خانه هوشمند (Smart Home): معرفی تجهیزات خانه هوشمند + عکس

تمامی دیزل ژنراتورها دارای یک تابلو برق و کنترلر اختصاصی هستند که می توان با شبکه های استاندارد که در ادامه خواهیم گفت به سیستم مانیتورینگ مرکزی متصل شوند. ما نقشه راه رسیدن به این هدف را در ادامه به شما آموزش خواهیم داد. این سنسور بیشتر در راه پله ها و پارکینگ ها به کار می رود. سازندگان خانه های هوشمند تولید کنندگان بر روی کاهش پیچیدگی و بهبود تجربه کاربری کار می کنند تا آن را برای کاربران در هر نوع سطح فنی لذت بخش و سودمند کنند. به اینترنت متصل می شوند تا به محتوای اپلیکیشن و برنامه مثل ویدئو و موزیک مورد تقاضا دسترسی پیدا کنند. در مورد پروتکل های بی سیم نیز افزایش متراژ عملی مهم در افزایش هزینه می باشد چرا که نیاز به قدرت بیشتری در وایفای جهت یکپارچه سازی سیستم ها و ارتباط آن ها از راه دور به هم وجود خواهد داشت. تمام ورودی ها و خروجی های کنترلی هر تجهیز بر روی این نقشه ها مشخص می شود. به جای روشن گذاشتن تهویه مطبوع در تمام طول روز، یک سیستم خانه هوشمند می تواند رفتارها را یاد بگیرد و مطمئن شود که خانه تا زمانی که صاحب خانه از سر کار به خانه می رسد خنک می شود.

در تصویر زیر یک نمونه I/O لیست را مشاهده می کنید که تمام ورودی ها و خروجی های دیجیتال و آنالوگ یک تابلو برق را مشخص می کند. در این آیندهی جدید و درخشان، چه در رختخواب باشید و چه روی مبل، در خانه هوشمند میتوانید پردهها را کنترل کنید. البته سارقان تنها تهدیدی نیستند که برای آن نیاز به زنگ هشدار هوشمند دارید؛ شما میتوانید دتکتور دودی و دتکتور گاز مونوکسیدکربن تهیه و نصب کنید و کمتر نگران خسارت جانی و مالی باشید. اگر می خواهید خانه هوشمند قابل اطمینان داشته باشید که به خوبی کار کند و به معنای واقعی برایتان راحتی و آرامش به ارمغان بیاورد و همچنین جایی که اگر به مشکل هم بر خوردید تیم پشتیبانی همیشه آماده کمک به شما باشد و این تیم از بهترین مهندسان آشنا با فناوری تشکیل شده باشد؛ بی شک خانه هوشمند Control4 انتخاب شماست. Control4 بعدا در همان سال اولین محصولات خود را به عنوان یکی از اولین شرکت های فعال در حوزه هوشمند سازی وارد بازار کرد.

ساده ترین راه اندازی یک کابل سریال است که درگاه های سریال را به دو دستگاه، یک Master و Slave متصل می کند. خانه هوشمند دوست داشتنی، طبق برنامه ی زمانی که به او می دهید با پخش زنگ هشدار و آلارم کمک می کند که از راه دور هم بتوانید از عزیزانتان مراقبت نمایید. واژه سناریو از کلمه انگلیسی scenario آمده است. گاهی هوشمند کردن خانه فقط به معنی عوض کردن ابزار و لوازم خانه با انواع قابل اتصال به اینترنت یا خودکار آنها است. تکنولوژی خانه هوشمند که اغلب به آن اتوماسیون خانگی نیز گفته میشود، با امکان کنترل دستگاههای هوشمند و اغلب از طریق یک برنامه در گوشی تلفن یا سایر دستگاههای متصل به اینترنت، امنیت، آسایش، راحتی و بهرهوری انرژی را برای صاحب خانه فراهم میکند. دستگاههای متصل به تکنولوژی خانه هوشمند بعلاوه میتوانند فیلم خوب برای تماشا، چه در خانه و چه در سالن سینمای واقعی پیدا کرده و به شما پیشنهاد کنند.

برای هوشمند سازی یک خانه محصولات متعدد و متنوعی وجود دارد و شما میتوانید همه چیز را کنترل کنید؛ از چراغ و دما گرفته تا قفلها و دستگاههای امنیتی خانه. چه پس از کار و چه پس از یک سفر طولانی، این اصلا مسالهی نگرانکنندهای نیست. پس لازم است در زمینه هوشمند سازی ساختمان به تسلط کافی برسید که بتوانید در بازار کار این رشته فعالیت کنید. بعد از کنترل کردن لازم است وضعیت هر سیستم مانیتور شود پس باید نحوه کارکرد تجهیزات، برقراری ارتباط بین دستگاه ها و برنامه نویسی کنترلر هر یک را نیز بدانیم. شاید مایل نباشید حجم زیادی از اطلاعاتتان را در اختیار گجت ها قرار دهید. ولو اکچویتورها یک نوع شیر کنترلی دو راهی هستند که قبل از لوله های ورودی مخازن قرار می گیرند. سیگنال های دیجیتال از دو حالت صفر و یک تشکیل شده اند. این سیگنال ها در لیمیت سوییچ ها، سنسورهای نوری، کلیدهای فشاری و … لیمیت سوییچ کلیدی است که با حرکت مکانیکی عمل می کند. مثل یک شاسی عمل می کند و با رهاکردن لیمیت سوییچ به حالت اول بازمیگردد. که جمعاً ۳۸۸ شرکت و با بیش از ۱۴ هزار محصول است، همکاری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید