل نمایند. هوآوی این رویداد را با موضوع اصلی Smart Office و تمرکز روی عواملی که یک دفترکار هوشمند را تشکیل میدهند برگزار کرد. از دیگر ابزارهای بسیار کارآمد در دفاتر کار سیستمهای یکپارچه All-in-One هستند و هوآوی هم در راستای دستیابی به یک دفترکار کامل، MateStation X را معرفی کرد.

تعیین هدف در ابتدا به شما کمک میکند که بدانید هوشمند سازی خانه را از کجا شروع کنید. این تبلت کتابخوان از تکنولوژی جوهر الکترونیکی یا E-Ink بهره میبرد و همزمان عملکرد کتاب دیجیتال و کاغذ یادداشت دیجیتال را دارد و از قلم نوری هوآوی پشتیبانی میکند. در این خانه، شما میتوانید آب و هوا، روشنایی، قفل بودن دربها، ایمنی و سایر کارها را تنها از طریق یک وسیله ساده مثل تبلت یا گوشی هوشمند خود تنظیم و کنترل نمایید. به ترتیبی که صفحه نمایش آن از کیبورد جدا شده و میتوان مانند یک تبلت با قابلیت پشتیبانی از قلم نوری هوآوی از آن استفاده کرد. با نسبت تصویر ۳:۲ و شدت نور ۵۰۰ نیت دارد. چرا خانه هوشمند Control4 برای هر نوع سلیقه و پروژه ای کاربرد دارد؟ برندهای معروف خارجی در ایران نمایندگی رسمی ندارند اما شرکتهایی هستند که به عنوان زیرمجموعه ای از آنها فعالیت دارند. اما دوباره امسال این نمایشگاه به شرایط قبل خود برگشت و شرکت هوآوی هم یکی از شرکتکنندگان فعال در این نمایشگاه بود. این پرینتر در اکوسیستم سوپردیوایس هوآوی قابلیت اتصال بسیار سریع و بیسیم به تمام محصولات این شرکت را دارد و هیچگونه دردسری برای نصب و راهاندازی ندارد.

این اتصال در سال ۲۰۲۱ به تکامل رسید و در قالب سوپر دیوایس، یک اکوسیستم را به کاربر معرفی کرد. یک اتصال اینترنت با سرعت بالا از اتصال روان و قابل اعتماد بین دستگاههای مجهز به وای فای اطمینان حاصل میکند. سیستم های سرمایش و گرمایش با استفاده از انواع سنسورها، ترموستات و کلیدهای هوشمند هماهنگ می شوند. طبق رسم همیشه، این شرکت در روز قبل از شروع نمایشگاه یعنی ۲۷ فوریه (۸ام اسفندماه) که به روز صفر نمایشگاه معروف است، رویدادی را برگزار و به معرفی جدیدترین محصولات خود و صحبت درباره قابلیت محیط کار هوشمند پرداخت. صحبت درباره شرکت هایی که در زمینه هوشمند سازی خانه در ایران فعالیت دارند بسیار است که در این مقاله قابل گنجاندن نمی باشد. مشاورین املاک میدانند که خریداران به فاکتورهایی غیر از قیمت نیز اهمیت میدهند، تاثیر هوشمند سازی بر قیمت خانه دیگر مشخص شده است. بیشتر خریداران، امنیت خانه را مهمتر از هر چیز دیگری میدانند. این کامپیوتر یکپارچه قابلیت اتصال بیسیم از طریق سوپردیوایس به دیگر محصولات هوآوی را دارد. از طرفی دیگر امنیت را برای ساکنین افزایش می دهد و انجام کار ها را آسان تر می کند. بعضی افراد از خانه هوشمند توقع دارند که سبک زندگی آن ها را راحتتر کند، بعضی دیگر میخواهند که تعداد کمی از کارها مثل خاموش / روشن شدن لامپها به صورت خودکار انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید