خانه هوشمند کنترل 4 (Control4)

از طریق سیستم آبیاری هوشمند می توان این کار را به راحتی و از هر جای جهان انجام داد . اجرای پروژههای کنترل از طریق اینترنت لوکال با بردهای ESP8266 هم خالی از لطف نیست و بسیار جذاب و راهگشا برای پیاده سازی خواهد بود. این سیستم با اندازه گیری مدام علائم حیاتی و سلامت این افراد و بررسی دقیق بهداشت فردی باعث ایجاد استقلال در آن ها می شود و به این افراد در امور شخصی، ارائه کمک اضطراری، امنیت، پیشگیری از سقوط و موارد زیادی از این قبیل یاری می رساند. اگر اطلاعات بیشتری از این ابزار ها میخواهید به مطلب “۱۸ سیستم برای هوشمند سازی خانه شما” مراجعه کنید. به عبارت دیگر می توان گفت هنگامی که شما در خانه حضور ندارید می توانید از راه دور درب را برای افرادی که پشت در مانده اند باز کنید. برای این کار می­ توانید از شرکت­ های معتبر در زمینه ساختمان هوشمند مشورت بگیرید و کار را به آنها بسپارید. تمام این شرایط در ارائه راه حل اثر دارند که مهندسان تمام جوانب را در نظر میگیرند. در واقع هدف از هوشمندسازی، جلوگیری از آسیب هایی است که در اثر خطاهای فردی و انسانی رخ می دهد.

متناوباً، خانه های هوشمند امکان کنترل / مدیریت الکترونیکی وسایل هوشمند مانند تهویه مطبوع و غیره را فراهم می کنند. وقتی از خانه هوشمند حرف می زنیم منظورمان ابزار یا ربات های کاملا جدید و فوق پیشرفته نیست.(البته اگر شما بخواهید اینطور هم می شود). سیستمی که می تواند تمامی مصرف کننده های یم ساختمان را از پرده ها گرفته تا سیستم گرمایش و سرمایش، یا سیستم های امنیتی را به صورت یکپارچه تحت کنترل داشته باشد و باعث شود تمام دستگاه های الکترونیکی خانه هماهنگ با یکدیگر عمل کنند. آیا تکنولوژی“هوشمندسازی ساختمان” مختص ساختمان های جدید است؟ شش سوال مهمی که موقع هوشمندسازی ساختمان باید ازخود بپرسید! آیا هوشمندسازی ساختمان کاری مقرون به صرفه محسوب می گردد؟ هوشمند سازی ساختمان علاوه بر جذابتر کردن محیط، سبب صرفه جویی در مصرف انرژی و برخی هزینهها میشود. شما می توانید با نصب یک سیستم آبیاری هوشمند در مصرف آب خود صرفه جویی قابل توجهی انجام دهید. بسیاری از دستگاهها با سرورهای وب ساخته شداند که امکان دسترسی مستقیم شما به اطلاعاتتان را میدهند.

پس از آماده سازی زیر ساخت های مربوطه نوبت به خرید تجهیزات هوشمند سازی ساختمان و خانه می رسد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که از حمل کردن کلید با خود ناراحت هستید ، می توانید با هوشمند سازی قفل های قسمت ها مختلف ساختمان به راحتی و بدون داشتن کلید درب ها را باز و بسته کنید . هوشمند سازی منازل عملی است که در آن بواسطه قرار دادن تجهزاتی در داخل ساختمان و مرتبط ساختن آنها با یکدیگر شما بتوانید هم از طرق تلفن همرا و یا تبلت خود خانه خود را کنترل کنید یا با دادن برنامه ای به دستگاه خود کاری کنید که منزل شما رفتاری هوشمندانه داشته باشد. این قفل ها با انواع مدل ها برای سلایق گوناگون در بازار وجود دارند. در این راستا به جراًت می توان ادعا کرد که کلمه خانه هوشمند، خاص ترین و متفاوت ترین تجربه ای است که مردم تا به حال ازارتباط با تکنولوژی لمس کرده اند. از طرف دیگر برای هر مرحله از ساخت و یا بازسازی تجهیزات متفاوت با امکانات مختلفی وجود دارد. ساختار خانه هوشمند با اتوماسیون خانگی کاملا متفاوت است. آموزشگاه فن آموزان با پیروی از روش های کاملا علمی، در راستای تحقق اهداف زیر نسبت به برگزاری دوره های مجازی هوشمندسازی برای علاقه مندان و کارآموزان اقدام نموده است.

همچنین میتوان تمامی آنها را به سیستم های هوشمندی مجهز کرد. با توجه به افزایش جمعیت و کاهش منابع انرژي هاي تجدیدپذیر، نیاز انسان به منابع و روش هاي جدید تأمین انرژي افزایش می یابد. البته درمورد ساختمان هوشمند تعریف ها، برداشت ها و استنباط های بیشماری نیزمطرح شده است که خیلی هم مورد قبول و قابل توجه است. هوشمند سازی ساختمان یا سیستم مدیریت ساختمان (BMS (Building Management System سیستمی است که: به فعالیت ها و امور ساختمان ها نظارت کرده و در مواقع لازم با توجه به شرایط محیطی، تغییرات لازم را به طور خودکار اعمال می­ نماید . با هوشمند سازی ساختمان میتوان از زندگی معمولی فراتر رفته و تعامل بیشتری با محیط داشت. شعار اصلی هوشمند سازی ساختمان مبتنی بر این است که فناوری در خدمت زندگی ما باشد، نه اینکه ما در خدمت فناوری! در باور ما؛ ایده آل ترین حالت استفاده از تکنولوژی زمانی است که حضور آن نامرئی گردد، در واقع زمانی به این نقطه می رسیم که تمرکز ما بیشتر بر روی کاری که انجام می دهیم باشد، نه ابزاری که با آن کار می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید