مقدمه هوشمند سازی ساختمان – شرکت مهندسین هوشمند سازی کارن – مقدمه هوشمند سازی ساختمان

ما به کمک این سنسور از عملکرد صحیح فیلترهای سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی مطلع می شویم. با استفاده از پریزهایی که قابلیت ارسال و دریافت اطلاعات از طریق خطوط ارتباطی را دارند می ­توان مصرف کننده­ های متصل به آن ها را روشن و خاموش و یا از وضعیت آنها مطلع گردید. پس برای فعالیت در زمینه اتوماسیون ساختمان شما نیاز دارید که نحوه کار با سنسورها و به طور کلی از اتوماسیون صنعتی مطلع باشید. بنابراین به زودی شاهد این خواهیم بود که خانههای معمولی پاسخگوی نیاز ما برای آسودگی، امنیت و راحتی نیستند. از جمله مسائل مهمی که مشتریان باید مدنظر داشته باشند این است که تجهیزات مورد استفاده در منازل آنها حداکثر آسایش را برای آنها به همراه بیاورد و در کاهش هزینه های مصرفی ساختمان تأثیر قابل توجهی داشته باشند و ایمنی و امنیت بالایی را به همراه داشته باشد. احساس امنیت و آرامش در خانه را با وجود سیستم حفاظتی و امنیتی هوشمند تجربه کنید.

این شرکت که سابقه ای چندین ساله در زمینه هوشمند سازی خانه دارد توانسته است با ترکیب مهندسان الکترونیک و رباتیک و تیم برنامه نویسی اقدام به ایجاد خانه های هوشمندی مطابق با علم روز نماید. مشتریان می توانند با جستجو در اینترنت با انواع تجهیزات مورد نیاز برای یک خانه هوشمند و برندهای آن آشنا شده و با مقایسه قیمت و کیفیت محصولات بهترین و مناسب ترین قیمت را بیایند. سومین جذابیت خانه هوشمند خودکارسازی است. شرکت فناوری هوشمند ایلیا راژمان از شرکت های فعال در زمینه هوشمند سازی خانه در ایران می باشد. صحبت درباره شرکت هایی که در زمینه هوشمند سازی خانه در ایران فعالیت دارند بسیار است که در این مقاله قابل گنجاندن نمی باشد. رابط های کاربری به وسایلی گفته می شود که در اختیار افراد قرار گرفته و به کمک آن ها با خانه ارتباط برقرار می کنند. تاچ پنل Interra اینترا محصولی از کشور ترکیه می باشد این تاچ پنل بر اساس پروتکل هوشمند KNX میباشد و امکانات بسیار فراوانی را در اختیار کاربران قرار می دهد این تاچ پنل در دو سایز Interra 7 اینچی و Interra 10 اینچی عرضه شده که در مدل Interra 10 اینچی امکانات بسیار بیشتری گنجانده شده و تاچ پنل اصلی این کمپانی می باشد ترکیب تجهیزات دیواری Interra می تواند هوشمند سازی با قیمت مناسب و امکانات کامل را به ارمغان بیاورد در زیر به امکانات و قابلیت های تاچ پنل های 7 و 10 اینچی اینترا Interra خواهیم پرداخت.

تقریبا بیشتر امکاناتی که همه ی ما هر روز استفاده میکنیم ، نوعی از هوشمند سازی است . زمانی که فرد منزل خود را ترک می کند، با فشردن یک دکمه (یا ارسال یک سیگنال فرمان به هر طریق دیگری) وضعیت خروج از خانه را اعلام می کند. این موتور ها هیچ گونه صدای اضافه از خود تولید نمی کنند که سبب سلب آساش شود . تیم تحقیق و توسعه خانه هوشمند اینترا (Interra) با به کار گیری متخصصین مجرب و بررسی نیاز مشتریان بالاترین پیشرفتها در خصوص تولید محصولات خانه هوشمند بر پایه استاندارد KNX و تحت نام تجاری اینترا (Interra) را داشته است. در هوشمند سازی خانه نگرانی از خاموش یا روشن بودن تجهیزات برقی حداقل شده است. البته سیستم روشنایی به روشهای مختلفی قابل پیادهسازی است به گونهای که میتوان از طریق همان کلیدهای برق سنتی آن را کنترل کرد یا با استفاده از کلیدهای لمسی، تاچ پنل، ریموت و اپلیکیشن خانه هوشمند بر روی موبایل سیستم روشنایی هوشمند را کنترل کرد. قیمت تجهیزات بکار رفته در خانه هوشمند از جمله معیارهای مهم دیگری است که مشتریان توجه ویژه ای به آن دارند و این انتظار را دارند تا بعد از مدتی هزینه هایی که آنها به منظور هوشمند سازی خانه خود انجام داده اند با کاهش هزینه های مصرفی به آنها برگردانده شود.

سیستم آبیاری هوشمند از طریق باز و بست کردن شیر آب برقی چه زمانی که در خانه حضور دارید و چه زمانی که کیلومترها از منزل خود دور هستید به آبیاری گیاهان و گلهای شما میپردازد بنابراین زمانی که به مسافرت میروید دیگر لازم نیست که نگران خشک شدن گل و گیاهان خود باشید چراکه میتوانید با استفاده از سیستم آبیاری هوشمند در منزل خود و نصب اپلیکیشن خانه هوشمند از راه دور این سیستم را کنترل کرده و تمامی گلها و گیاهان خود را آبیاری کنید. خانه هوشمند باید مکان خوبی برای پاتوق کردن و استراحت هم باشد. به گونهای که شما میتوانید از طریق کلیدهای لمسی هوشمند، تاچ پنل یا از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند که بر روی موبایل خود دارید پردههای منزل خود را باز و بسته کنید. در خانه هوشمند می توان ورود و خروج افراد را کنترل کرد و حتی از آن ها عکس گرفت و با آن ا ارتباط صوتی یا تصویری برقرار کرد .

دیدگاهتان را بنویسید