خانه هوشمند چیست؟

هر زمان که بخواهید لامپ را روشن و خاموش کنید، باید به صورت فیزیکی به محل قرار گیری کلید برق بروید و با فشار دادن آن لامپ خاموش یا روشن می شود. بسیاری از سوالاتی از این دست که پاسخش را شما بهتر می دانید پس می توانید امکانات ساختمان هوشمند را به میل خودتان شخصی سازی کنید، شخصی سازی باعث تعامل بیشتر با سیستم هوشمند می شود و نتیجه آن رضایت بیشتر شماست. هوشمندسازی سبب می شود تا تاثیر عواملی همچون خطای نیروی انسانی، نرخ وقایع و رخدادهای خارج از کنترل و سوانح کاهش پیدا کرده و باعث افزایش قابلیت اطمینان از عملکرد صحیح تاسیسات و تجهیزات ساختمان و بهبود امنیت عمومی ساختمان شود. از طریق پیشرفت سنسورهای پیشرفته خودکارآمد، خانه های هوشمند همچنین می توانند از طریق قابلیت یادگیری از محیط و الگوهای رفتاری کاربر از قابلیت خود تنظیمی بهره مند شوند. علاوه بر این مورد بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که قسمت ها و تجهیزات مختلف خانه قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند. سنسور ها هم جهت برقراری بهتر ارتباط در قسمت های مختلف ساختمان مورد نظر نصب می شوند. بیش از 10 سال است که با هوشمند سازی ساختمان های شما در کنارتان هستیم؛ شرکت خانه هوشمند پاردیک دارای گواهینامه ثبت اختراع، با تیم مجرب و متخصص همچنین نمایندگی رسمی و انحصاری برندهای معتبری مانند Akuvox, MCO Home, Lifesmart, Core, Zipato آماده ارائه خدمات گسترده در جهت رفاه، آسایش و امنیت شماست.

این سیستم به ساکنان این امکان را می­ دهد که از تجهیزات به صورت کاربردی تر استفاده نموده و احساس امنیت و آسایش را در آنها افزایش می ­دهد و همچنین می ­تواند موجب صرفه ­جویی انرژی گردد. “خانه ای که ساختاری کاملاً مناسب با دسترسی کافی به ویژگیها، ارتباطات(مانند ارتباط سریال در knx)، کنترل ها، داده ها و فناوری های اطلاعاتی برای افزایش کیفیت زندگی ساکنین از طریق راحتی ، آسودگی، کاهش هزینه ها و افزایش ارتباطات” است. در کل خانه هوشمند به خانه ای گفته میشود که کنترل تمامی اجزای آن توسط عوامل واسط مانند اینترنت، کامپیوتر، تلفن همراه و غیره قابل کنترل و دسترسی است. این نشان دهنده همگرایی وسایل کم مصرف و دسترسی در زمان واقعی به داده های مصرف انرژی است که از شبکه حسگرها و رایانه تهیه شده است. در ادامه بحث هوشمندسازی ساختمان سه دهه پیش، خانه اصطلاحا هوشمند یک تئوری مفهومی از ساختمانهای مسکونی در آینده بودند. این علاقه روزافزون مبتنی بر توانایی خانه هوشمند در حمایت از سالخوردگان / معلولان برای ادامه زندگی مستقل است. اما این یک خانه ی هوشمند کامل نیست . به طور واضح و بدیهی می توان گفت که برندهای خارجی دارای استاندارد های جهانی هستند و قیمت بالاتری نسبت به برندهای ایرانی دارند اما نکته اینجاست که این اختلاف قیمت ارزش پرداخت را دارد چرا که در نهایت از سیستم هایی استاندارد و بر پایه پروتکل های جهانی برخوردار خواهید شد.

این پروتکل بر روی دو رشته سیم قابل اجراست. اگر فقط از یک یا دو دستگاه هوشمند استفاده میکنید احتمالا نیازی به هاب نخواهید داشت اما اگر به دنبال یک سیستم امنیتی جامعتر در خانه هوشمند خود هستید، باید مرکز هوشمند مناسبی را تهیه کنید. اصطلاح خانه هوشمند (بی ام اس) یک مفهوم فراگیر است زیرا در اصل به هر نوع اقامت اشاره دارد. هر آنچه یک کارآموز می بایست در دوره ی حضوری یاد بگیرد بی کم و کاست در دوره ی مجازی هوشمندسازی فرا خواهد گرفت. یکی از فاکتورهای مهم در هوشمندسازی خانه در نظر گرفتن بودجه است. بنابراین، اجرای خانه های هوشمند راه حل امیدوار کننده ای برای کاهش نگرانی های زیست محیطی بخش ساختمان است. خانه هوشمند به خانه مجهز به حسگر برای نظارت بر جنبه های مختلف با هدف بهبود تجربه ساکنان اشاره دارد. در زیر به چند نمونه ساختمان هوشمند با کاربری های مختلف اشاره می کنیم تا درک بهتری نسبت به این گونه ساختمان ها حاصل شود.

مفهوم خانه های هوشمند (ساختمان هوشمند) استفاده از ترکیب فن آوری های مختلف هوشمند است. خانه های هوشمند چندین سیستم عامل فناوری را در اختیار شما قرار می دهند که عملکردها و خدمات کنترل شده از راه دور / مرکزی را با تمرکز بر نیازهای سرنشینان ارائه می دهند. این مطالعه ضمن پرداختن به جنبه های اساسی آنها، مروری بر خانه های هوشمند را ارائه می دهد. البته افراد متخصص در این زمینه میتوانند با پیادهسازی اصولی سیستم ها در هزینه صرفهجویی کنند شرکت هوشگستر آرکا با داشتن تیم فنی مجرب آماده ارائه خدمات سیستم های هوشمند سازی ساختمان با قیمت ها و کاربردهای متفاوت بر اساس پروتکلهای روز دنیا میباشد. در طول گذشته، فناوری های هوشمند به طور چشمگیری در میان افراد مسن و معلول مورد استفاده قرار گرفته است. وی تصور کرد که از طریق استفاده از یک شبکه متصل از دستگاه ها و حسگرها، خانه های هوشمند به مصرف کنندگان این اجازه را می دهد که مصرف انرژی ساختمان را موثرتر کنترل کنند.این کار در حالی انجام می شود که به طور همزمان سطح راحتی ساکنین برای انواع فعالیت های خانگی افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید