فیلم آموزش هوشمندسازی ساختمان BMS به زبان فارسی – مهندس یار

هوشمند سازی بدون تخريب و وایرلس به شما این امکان را می دهد که هیچ محدودیتی برای ارتقا و گسترش سیستم نداشته باشید. یکی از امکاناتی که در هوشمند سازی بدون تخريب یا همان هوشمند سازی بی سیم وجود دارد این است که شما می توانید هر زمان که خواستید به امکانات این سیستم اضافه کنید و آن را گسترش دهید. همان طور که اشاره کردیم هوشمند سازی بدون تخريب و وایرلس علاوه بر آن که هزینه ی کمتری دارد کیفیت آن نیز بسیار بیشتر است. و این همان نکته کلیدی است که تفاوت می آفریند. این روش از هزینه ی کمتری برخوردار است و هوشمند سازی، بدون تخريب و بدون هیچ کابل کشی صورت می گیرد. هوشمند سازی بدون تخريب و تنها با کمی نقاشی ساختمان برای پوشش دهی بهتر می تواند به راحتی صورت گیرد. سیستم اعلام یا اطفاء حریق از دیگر تجهیزاتی است که در یک خانه هوشمند به منظور کاهش دادن میزان خسارت ناشی آتش­ سوزی مورد استفاده قرار می­ گیرد. اگر هر یک از درها یا پنجرههایی که سنسور در آنها تعبیه شدهاند باز شود یا فعالیتی توسط سنسورهای حرکتی نصب شده تشخیص داده شود یا اگر کدهای غلط به سیستمهای کارتی یا کدی وارد شود، سیستم تمامی این موارد را به منزله ورود افراد غیرمجاز به منزل تشخیص داده و ضمن پخش آژیر، موضوع را از طریق خط تلفن متصل به سیستم و یا از طریق ارسال SMS گزارش میکند.

به علت اینکه در یک ساختمان باید هزینه برق سیستم روشنایی پارکینگ و راه پله ها به صورت مشترک بین ساکنین پخش شود لازم است این انرژی تفکیک شود. این موضوع باعث می شود تا هزینه ی کمتری بابت این کار بپردازید زیرا کابل کشی و از بین بردن کلید های چراغ علاوه بر سخت تر کردن کار باعث می شود تا هزینه ی بیشتری ایجاد شود. در سیستمهای باسیم نیز بین سرور و دیگر تجهیزات با دو یا چهار رشته سیم ارتباط برقرار میشود که دو تا از این رشتهها مربوط به انتقال دیتا و دو تای دیگر مربوط به انتقال تغذیه است. این روش، مزایای هر دو روش را با همدیگر دارد و مشکلی از نظر قطعی اینترنت و قطع عملکرد تجهیزات وجود ندارد. هنگامی که خانه شما هوشمند باشد ، در مواقعی که در بیرون از منزل هستید ، کنتلل کامل بر خانه ی خود دارید و هیچ گونه نگرانی وجود ندارد . این رابط ها می تواند موبایل، تبلت، یا لپ تاپ شما باشد.

یکی از مزیت های هوشمند سازی بدون تخريب این است که اجرا و نصب سیستم هوشمند را در سریع ترین زمان و ساده ترین شکل ممکن انجام می دهد. جهت ساخت سیستم خانه های هوشمند از انواع تجهیزات از بسیار ساده تا معمولی و بسیار پیشرفته استفاده می شود و هزینه های ساخت خانه هوشمند با هر یک از این تجهیزات و فناوری ها متفاوت است. شما برای آن که بتوانید سیستم هوشمند را در خانه و هر ساختمان دیگری اجرا کنید باید محصولات و تجهیزات لازم برای این کار را در دست داشته باشید. در واقع سیستم وایرلس این قابلیت را دارند که حتی اگر به مشکل بخورند نیز تنها یک بخش از آن نیازمند تعمیر و یا تعویض می باشد که با گارانتی که دارد در واقع این مشکل به راحتی بر طرف می شود. در یک ساختمان از سنسورهای کوچک اتاقی و کانالی گرفته تا سنسورهای کمربندی که به دور لوله آب مخازن نصب می شوند، استفاده می شود. در صورتی که خانه و ساختمان از مرحله ی نازک کاری نیز عبور کرده باشد می توان هوشمند سازی بدون تخريب را مورد استفاده قرار داد. در این صورت اگر بخواهید یک ساختمان را بعد از اتمام مراحل ساخت هوشمند سازی نمایید باید آن را تا حدودی تخریب کرده تا امکان کابل کشی برای شما فراهم شود و بتوانید سیم ها را از خانه عبور دهید؛ اما در صورتی که بخواهید هوشمند سازی بدون تخريب را انتخاب کنید روش دوم یعنی هوشمند سازی بی سیم برای شما مناسب است.

دراینصورت منزل شما هوشمند شده البته نمیتوان اظهارکرد که BMS کاملا در آن اجرا شدهاست . در نوع با سیم شما باید کابل کشی کرده و هیچ کلید مکانیکی برای چراغ ها وجود نداشته باشد. در واقع شما با هوشمند سازی بدون تخريب کلید های چراغ را با کلید های هوشمند که لمسی می باشند عوض کرده و این موضوع به شما این قابلیت را می دهد تا بدون استفاده از برنامه یا دسترسی به موبایل نیز بتوانید به خاموش یا روشن کردن لامپ ها بپردازید. شما با توجه به میزان رضایت مندی مشتریان و همچنین قیمت و کیفیت می توانید هر کدام از برند های موجود را برای خانه ی هوشمند تان انتخاب نمایید. همچنین نکته ی دیگری که در هوشمند سازی بدون تخريب وجود دارد این است که شما با توجه به بودجه ای که دارید سیستم خانه را هوشمند می کنید و هر زمان که بودجه ی بیشتری داشتید سیستم هوشمند را ارتقا می دهید؛ اما موضوع دیگری که در هوشمند سازی بدون تخريب حائز اهمیت است داشتن کیفیت بالا در کنار هزینه ی کمتر می باشد و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد هوشمند سازی بدون تخريب را ترجیح بدهند و هوشمندسازی بی سیم را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید