دنیای امروز به سمت هوشمندسازی است

سیستمهای روشنایی: کنترل روشنایی و نورپردازی طبق سناریوهای مختلف مانند سناریوی خواب، سناریو مطالعه و غیره، زمانبندی کردن روشنایی، استفاده از سناریوهای حساس حرکتی، کنترل میزان و شدت نور، کنترل متناسب با تردد و روشن و خاموش شدن چراغها متناسب با برنامه زمانی، ازجمله امکانات وسایل روشنایی خانه هوشمند است. ترموستات های هوشمند: به شما کمک می کند تا بتوانید دمای خانه خود را تنظیم کنید، همچنین می تواند رفتار شما را بشناسد و متناسب با سرمایی یا گرمایی بودن شما، دما را تنظیم کند. سیستمهای روشنایی هوشمند، امکان ایجاد دما و و رطوبت دلخواه، کنترل درها، پنجرهها و سایبانها، سیستمهای هوشمند صوتی و تصویری و سیستمهای مخابراتی پیشرفته و آنتن مرکزی با هدف ایجاد محیطی مطلوب جهت رفاه و آسایش افراد همخوانی خواهند داشت. سیستمهای صوتی و تصویری: کنترل سیستم صوتی و تصویری با موبایل، اینترنت و تبلت، تنظیم سیستم صوتی بر اساس برنامههای زمانی مشخص، طراحی سینمای خانگی و ترکیب صوت و تصویر ازجمله مواردی است که توسط این سیستمها قابلاجرا میباشد. میتوان بوسیله تلفن همراه یا اینترنت، تصویری از داخل ساختمان داشته و کلیه سیستمها را کنترل کرد. وسایل خانه هوشمند به وسیله یک زیربنای ارتباطی پیشرفته با یکدیگر در ارتباط میباشند که در آن کلیه سیستمها بهصورت مرکزی مانیتور و کنترل میشوند، لذا علاوه بر صرفهجویی در انرژی، لذت زندگی را دوچندان خواهد کرد.

برای آن که خانه و ساختمان را به سیستم هوشمند مجهز کنید بهتر است این کار را قبل از مرحله ی نازک کاری انجام دهید. به طور کلی پیشنهاد می شود که در زمانی که می خواهید به نقاشی ساختمان و رنگ کردن خانه بپردازید، هوشمند سازی خانه را انجام دهید. به این صورت که شما می توانید هوشمند سازی بدون تخريب ساختمان را با کمک متخصصان و کارشناسان در این زمینه انجام دهید. هوشمند سازی بدون تخريب به نیروی کار کمتری نیاز دارد و دیگر نیازی به تخریب خانه های سنتی برای هوشمند سازی نمی باشد. به عنوان مثال میزان نور، حرارت، گرما و سرما و … با استفاده از این نرم افزار علاوه بر کاهش میزان مصرف انرژی می توانید آنها را زمانبندی نمایید و سناریوهای مختلفی برای آن تعریف نمایید. آردوینو یک پلتفرم محاسبه فیزیکی منبع باز است که با توجه به یک میکروکنترلر ساخته شده استو به همین دلیل نیز اردوینو یک محیط پیشرفته برای نوشتن یک نرم افزار مناسب است. هوشمندسازی ساختمان از جمله فناور های نوین کشف شده توسط انسان است که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، با ایجاد شرایط مناسب و ایده آل، موجب افزایش آسایش زندگی افراد نیز شده است. مصرف انرژی و افزایش قیمت آنها در زندگی امروزی از یک سو و پایان یافتن منابع آنها از سوی دیگر، انسان را به این فکر واداشته تا راههایی را برای صرفه جویی و استفاده صحیح از انرژی پیدا نماید.

هوشمند سازی بدون تخريب و تنها با کمی نقاشی ساختمان برای پوشش دهی بهتر می تواند به راحتی صورت گیرد. در صورتی که خانه و ساختمان از مرحله ی نازک کاری نیز عبور کرده باشد می توان هوشمند سازی بدون تخريب را مورد استفاده قرار داد. اما امکان استفاده از چند برند نیز مشکلی ایجاد نمیکند. در صورتی که ساختمان به طور کامل ساخته شده و شما قصد دارید که آن را به سیستم هوشمند مجهز نمایید مشکلی پیش نخواهد آمد و این موضوع کاملا امکان پذیر است. در نتیجه با استفاده از سیستم مدیریت ساختمان می­ توان ساختمان ها را تا سطح مورد نظر هوشمند نمود هزینه این کار نیز بسته به سطح هوشمند سازی می ­تواند بسیار متفاوت بوده ولی امکان­ پذیر می­ باشد. اکنون کنترل کامل از صفحه نمایش تلفن شما امکان پذیر است. کنترل پردههای برقی، هوشمند سازی درب منازل، هوشمند سازی آبیاری گیاهان، سیستم هوشمند درب پارکینگ، کنترل هوشمند پریزها و سایر امکانات، از دیگر قابلیتهای سیستمهای هوشمند است که به طراح این امکان را میدهد تا طبق خواسته مشتری، یک سیستم هوشمند را پیادهسازی نماید.

در صورتی که بخواهید هوشمند سازی ساختمان را با ساختار با سیم اجرا نمایید بهتر است قبل از مرحله ی نازک کاری این کار انجام شود و علت آن نیز این است که سیم ها را بتوان به راحتی انتقال داد؛ اما در صورتی که ساختمان از مرحله ی نازک کاری نیز عبور کرده باشد باز هم می توان هوشمند سازی را انجام داد اما بهتر است از کارشناسان زبده در این زمینه کمک گرفته شود. هوشمند سازی بدون تخريب این امکان را برای همه به وجود آورده است تا خانه ها و ساختمان ها را بعد از ساخت نیز به سیستم هوشمند مجهز کنند. این روش از هزینه ی کمتری برخوردار است و هوشمند سازی، بدون تخريب و بدون هیچ کابل کشی صورت می گیرد. در این متن می خواهیم به روند کار و هوشمند سازی بدون تخريب بپردازیم. خانه هوشمند سیمی به سیستم هوشمندی گفته میشود که جهت اجرای هوشمند سازی نیاز به سیستم سیمکشی (Wiring) هوشمند دارد . آلارم هوشمند زنگ هشداری است که میتوانید خودتان آن را با استفاده از دستگاه موبایل، خاموش یا روشن کنید. به طور مثال تصاویر دوربین های مدار بسته را بررسی کند، سیستم های گرمایشی و سرمایشی را روشن یا خاموش کند یا حتی درجه دمای محیط را افزایش یا کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید