خانه هوشمند چیست؟

می توان به وسیله آن فشار داخل مخازن را کنترل کرد و نیز می توان زمان پر یا خالی شدن مخزن را نیز با توجه به باز یا بسته بودن شیر تعیین کرد. تا همه سرسیم ها به جای انتقال به کلیدها و اتصال زدن به داخل تابلوی برق به ماژول های مربوطه که سر راه قطعات قرار گرفته اند انتقال یابد. در این روش که جدیدا در خانه هوشمند ایرانی نیز به کار می رود، به دلیل سرعت بالای انتقال اطلاعات نیاز به تغییر مسیر در سیم کشی ساختمان وجود ندارد. چرا در خانه های امروزی هوشمند سازی ساختمان پیشنهاد می شود؟ در مورد پروتکل های بی سیم نیز افزایش متراژ عملی مهم در افزایش هزینه می باشد چرا که نیاز به قدرت بیشتری در وایفای جهت یکپارچه سازی سیستم ها و ارتباط آن ها از راه دور به هم وجود خواهد داشت. یکی از سناریوهای جذاب می تواند برای بیدار شدن از خواب تنظیم شود. یکی از مزایای استفاده از اتوماسیون خانگی فراهم کردن آرامش ذهنی برای صاحبان خانه است و به آنها اجازه میدهد خانههای خود را از راه دور نظارت کنند، و با خطراتی مانند فراموش کردن خاموشی قهوه ساز یا باز گذاشتن درب مقابله کند.

کنترل کننده مرکزی: این بخش مسئولیت و همچنین نظارت بر تمامی دستگاه های مرتبط و کنترل کننده خانه شما را دارد. باس های ارتباطی به راحتی امکان اضافه کردن دتکتور به سیستم را می دهد. این دستگاهها همچنین رفتارهای صاحبان خانه را یاد میگیرند و برای فراهم کردن راحتی و اسایش بیشتر برای ساکنین، شرایط را به طور خودکار تغییر میدهد. با فعال کردن آن روی گوشی موبایل هر روز صبح این امکانات برای شما فراهم شود. فن آوری خانه هوشمند، که اغلب به عنوان اتوماسیون خانگی (از واژه لاتین domus” ” یعنی خانه گرفته شده است) شناخته میشود، امنیت مالکان، اسایش، راحتی و بهره وری انرژی را فراهم میکند و به آنها اجازه میدهد دستگاههای هوشمند را اغلب با استفاده از یک نرمافزار خانه هوشمند که بر روی گوشی هوشمند یا سایر دستگاههای متصل به شبکه نصب میشود، کنترل کنند. در I/O لیست ها که اغلب در فایل اکسل طراحی می شوند، تمام ورودی ها و خروجی های کنترلر پها مشخص می شوند. کلیدهایی که در مسیر سیم های ورودی و خروجی ترانسفورماتور قرار می گیرد باید قابلیت قطع و وصل اتوماتیک را داشته باشند.

از جمله سنسورهایی که در در ساختمان هوشمند استفاده می شود، سنسور فشار که به منظور اندازه گیری فشار مخازن و ارتفاع آب مخازن، فشار ورودی، خروجی کانال های هوا رسان و هم چنین برای ارزیابی سیستم تهویه مطبوع HVAC مورد استفاده قرار می گیرد. این سنسور بیشتر در راه پله ها و پارکینگ ها به کار می رود. و یا اگر کسی با کارت و تگ RFID راحت نیست و به این قبیل فناوری ها اعتماد ندارد، می تواند از همان کلیدهای عادی برای ورود به خانه خودش استفاده کند. به کمک این موتورها، دریچه های هوارسان به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند. شما میتوانید خانهی خود را به لامپهایی مجهز کنید که از هر کجا که هستید تنها با یک ضربه و یا یک کلمه، میتوانید آنها را به صورت اتوماتیک یا دستی خاموش یا روشن کنید. پربازدیدترین مطالبساختمان چیست و هر آنچه درباره انواع ساختمان و مراحل ساخت آن باید بدانیدپایان کار و مراحل دریافت گواهی پایان کارزیربنای ساختمان و نحوه محاسبه آن11 مورد از بهترین ساختمان های دوره بیداری معماری ایرانیگچ و خاک و نحوه انجام آنبتن چیست؟ با استفاده از محصولات برترین برندهای جهانی فعال در IoT و تلفیق آن با دانش برنامه نویسی و معماری و الکترونیک، کنترل اجزای ساختمان شما با نرم افزار های تلفن همراه، دستیارهای صوتی نظیر گوگل، آلکسا و سیری، ریموت کنترل های تابعی و اتوماسیون در دستان شما قرار دهیم تا در هر لحظه عملکردهای ساختمان هوشمند خود را در اختیار داشته باشید.

اگر کسی زنگ در خانهی شما را به صدا درآورد، زنگ در ویدئویی از طریق تلفن همراه شما را مطلع میسازد. بلندگوهای متصل همراه با دستگاههای دیجیتالی مبتنی بر هوش مصنوعی، میتونند موسیقی پخش کنند، اخبار و امتیازات ورزشی را اعلام کنند و حتی میتوانند به شما در کنترل سایر دستگاههای متصل هم کمک کنند. در ابتداییترین سطح ممکن، سیستمهای اتوماسیون خانگی (تجهیزات خانه هوشمند) از سه عنصر تشکیل میشوند: یک دستگاه هوشمند، یک مرکز و یک برنامهی متصل. گیاهان خانگی و چمنها را می توان با استفاده از تایمرهای متصل شده، آبیاری کرد. دسته بندی های مختلفی می توان در این زمینه ارائه کرد اما دسته بندی مورد نظر ما ساختمان ها را به دو گروه در حال ساخت و ساخته شده تقسیم می کند. از مهم ترین استانداردهای این روش می توان به Z-Wave و Zigbee اشاره کرد که دو شبکه رادیویی مهم و قوی هستند. با اتمام ساعات اداری و خروج کلیه کارمندان از اداره، نقطه تنظیم دما کاهش یافته و در طول ساعات شب، سیستم گرمایش انرژی کمتری مصرف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید