خانه هوشمند (Smart Home): معرفی تجهیزات خانه هوشمند + عکس

یکی از راههای ساخت یک خانه هوشمند خرید تجهیزات مختلف مانند سنسورها، لامپهای هوشمند، دوربینهای امنیتی، بلندگو و موارد دیگر و اتصال همهی آنها به یک مرکز است که به آنها کمک میکند با یکدیگر و با شما از طریق تلفن هوشمند شما مرتبط باشند. تا بحال برایتان پیش آمده که به مهمانی یا مسافرت بروید و ناگهان در میانه ی راه یادتان بیاید که شیر گاز را نبسته اید. با توضیحاتی که در بالا ارائه شد دیگر تعجب آور نیست که بگوییم شما به معنای واقعی کلمه پادشاه یا ملکه ی منزلتان خواهید شد. اگر قرار باشد از سیستم هوشمند سیم کشی در خانه استفاده کنید بدون شک با بالا رفتن متراژ این هزینه نیز بالا خواهد رفت چرا که مصرف کابل به تناسب افزایش متراژ خانه زیادی می شود. متراژ خانه ی شما دیگر فاکتوری است که روی قیمت هوشمند سازی تاثیر گذار می باشد. بر این اساس شما می توانید هر فردی که وارد می شود را شناسایی کنید. چه پس از کار و چه پس از یک سفر طولانی، این اصلا مسالهی نگرانکنندهای نیست. اینها میتوانند با استفاده از دستورات صوتی، قوانین مرتبط با مکان، تشخیص سنسور و یا حتی برنامهریزیهای ساده، خاموش و روشن شوند.

شما میتوانید برای دریافت قیمت با توجه به شرایط خانه و یا ساختمان خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همهی ما به دنبال راحت ساختن زندگی خود هستیم؛ بنابراین راحتی و آسایش نیز از دیگر دلایل هوشمند سازی خانهها است. برای انجام طراحی پروژه لازم است با انواع نقشه ها آشنا باشیم. در این نقشه ها هر تجهیز درون موتورخانه به یک شکل خاص نشان داده می شود که شما باید با این المانها و نحوه ارتباط بین آنها آشنا باشید. خوراک دهنده ی حیوانات خانگی که متصل به اینترنت هستند می توانند در مراقبت از آنها به شما کمک کنند. حسگرهای حرکتی می توانند ساکنان، میهمانان، حیوانات خانگی و دزد را از هم تشخیص داده و کاربر را از رفتارهای مشکوک باخبر سازند. اتوماسیون خانگی نیز دقیقا همان چیزی است که به نظر میرسد: اتوماتیک کردن قابلیت کنترل وسایل خانه با فشار دادن سادهی یک دکمه (یا یک فرمان صوتی).

به جای آنکه پدربزرگ ها و مادربزرگ ها را به خانه ی سالمندان ببرید، خانه هوشمند تان تقریبا مانند یک پرستار از آنها مراقبت خواهد کرد. یکی از مهمترین آن ها که بدان اشاره کردیم تعداد سیستم هایی است که در خانه ی خود پیاده سازی می کنید. این نقشه، جریان تاسیسات مکانیکی را نشان می دهد. شما میتوانید نور این چراغهای سفارشی را کم کنید، رنگ آنها را تغییر دهید و یا شاید مهمتر از همه، نگران این نباشید که آنها را روشن گذاشتهاید یا نه! با این سیستم میتوانید سارقان احتمالی را دفع کنید، به مامور پست بگویید بستهی پستی شما را کجا بگذارد یا به عزیزان خود اطلاع دهید که در منزل نیستید. در قسمت پروتکل های هوشمندسازی ساختمان در اواسط همین مقاله به صورت مفصل توضیح داده شده است. به طور واضح و بدیهی می توان گفت که برندهای خارجی دارای استاندارد های جهانی هستند و قیمت بالاتری نسبت به برندهای ایرانی دارند اما نکته اینجاست که این اختلاف قیمت ارزش پرداخت را دارد چرا که در نهایت از سیستم هایی استاندارد و بر پایه پروتکل های جهانی برخوردار خواهید شد.

یکی از محبوبترین مزایای خانه هوشمند ایجاد آرامش خاطر برای صاحبان خانه است که به آنها امکان میدهد خانههای خود را از راه دور کنترل کنند، با خطراتی مانند قهوهساز فراموش شده یا باز ماندن درب ورودی خانههایشان، مقابله کنند. اگر شما یک تابلو برق یا وسیله دیگری را درون موتورخانه قرار دهید لازم است که به نقشه جانمایی تجهیزات مکانیکی توجه کنید. برخی از مدلهای زنگ در ویدئویی حتی تشخیص چهره هم انجام میدهند، به این معنی که بدون نشان دادن افراد پشت در، میتواند به شما بگوید چه کسی آنجاست. برای مثال، زنگ در هوشمند به صاحبان خانه امکان میدهند زمانی که در خانه نیستند افرادی که زنگ در را به صدا درآوردهاند، ببینند و با آنها تماس بگیرند. مرکز هوشمند قطعهای است که دستگاههای جداگانه را به یکدیگر متصل میکند و به آنها امکان میدهد با یکدیگر مرتبط شوند؛ در واقع یک پد کنترل قابل حمل است که به شما امکان میدهد با هر کدام از دستگاههای متصل خود ارتباط برقرار کرده یا آنها را کنترل کنید. برخی از افراد با فناوری مشکل دارند یا با اولین مشکل در برقراری ارتباط با آن از آن دست می کشند. از این طریق می توان کنتورهای آب، برق و گاز را در مرکز کنترل مانیتورینگ کرد.

دیدگاهتان را بنویسید