نقش هوشمند سازی خانه در امنیت چیست ؟

جهت ساخت سیستم خانه های هوشمند از انواع تجهیزات از بسیار ساده تا معمولی و بسیار پیشرفته استفاده می شود و هزینه های ساخت خانه هوشمند با هر یک از این تجهیزات و فناوری ها متفاوت است. همچنین نکته ی دیگری که در هوشمند سازی بدون تخريب وجود دارد این است که شما با توجه به بودجه ای که دارید سیستم خانه را هوشمند می کنید و هر زمان که بودجه ی بیشتری داشتید سیستم هوشمند را ارتقا می دهید؛ اما موضوع دیگری که در هوشمند سازی بدون تخريب حائز اهمیت است داشتن کیفیت بالا در کنار هزینه ی کمتر می باشد و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد هوشمند سازی بدون تخريب را ترجیح بدهند و هوشمندسازی بی سیم را انتخاب کنند. تجهیزات مختلفی در موتورخانه ساختمان وجود دارد که باید به درستی کار کنند. کنترل درب پارکینگ : این کنترلر وضعیت درب پارکینگ را به شما اطلاع داده و شما می توانید از راه دور قبل از رسیدن به منزل آن را کنترل کنید.

در سیستم BMS کنترل روشنایی به صورت خودکار است و تمامی المان هایی همچون تنظیم سطح نور ،کاهش یا افزایش و تعیین و مشاهده وضعیت آن ها و امکان روشن و خاموش کردن آن ها نیز از راه دور وجود دارد. با استفاده از دستگاه کنترل و مدیریت می توانید قبل از ورود به خانه از راه دور دمای خانه را متناسب با فصل به هر درجه از گرما یا سرما تنظیم کنید که لحظه ورودتان هوای خانه مطلوب و لذت بخش شده باشد. اصطلاح خانه هوشمند (بی ام اس) یک مفهوم فراگیر است زیرا در اصل به هر نوع اقامت اشاره دارد. سیستم آبیاری : با استفاده از هوشمند سازی می توانید به آسانی شیوه آبیاری باغچه منزل تان را برنامه ریزی کنید در اصل این کنترلر میزان آب مصرفی و دمای آب را با توجه به وضعیت آب و هوایی تعیین کرده و حتی در صورت نبود شما نیز آن را بر طبق برنامه انجام میدهد. 1. خروجی: خروجی مدار، معمولاً مصرفکنندهها و یا عملگرهایی هستند که به محض دریافت فرمان، عملی را انجام میدهند، بهطور مثال با تغییر وضعیت اهرم شیر گاز، مسیر گاز مسدود شده و از نشت گاز جلوگیری میشود.

در خانه هوشمند امکان اطلاع یافتن از وضعیت کلیه وسایل الکتریکی ساختمان و کنترل آنها وجود دارد. توجه داشته باشید که وجود موانعی مثل دیوار بهشدت بر برد دسترسی تجهیزات اثر گذاشته و آن را کاهش میدهد. که توجه ویژه ­ای به مصارف انرژی، تجهیزات انرژی ­بر و کنترل آنها دارد و همچنین ممکن است دستگاه­ های اندازه ­گیری مصرف انرژی نیز به این سیستم متصل و یک سری گزارشات و فرمان های لازم را نیز در راستای کنترل و کاهش مصرف انرژی به طور هوشمند صادر نماید به عنوان مثال کنترل دیماند مصرفی یا کنترل روشنایی ساختمان. پایش مداوم بخشهای مختلف ساختمان، اعمال فرمان به بخشهای مختلف ساختمان جهت متعادل ساختن عملکرد تجهیزات مختلف در ساختمان، و کاهش انرژی تا ۴۰ درصد، از اهداف این سیستم میباشد. این سیستم­ ها آبیاری و تامین نور فضای باغچه را بدون نیاز به حضور افراد انجام می­ دهند. کنترل روشنایی خارج از منزل : به راحتی میزان نور باغچه حیاط و راهرو ها را تعیین کنید. مهمترین کاربردهای آن در هنگام نبود افراد در منزل است که در صورت مشاهده هرگونه حرکتی هشدار امنیتی را فعال مینماید استفاده از آن ضریب امنیت منزل تان را بالا خواهد برد.

خانهای که در آن مجموعهای از لوازم و تجهیزات منزل میتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و تحت هدایت یک ابزار کنترل مرکزی و بصورت هماهنگ و یکپارچه عمل نمایند، خانه هوشمند نامیده میشود. وسایل خانه هوشمند بهوسیله یک زیربنای ارتباطی پیشرفته با یکدیگر در ارتباط میباشند که در آن کلیه سیستمها بهصورت مرکزی مانیتور و کنترل میشوند، لذا علاوه بر صرفهجویی در انرژی، لذت زندگی را دوچندان خواهد کرد. در این ساختار که یکی از قدیمیترین و مطمئنترین روشهای ارتباطی بین تجهیزات است، کلیدهای ورودی، فعالسازها و حسگرها باسیم به یکدیگر وصل میشوند. سامانه ی BMS، توسط یک شبکهی به هم پیوسته، تمامی امکانات ساختمان را بصورت یکپارچه به وسیله یک نرمافزار، بروی سرور قرار داده و یک اپراتور حرفهای آن را کنترل مینماید. این سامانه توسط یک شبکه بههمپیوسته، تمامی امکانات ساختمان را بصورت یکپارچه به وسیله یک نرمافزار، بروی سرور قرار داده و یک اپراتور حرفهای آن را کنترل مینماید. در سیستم BMS مصرفکنندگان و افراد داخل ساختمان به سیستم مدیریتی BMS دسترسی نداشته و موارد کنترلی و نظارتی توسط اپراتور حرفهای فرمان دهی میشود. همچنین جالب است بدانید که این سیستم میتواند دمای اتاقها را بهصورت هوشمند کنترل نموده و در صورت عدم حضور افراد نسبت به خاموش نمودن تجهیزات اقدام نماید.۵.

دیدگاهتان را بنویسید