فروش تجهیزات Smart Home و هوشمند سازی ساختمان

این امکانات به صاحبان خانهها این امکان را داده است که سیستم تصفیه هوا، تهویه مطبوع، گرمایش و سرمایش، سیستم امنیتی و حتی نحوۀ روشنایی ساختمان را انتخاب کنند. همچنین به یک دستگاه کنترل مرکزی خانه هوشمند نیز نیاز خواهیم داشت که وظیفه مدیریت تجهیزات و ارتباط با کاربر را بر عهده دارد. این سیستم که هوشمند سازی ساختمان است علاوه بر کاهش مصرف انرژی با خاموش نمودن و کنترل آنها موجب کاهش استهلاک و افزایش طول عمر دستگاهها و نیز کاهش هزینهها میشود. هرچقدر ، تعداد قسمت هایی که هوشمند سازی ساختمان شده اند ، بیشتر باشد ، نیاز بیشتری به سیستم های کنترل ، دارد ، برای مثال : پرده ی سالنی داریم ، اگر بخوایم هم پرده و هم آستر آن را کنترلی کنیم ، باید برای هر کدام از آن ها ، موتور جداگانه نصب شود ، و طبیعی است که با این کار ، هزینه ی آن بالاتر برود و اگر ، اضافه بر سالن هال ، اتاق های خواب را هم بخواهیم به همین روند انجام دهیم ، باز هم هزینه ی بیشتری صرف خواهد شد. وظیفه این سیستم که در اصل به نوعی هوشمند سازی ساختمان را بر عهده دارد، پایش مداوم قسمت های مختلف ساختمان و اعمال فرمانهای مختلف به آن میدهد .

و تمام کنترل درب ورودی و اتصال آن به دوربینهای مدار بسته و دستگاههای ثبت ورود میتواند ایمنی سیستم را بهطور قابل ملاحظه ای افزایش دهد و نیز نیز بسیرا مهم است که با هوشمند سازی ساختمان این امکان به ساختمان شما اضافه میشود . و تمام کنترل درب ورودی و اتصال آن به دوربینهای مدار بسته و دستگاههای ثبت ورود میتواند ایمنی سیستم را بهطور قابل ملاحظه ای افزایش دهد و این بسیار مهم است که با هوشمند سازی ساختمان این امکان به ساختمان شما اضافه می شود. مسافر کارت خود را جلوی درب آسانسور گرفته و پس از وارد شدن، نیازی به زدن هیچ دکمه ای نیست. به همین علت افرادی که به دنبال زندگی راحتتر هستند به هوشمند سازی خانه و ساختمان علاقه مند میشوند. حال زندگی فعلی خود را با همان گوشیهای موبایل قدیمی تصور کنید. هوشمند سازی ساختمان نسل جديدی از ساختمان ها هستند که تعداد آن ها در سراسر دنيا در حال افزايش است. صاحبان خانهها در حال حاضر به آن طرف از دیوار خانههای خود میاندیشند و تنها به ایجاد امکانات در درون آن متمرکز نشدهاند.

از ویژگی های مهم و اساسی پروتکل KNX این است که مشتری طیف گسترده ای از انتخاب ها را پیش روی خود دارد و محدود به استفاده از محصولات یک شرکت خاص نیست. سیستم KNX یک استاندارد جهانی کنترل هوشمند ساختمان است که از سال ۲۰۰۶ کاربرد آن بسیار افزایش پیدا کرده است. اخیراً، خانه های هوشمند برای جوامع آینده به عنوان یک رویای ابتکاری، اما بسیار کارآمد شناخته می شوند. تعداد اتصالات در این پروتکل محدود است؛ به این معنا که در صورت استفاده از یک اتصال Ethernet واحد، تنها یک دستگاه به آن متصل میشود، به همین دلیل برای اتصال دستگاههای بیشتر استفاده از کابلهای بیشتر ضروری است. همچنین با بستن خودکار شیر اصلی گاز و قطع آب، بهطور همزمان از طریق خط تلفن متصل به سیستم هوشمند با مراکز امدادرسانی مثل آتشنشانی، اورژانس و پلیس تماس گرفته و ضمن اعلام وقوع آتشسوزی آدرس ساختمان را هم به آنها اطلاع دهد. قابلیت اصلی پروتکل های باز در برقراری ارتباط کنترلرها بدون یک واسط است. این دیدگاه در یک خانه میتواند منجر به کاهش هزینهها، حمایت از یک شبکه برقرسانی قدرتمند و کاهش تاثیرات محیط بر روی ساختمان افراد شود. این سیستم که هوشمند سازی ساختمان است ، علاوه بر کاهش مصرف انرژی با خاموش نمودن و کنترل آن ها ، باعث افزایش طول عمر دستگاه ها و نیز کاهش هزینه ها میشود.

چه کسانی می توانند در خانه خود به راحتی از سیستم هوشمند استفاده کنند؟ در شرایط بحرانی با ارسال سریع و به موقع اعلام خطر میتوانید از حوادث و کاهش اثرات اون نیز جلوگیری کنید و به طور خودکار و اتوماتیک پیام اضطراری را برای بخش ها و اتاق های خانه ارسال می کند. در شرایط بحرانی با ارسال سریع و به موقع اعلام خطر میتوانید از حوادث و کاهش اثرات اون نیز جلوگیری کنید و به طور خودکار و اتوماتیک پیام اضطراری را برای بخشها و اتاقهای خانه ارسال میکند. خوب به راحتی میتوانید چایی را قهوه خود را توسط هوشمند سازی ساختمان و تکنولوژی روز قهوه تان را به صورت اتوماتیک در ساعت 7 صبح داغ بنوشید بدون نیاز به دخالت انسان . می توانید از پنل های کنترل که برای رستوران خود سفارشی کرده اید ،جهت اعلام نیاز به سرویس استفاده کنید. برخی دیگر نیز مانند دوربینهای مداربستهی پیشرفته، ممکن است نیاز به سرمایهگذاریهای بیشتری داشته باشند. بسیاری از پروتکلها مانند Z-Wave از ارتباط بیسیم استفاده میکنند؛ اما از طرف دیگر در برخی از این پروتکلها نیز از سیمکشی برای برقراری ارتباط استفاده میشود. برای فریب سارقان، برخی چراغها در ساعات معینی روشن شده و سپس خاموش شوند.

دیدگاهتان را بنویسید