مقدمه هوشمند سازی ساختمان – شرکت مهندسین هوشمند سازی کارن – مقدمه هوشمند سازی ساختمان

در حالی که میتوان با استفاده از دستگاه کنترل مرکزی برودلینک به عنوان واسط ارتباطی، هر تعداد تجهیزات هوشمند را با استفاده از موبایل به راحتی پشتیبانی کرد. تعداد دستگاه هایی که برای هوشمند سازی خانه های قدیمی روز به روز در حال افزایش است. برای برخی دیگر نیز خانه هوشمند شامل اتصال چندین محصول متفاوت از جمله اسپیکرها، دوربینها، کامپیوتر، تلفنهای هوشمند، تبلت، تلویزیون، سیستم امنیتی، لوازم خانگی و غیره است. با این حال تاثیر افزایش قیمت در سیستم های هوشمند بی سیم کمتر می باشد. این تکنولوژی در حال حاضر به عنوان یک تکنولوژی لوکس و لاکچری در ایران است اما به زودی این تکنولوژی به عنوان یک تکنولوژی ضروری مورد استفاده اکثر افراد جامعه قرار می گیرد. قبل از اینکه به معرفی شرکت های هوشمند سازی خانه در ایران بپردازیم لازم دیدیم که مواردی را که مشتریان در انتخاب یک شرکت باید در نظر داشته باشند را معرفی نماییم. تجهیزاتی که در بخش قبل به آن­ها اشاره کردیم شامل تجهیزات ساختمان هستند، ولی جالب است بدانید که امروزه انواع لوازم خانگی هوشمند در بازار وجود دارند که می ­توانند هوشمندسازی ساختمان شما را تکمیل کنند. هوشمندسازی صنعتی در کارخانه های علاوه بر اینکه در روند سرعت تولیدات کارخانه ها موثر است، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی منابع فیزیکی و انسانی نیز میشود و به بهبود کارآیی نیروی انسانی نیز کمک می کند.

این پروتکل بر روی دو رشته سیم قابل اجراست. اکثر تجهیزات سیستم های هوشمند سازی ساختمان دارای ریموت کنترل RF با برد حدودا 30 تا 50 متر می باشند؛ که در خانه قابل استفاده است. ساختمان هوشمند دارای محیطی فعال و مقرون به صرفه است که میان سیستم ها و ساختارهای ساختمان رابطه ای یکپارچه ایجاد می کند. دوربین مداربسته اتاق کودک دارای امکانات وقابلیت های بسیار فراوانی است . جالب است بدانید که پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی ساختمان تنها برای ساختمان های جدید و در حال ساخت نیست. از طرفی برای استفاده از تجهیزات خانه هوشمند بی سیم نیازی به تغییر سیم کشی نیست تنها باید کلیدهای قدیمی را درآورده و کلیدهای جدید را جایگزین کنید. خانه های هوشمند طوری طراحی می شوند که بتوانید سیستم های الکترونیکی و امنیتی خانه را از راه دور نیز کنترل کنید. استفاده از فناوری هوشمند کردن خانه ها نه فقط در خانه های لوکس و لاکچری بلکه در خانه های معمولی و متوسط نیز در حال افزایش است به طوری که می توان گفت که در چند سال آینده این فناوری در بیشتر خانه ها به کار گرفته می شود و خانه های معمولی جای خود را به خانه های هوشمند می دهند.

در ادامه با نحوه هوشمند سازی خانه ها بیشتر توضیح خواهیم داد. نستک ایران نه تنها پس از خرید محصول شما را همراهی می کند بلکه هر سوالی در رابطه با نحوه نصب محصولات داشته باشید با محتواهای ارزشمند و گوناگون پاسخگوی شماست. اما توجه داشته باشید که خانههای آینده، هوشمند هستند. در خانه هوشمند می توان ورود و خروج افراد را کنترل کرد و حتی از آن ها عکس گرفت و با آن ا ارتباط صوتی یا تصویری برقرار کرد . خانه هوشمند بیسیم نیز به سیستم هوشمندی گفته میشود که نیاز به برقکشی خاصی به غیر از برقکشی سنتی ندارد و تجهیزات از طریق پروتکلهای بیسیم Zigbee ، Z-Wave و WiFi ارتباط برقرار میکنند. مابقی موارد بالا نیز به صورت اتوماتیک برقرار می گردد و با یک کنترل از راه دور نیز می توان آن را فعال و غیر فعال کرد. کنترل تجهیزات هوشمندسازی به واسطه اتصال به دستگاه کنترل مرکزی از طریق گوشی هوشمند از راه دور انجام میشود. دستگاه های مختلف خانه با هوشمند سازی از طریق رابط های کاربری مانند ریموت ها ، کلیدهای لمسی، ترموستات های هوشمند و غیره، از طریق زیر ساخت های اینترنتی، سیم کشی و رادیویی به کنترل کننده مرکزی متصل می شوند.

دستگاه های یک خانه هوشمند از طریق اینترنت به هم متصل هستند و به کاربر اجازه می دهند تا عملکرد هایی مانند دسترسی امنیتی به خانه، دما، روشنایی و … فناوری خانه هوشمند یا خانه ی خودکار،راحتی، آسودگی خاطر و بهره وری انرژی را از طریق کنترل لوازم با یک برنامه ی هوشمند در گوشی هوشمند یا سایر دستگاه های قابل اتصال به اینترنتبرای صاحبین مشاغل و یا اهالی خانه به ارمغان می آورد. تاسیسات خانه های هوشمند همگی با یک سیستم کلی قابل کنترل هستند و کار را برای ساکنین بسیار آسان می کند. در طی این فرآیند تاسیسات و ساختار ساختمان برای هوشمند شدن تغییر خواهند کرد. در خانه های هوشمند می توان تجهیزات الکترونیکی آن را از راه دور و نزدیک تنظیم و کنترل کرد. همینطور قطع اینترنت مانع از مدیریت تجهیزات از راه دور نمیشود و همچنان کنترل تجهیزات در دستان شما خواهد بود. بنابراین در صورتی که شما هم دنبال هوشمند سازی خانه خود هستید، بهتر است ضمن در نظر گرفتن بودجه خود نیازمندی هایتان را اولویت بندی کنید تا برای انتخاب سرویس ها و سیستم های هوشمند ساز به مشکل مواجه نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید