مراحل هوشمند سازی – خانه هوشمند هگسا

سیستم آبیاری : با استفاده از هوشمند سازی می توانید به آسانی شیوه آبیاری باغچه منزل تان را برنامه ریزی کنید در اصل این کنترلر میزان آب مصرفی و دمای آب را با توجه به وضعیت آب و هوایی تعیین کرده و حتی در صورت نبود شما نیز آن را بر طبق برنامه انجام میدهد. جهت هوشمند سازی خانه ها از سخت افزارها و نرم افزارهای مختلفی استفاده می شود. این ارتباط میان این سیستم ها نسبت به محیط وضعیت های متغیری دارد و نسبت به شرایط محیط عکس العمل نشان می دهد. مطالعات نشان داده است که استفاده از سیستم هوشمند می­ تواند بطور متوسط 20 درصد از مصرف انرژی و هزینه ­های جاری ساختمان ب­کاهد. در حال حاضر حتی بدون نیاز به هیچ گونه تخریب و تعویض سیستم سیم کشی و تاسیسات برقی ساختمان می توانید خانه خود را هوشمند کنید و از امکانات یک ساختمان هوشمند حتی در یک خانه قدیمی استفاده کنید .

و بیشتر نرم افزارهای ارزیابی و مانیتورینگ تاسیسات و تجهیزات ساختمان یا همان BMS این روزها فارسی و بسیار کاربر پسند شده اند . در این مقاله با ما همراه باشید تا با توضیحاتی که در ادامه خواهید خواند، با یکی از کاربردی و به روز ترین حوزه های تکنولوژی بیشتر آشنا شوید. سیستم نظارتی : فعال نمودن این بخش در سیستم اصلی شما را به عنوان مثال از اتمام کار ماشین لباسشویی یا روشن ماندن اتفاقی اتوبوس مطلع می کند با استفاده از سیستم نظارتی هوشمند سازی شما به راحتی بر روی تمامی وسایل خود مدیریت خواهید کرد. همچنین با اتصال سیستم امنیتی مرکز تجاری به مراکز پلیس ،سیستم امنیتی به روز تری خواهید داشت. اما طبق تجربه ی چندین ساله ای که در خصوص پیاده سازی خانه خوشمند در نور داشته ایم، متاسفانه اغلب به دلیل عدم در نظر گرفتن رطوبت و شرایط آب و هوایی در شمال کشور و همچنین دسترسی دشوار مراکز خانه هوشمند تهران به شمال، در اکثر مواقع مشتریان را در دردسر بزرگی می اندازند. شما همچنین میتوانید از آن سر دنیا هم تمام ع.امل و لوازم خانه خود را مدیریت و کنترل کنید.

ما در شرکت الو اپلیکیشن با ساخت اپلیکیشن هوشمند سازی منازل این امکان را به افراد می دهیم که از راه دور، خانه و تمام متعلقات آن را با گوشی خود کنترل کنند. این سیستم به شما کمک میکند تمام فعالیت های مجموعه ورزشی خود را رصد کنید. سیستم دریافت اطلاعات : از در و پنجره ها شما می توانید با کمک سیستم هوشمند سازی هزینههای گرمایشی خود را کاهش دهید به طور مثال این سیستم در صورت باز بودن پنجره به طور خودکار دما را کاهش میدهد البته باز بودن پنجره در زمان عدم حضور شما منزل باعث فعال شدن هشدار امنیتی میشود و شما با دریافت پیام به طور مثال از طریق ایمیل از این امر مطلع میشوید در صورت فرستادن اس ام اس باید ماشین اس ام اس را وصل کنیم. در واقع خانه هوشمند مجموعه ابزاری است که به کمک آن شما کنترل برخی وسایل برقی و مکانیکی موجود در خانه را به عهده آنها میگذارید تا علاوه بر کاهش هزینه های مصرف انرژی، افزایش ایمنی و آسایش را برای خود ایجاد کنید.

از موارد موجود برای هوشمند سازی می توانند گزینه مورد نظر خود را انتخاب و از هوشمند سازی آن بهره مند شوند. هدف از این مدل استفاده بهینه از انرژی می باشد که با مصرف انرژی کمتر آسایش بیشتری برای ساکنان ایجاد کنند. در این مقاله به تجهیزات و هدف از ساخت خانههای هوشمند میپردازیم. نکته مهم در اجرای هوشمند سازی خانهها این است که نباید محل اجرا دچار نوسانات زیاد برق و اتصالی در آن باشد چرا که باعث صدمه و آسیب دیدن تجهیزات شما میشود. از علم مهندسی برق و الکترونیک، تأسیسات ساختمانی و شبکههای کامپیوتری و برنامهنویسی در هوشمند سازی ساختمان استفادهشده است. تجهیزات این خانهها همان تجهیزات عادی ساختمان است و تنها تفاوت آنها در اجرا و نحوه کابلکشی و نقشه مهندسی آن میباشد، که توسط طراح سیستم به مهندس برق و تأسیسات ساختمانی ارائه میشود. یکی دیگر از ابزارها و روشهای هوشمندسازی ساختمان استفاده از پروتکل Insteon است. البته نرمافزار خانه هوشمند بر روی موبایل ساکنین منزل نصب میشود تا با استفاده از آن بتوانند از راه دور تمامی وسایل الکترونیکی و ماژولها و تجهیزات هوشمند سازی خانه که در خانه هوشمند به کار برده شده است را کنترل کنند. تابلوی مرکزی: تابلوی اصلی معمولاً شامل منبع تغذیه، نرمافزار و ماژولهای فعالساز است که با توجه به برنامهای که از قبل برای آنها تعریفشده، فرمانهای دادهشده را توسط حسگر دریافت و به عملگرها ارسال میکند.

دیدگاهتان را بنویسید