خانه هوشمند چیست؟

تعریف “هوشمند سازی ساختمان عبارت است از طراحی و راه اندازی سیستمی که بتواند کنترل و هدایت تمامی سیستم های برقی ساختمان را انجام دهد. در حال حاضر قیمت سیستم هوشمند خانه خیلی بالا نیست و طور تعیین شده است که بیشتر خانواده ها می توانند خانه های خود را هوشمند کرده و طعم یک زندگی مدرن و لوکس را تجربه کنند. این فناوری در سال ۱۹۷۵ شروع به کار کرده است؛ اما با وجود استفاده گسترده از X10 میتوان گفت امروزه X10 یک فناوری منسوخ شده است. از انواع دوش هوشمند در حمام تا فرش و یا مبل هوشمند در نشیمن و پذیرایی منزل وسایلی است که شما می ­توانید تهیه کنید. با استفاده از این لوازم خانگی هوشمند میتوانید کنترل وسایل منزل خودتان را از راه دور انجام دهید. فروش تجهیزات هوشمند سازی ساختمان شامل: تجهیزات امنیتی ساختمان، سیستم کنترل روشنایی با ریموت و.. یکی از تجهیزات خانه های مدرن همین سیستم هوشمند سازی یا پنل هوشمند ساختمان می باشد. هزینه های مربوط به هوشمند سازی ساختمان بستگی به سطح استفاده ما از سیستم هوشمند دارد. کلیه محصولات ما دارای 10 سال گارانتی و خدمات پس از فروش هستند. برای این که اطلاعات و آگاهی ما نسبت به هوشمند سازی ساختمان بالا رود یک سری از شرکت ها که در این زمینه فعالیت می کنند اقدام به تهیه کاتالوگ محصولات خانه هوشمند نموده اند تا به درک درستی از این کار برسیم.

شعار اصلی هوشمند سازی ساختمان مبتنی بر این است که فناوری در خدمت زندگی ما باشد، نه اینکه ما در خدمت فناوری! هوشمند سازی روندی است که در آینده ای نزدیک، تمامی ابعاد زندگی ما را در برمی گیرد. بهبود امنیت: Zigbee یکی از امنترین پروتکلهای موجود است. یکی از فاکتورهای مهم درباره هر تکنولوژی جدید بحث قیمت و هزینه تمام شده آن است. اما اگر بخواهیم واقعبین باشیم همهی اینها مستلزم هزینههای زیاد و صرف زمان زیاد است و برای خیلی از افراد میتواند طاقتفرسا باشد. اگر میخواهید از خانهی خود با جدیدترین تکنولوژیها محافظت کنید، میتوانید دوربین، قفلهای هوشمند، حسگرهای حرکتی، سنسور، آژیر، زنگ در ویدئویی و غیره را تهیه کرده و سپس همهی آنها را با یک برنامهی کنترل یا مرکز هوشمند، کنترل کنید. برای برخی از صاحب خانهها، تبدیل یک خانهی معمولی به خانه هوشمند میتواند به سادگی خرید یک اسپیکر باشد. برای اینکه این سیستم از شرایط محیطی آگاه شود نیاز به حسگرها و سخت افزارها و نرم افزارهای خاصی دارد.

این سیستم با توجه به شرایط محیطی و تنظیمات بخشهای مختلف خانه را هماهنگ میکند. اینگونه نیست که تصور کنید تنها ساختمان هایی با نما و ساختار مخصوص می توانند مدرن و هوشمند شوند. این سیستم ها عبارتند از سیستم های سرمایش و گرمایش، سیستم روشنایی، پرده ها،امنیت و صوت که تحت فرمان سیستم هوشمند ساختمان یا ماژول خانه هوشمند فعالیت می کنند. تنظیم بسیاری از قطعات الکترونیکی مانند درب های پارکینگ، ورود و خروج، پرده های برقی، سیستم روشنایی، سیستم های صوتی و تصویری و تمامی سیستم های دیگر هماهنگ با یکدیگر کار می کنند. ساخت اپلیکیشن هوشمند سازی خانه از جمله ایده هایی است که به سرعت در حال پیشرفت بوده و شرکت هایی مانند گوگل و اپل در این بخش سرمایه گذاری های بزرگی انجام می دهند. این شرکت با طراحی نرم افزاری ساده که قادر به نصب بر روی موبایل و تبلت می باشد به کاربران خود این امکان را داده است تا بتوانند تمام تجهیزات منزل خود را تنها با استفاده از این نرم افزار کنترل نمایند.

پس از ورود به منزل و عبور از راهروها چراغ های اتاقها روشن شوند. اتوماسیون پیشرفته و مدرن در همه لوازم منزل قابل اجراست. بزرگترین بازار فروش تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در تهران و بسیاری از شهر های دیگر توسط شرکت های طراح و مجری سیستم اتوماسیون هوشمند که تجربه زیادی در این رشته دارند ایجاد می گردد. کیفیت بالا و ایمنی در بسیاری از این سیستم ها حرف اول را می زند زیرا در صورتی که این تجهیزات از کیفیت بالایی برخوردار نباشد خیلی زود خراب می گردد و هزینه هایی را بابت این تعمیرات به بار می آورد. این سیستم به نسبت سایر گجت ها از کاربرد بیشتری برخوردار است. این تجهیزات دارای کیفیت و ایمنی بالا بوده و در عین حال از قیمت مناسب تری نیز برخوردار است. این سیستم هم یکی دیگر از سیستم های هوشمند ساز خانه است که با اتصال به اینترنت می توانید آن سبک از موسیقی هایی که مورد علاقه شماست را دانلود و پخش کند.

دیدگاهتان را بنویسید