دوره BMS یا خانه هوشمند با مدرک و 30% تخفیف

مزیت برجسته ی هوشمندسازی خانه با استفاده از پروتکل Z-Wave، عدم نیاز به سیم کشی و امکان پیاده سازی آن در هر ساختمان و در هر مرحله از بهره برداری (ساختمان های در حال ساخت، ساختمان های ساخته شده و ساختمان های قدیمی) می باشد. با این حال با توجه به تنوع و وجود تولیدکنندگان مختلف داخلی و خارجی، پیاده سازی آن به روش های متفاوت و توسط متخصصین انجام می شود. ساخت اپلیکیشن هوشمند سازی خانه از جمله ایده هایی است که به سرعت در حال پیشرفت بوده و شرکت هایی مانند گوگل و اپل در این بخش سرمایه گذاری های بزرگی انجام می دهند. همین مورد باعث می شوند که بسیار انعطاف پذیر باشند و با دستگاه های مختلف و شرایط مختلف کار کنند. در واقع تاچ پنل اطلاعات مورد نیاز را از سنسورها دریافت و پردازش می کند. چرا که اکثر عملگرهای هوشمند سازی نتایج به دست آمده از سنسورها را دریافت و پردازش می کنند. در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد تجهیزات هوشمند سازی ساختمان و خانه می پردازیم.

از چه تجهیزاتی برای هوشمندسازی ساختمان استفاده کنیم؟ هوشمند سازی سیستم روشنایی خانه با استفاده از تجهیزاتی از قبیل انواع کلیدهای لمسی، ماژول های دیمر، ماژول RGB و غیره انجام می شود. با استفاده سیستم های یکپارچه نصب شده در فضای خانه امکان هماهنگی بین اجزای مختلف سیستم امنیت ساختمان مانند دوربین های مدار بسته، سیستم دزدگیر خانه، درب های اتوماتیک، سنسور حرکتی غیره وجود دارد. یعنی اطلاعات را از سیستم های مختلف همانند چراغ ها، دستگاه های سرمایشی گرمایشی، سیستم صوتی تصویری و غیره می گیرد و فرمان عملکرد مناسب را برای آنها صادر می کند. یکی از این پیشرفتها در ساختمانها هوشمند سازی آنها به وسیله سیستم هوشمند ساختمان BMS میباشد. کنترل سیستم های صوتی و تصویری و تلویزیون، امکان کنترل وسایل هوشمند با صدای کاربر و انتخاب زبان فارسی از ویژگی های جانبی یک اپلیکیشن هوشمند سازی خانه هستند که در صورت نیاز، آنها را به اپلیکیشن اضافه می کنیم. این در حالی است که در انواع خاصی از آن تاچ پنل تنها برای نمایش تجهیزات و نه کنترل آن ها کاربرد دارد.

به محض حرکت در مقابل این سنسور، خروجی آن فعال شده و می توان به سیستم روشنایی متصل شود و پس از تشخیص حضور افراد لامپ ها روشن شوند. کنترل کننده مرکزی – تاچ پنل می تواند متناسب با نیاز کاربر هماهنگ کننده اجزای مختلف سیستم ، پردازش کننده اطلاعات و همچنین رابط سیستم با کاربر باشد. بنابراین متناسب با نوع پروتکل مورد استفاده در هوشمند سازی خانه رابط های کاربری متنوع قابل انتخاب و استفاده است. باید در نظر گرفته شود که حتی اگر هزینه نصب اولیه سیستم هوشمند سازی ساختمان بطور قابل توجهی زیاد باشد ، هوشمند سازی ساختمان خود هزینه را به عنوان صرفه جویی در انرژی در چهار تا پنج سال آینده باز می گرداند. به عنوان مثال کلیدهای نصب شده در هر اتاق، می توانند چراغ های موجود در آن اتاق را روشن و یا خاموش کنند و مستقل از اینکه نور تابیده شده از بیرون به چه میزان باشد، کلیه چراغ ها حداکثر نور خود را منتشر می کنند.

موارد بالا به عنوان یک مثال ساده فرض شده است که در شروع هوشمندسازی ساختمان انجام می شود. سیستم هوشمند ساختمان BMS کارهایی که افراد به شکل غیرارادی انجام میدهند را انجام میدهد. این باعث میشود که کارها سریعتر انجام شود و نیروی انسانی کمتری استفاده شود که در هزینهها صرفه جویی میشود. به همین ترتیب با اضافه کردن صفحه میانبر در اپلیکیشن هوشمند سازی خانه، دسترسی به امکانات موردعلاقه را سریعتر می شود. این قفل ها مجهز به سنسور تشخیص اثر انگشت و کارت RFID، صفحه کلید تاچ جهت باز کردن از طریق پسورد و کلید مکانیکی می باشد. این سیستم ها شامل: سیستم های دوربین های مداربسته، دسترسی افراد، و ردیابی اشیاء می باشد. در سیستم هوشمند ساختمان BMS میتوان دسترسیهای خاص به افراد داد یا دسترسی گروهی از افراد را کم کرد تا تنظیم بخشهای حساس خانه مدام عوض نشود و فقط افراد خاصی توانایی تنظیم کردن و دستکاری در این بخشها را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید