نحوه کار سیستمهای هوشمندسازی ساختمان BMS – مجتمع فنی پایتخت

هوشمندسازی باعث میشود خطای انسانی کاهش پیدا کند و تاسیسات و شرایط محیط ساختمان با اتفاقهای غیر مترقبه تغییر نکرده و به ساکنین اطمینان میدهد که اجزای ساختمان حالت عادی خود را حفظ میکنند و شرایط تاسیساتی ساختمان از کنترل خارج نمیشود. برای سفارش خانه هوشمند خود کافی است با ما تماس بگیرید یا فرم پیش سفارش هوشمندسازی موجود در پایین صفحه را تکمیل کنید. همچنین ما با ارائه پشتیبانی آنلاین، در تمامی روز آماده ارائه خدمات به مشتریان خود هستیم. شما به سادگی میتوانید برنامهی همراه سیستم را بارگیری (دانلود) کرده و آن را با مرکز هوشمند خود متصل کنید. این سیستم تمام اجزای خانه را به هم متصل کرده و از تمام سیستم ها به بهترین شکل و کمترین هزینه استفاده می کند تا آسایش را به ساکنین ارائه دهد. و هزینه ها را کم می کند. پروتکل های مشترکی بین این سازنده ها ایجاد شد تا بتوان اتصال تجهیزات به یکدیگر را پیاده سازی کرد. این پروتکل به یک پروتکل بین المللی تبدیل شده است. در این قسمت توضیحات کلی در مورد اجرا یک پروژه هوشمند سازی از مرحله بسترسازی تا تحویل به کارفرما آورده شده است. یعنی ممکن است به طور مثال تنها سیستم روشنایی، سرمایش و گرمایش را تحت کنترل قرار دهند و اتوماسیون ساختمان به طور کامل صورت نگرفته باشد.

سیستم های کنترل کننده در گذشته در شهر ها و در مساحت و پروژه های بزرگ ساخته می شدند اما امروزه به علت پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن هزینه های برق، آب و گاز این سیستم های در خانه نیز استفاده می شوند. درست است که طراحی و سفارش این سیستم ها هزینه بر است اما با کمتر شدن هزینه های جاری ساختمان بعد از مدت کوتاهی این هزینه سفارش بر می گردد و در بلند مدت بسیار در هزینه ها تاثیر دارد. یکی از راه های کاهش هزینه ها استفاده از سیستم هوشمند ساختمان BMS می باشد. راهنمای استفاده کنندگان را ایجاد می کند و جاهای پر و خالی پارکینگ را نمایش می دهد. طراحی گزینه هایی مانند کنترل سیستم امنیتی هوشمند، مشاهده تصویر آیفون و دوربین مداربسته ساختمان، کنترل سیستم های اعلام سرقت، حریق و نشت گاز، کنترل درهای ورودی و پارکینگ از راهکارهای امنیتی برای کاهش ریسک خطرات جانی و مالی هستند که ما در شرکت الو اپلیکیشن در استراتژی خود قرار داده ایم. ما به شما پیشنهاد میدهیم مقاله مربوط به اینکه چرا خانه ام را هوشمند کنم را در مقاله زیر بخوانید. از دیگر راهکارهای پیشنهادی ما در ساخت اپلیکیشن هوشمند سازی خانه، حذف کلیدهای فلزی و جایگزین کردن قفل های هوشمند برای افزایش امنیت خانه است.

به این صورت که با فعال بودن گزینه قفل اتوماتیک و خارج شدن کاربر از خانه، درها به صورت خودکار قفل می شوند و در صورت باز شدن ناگهانی درها، سیستم هشدار بر روی گوشی فعال می شود. در ایران بهترین برند خانه هوشمند در حال حاضر خانه هوشمند tis معرفی شده است. دفتر مرکزی خانه هوشمند در ایران در چه برندی معروف است؟ از جمله مهمترین مزایای استفاده از تکنولوژی برای هوشمند سازی منازل این است که از این طریق سطح رفاه و آسایش ساکنان ساختمان افزایش پیدا می کند. در روش هایی که ارتباط بین سنسورها، کنترلرها و عملگرها از طریق کابل برقرار می شود از پروتکل هایی مانند BACnet ،M-bus ،KNX ،Modbus به عنوان پروتکل های هوشمند سازی با سیم استفاده می شود. به عنوان مثال استفاده از تکنولوژی در صنعت سبب صرفه جویی در زمان شده است. این باعث میشود که کارها سریع تر انجام شود و نیروی انسانی کمتری استفاده شود که در هزینهها صرفه جویی میشود. این امر کمک می کند هم در مصرف انرژی صرفه جویی شود و هم احساس ایمنی و آسایش برای شما فراهم می آورد. با استفاده از شبکه ایتنرنت، دوربین های نصب شده در منزل را کنترل نموده و تصاویر آنها را دریافت کند.

به طور کلی هدف اصلی استفاده از تکنولوژی آسان شدن کار ها است. البته این سیستم دارای محدودیت هایی است زیرا برقراری ارتباط از طریق سیم های برق همیشه قابل اطمینان نیست و ممکن است دچار نویز شوند. تا اینجا گفتیم که منظور از هوشمند سازی ساختمان فقط به معنای استفاده از گجت های هوشمند در یک ساختمان مدرن نیست. قصد من از این کار این بود که به شما بگویم خانه هوشمند هم همانند یک ربات عمل میکند. سیستم هوشمند ساختمان BMS، به اکثر بخشهای خانه متصل شده و آنها را هوشمندانه کنترل میکند. جهت کنترل شیرهای اصلی آب و گاز به عملگر شیر اهرمی نیاز داریم و جهت اتصال فیوزهای اصلی به سیستم هوشمند نیز از ماژول رله تابلویی استفاده می کنیم. لیمیت سوئیچ ها و میکروسوئیچ ها نیز به عنوان تجهیزات کنترلی در فلوترها کاربرد دارند. به عنوان مثال در خانه های سنتی سیستم روشنایی به صورت دستی کار می کند. در بخش اول نقشه خوانی الکتریکال و مکانیکال ساختمان را باید بدانیم. یکپارچه سازی: این مدل تلاش دارد تمام بخش های ساختمان که مد نظر سفارش دهنده است را یکپارچه کند.

دیدگاهتان را بنویسید