همگی توسط سنسورهای مختلف و خودکار تنظیم میشوند

برخی از شرکت­های فعال در زمینه هوشمندسازی، سیستم ترکیبی (باسیم و بی سیم) برای ساختمان هوشمند را هم ارائه می­ دهند. با فشار یک دکمه، جاروبرقی هوشمند رباتیک را فعال کرده و بدون حضور دیگران آن را به کار بیندازید. برای جلوگیری از این قبیل مشکلات باید مجری خانه هوشمند به قدر کافی در کار خود مجرب و قابل اطمینان باشد تا سازنده بر اساس مشاوره های کارشناسی او در این زمینه گام بردارد. این شرکت در پروژه های خود ، از بهترین و حرفه ای ترین مهندسان و متخصصان این حوزه استفاده می کند که همگی ، مجرب بوده و تجربه ی بالای در این زمینه دارند. تشابه دیگری بین این مثال ساده و نحوه کار خانه هوشمند هِگسا وجود دارد، کارکردن دستگاه لیزر بدون نقشه و طرح غیر ممکن است همانطور که در پروژه های هِگسا، پیمانکار محترم برق ساختمان بدون نقشه ای جامع و دقیق کار نمی کند. خانه هوشمند با مجموعهای حرفه ای و باتجربه آماده همکاری در بخشهای مشاوره، طراحی، نظارت، ارائه تجهیزات، نصب و راه اندازی و راهکارهای جامع در زمینه هوشمندسازی ساختمان میباشد.

و اما نوع دوم مشاوره، مشاوره ای است که سایر پیمانکاران پروژه به کارشناسان هِگسا می دهند. وظیفه خانه هوشمند هِگسا ، طراحی و راه اندازی سیستم هوشمندی است که بتواند نظرات مصرف کننده ها را بوسیله تنظیمات نرم افزاری به اطلاع دستگاهها برساند و برکارکرد دقیق آنها نظارت کند. خاموش کردن محصولات دیگری مانند چراغهای متصل و لوازم خانگی در زمان عدم نیاز، میتواند مصرف انرژی را کم کند. این یکی از مواردی است که طراحان ما پس از دریافت اطلاعات کافی و انجام مشاوره های مرحله اول و دوم آنها را خلق می کنند و نحوه استفاده مشتری و همه حالت ها را مانند یک تصویر واقعی در ذهن خود مجسم می کنند و با بررسی چند باره این شرایط به یک ایده کلی رسیده و آنها را در قالب یک طرح اولیه تدوین می کنند. خانه هوشمند تمام تاسیسات خانه مانند دما، رطوبت خانه، قفل درب ها، ورود، خروج ها و غیره را کنترل کند و در زمان های تعیین شده از وضعیت آنها به صاحب خانه اطلاع دهد. تجربه نشان می دهد پیمانکار برق در صورتی در مورد اجرای دقیق و طبق نقشه شرکت تعهد خواهد داشت که در همان ابتدا با بررسی نقشه های BMS و دریافت توضیحات لازم از طراح مربوطه، دقت طراحی و اشراف صد در صدی طراح را به برق ساختمان تأیید کند.

کارشناسان شرکت ابتدا همه طرح و نظرهای سازنده در مورد پروژه را از ایشان دریافت کرده و به دیدگاههای ایشان در زمینه همه جزئیات دقت می کنند. در این پروتکل ویژگیهای امنیتی مناسبی ارائه شده است، به این معنا که همه دستگاههای موجود در شبکه تأیید اعتبار شده و تمام ارتباطات رمزگذاری شدهاند. همه تجهیزات هوشمند ساختمان باید بتوانند به سیستم مرکزی BMS متصل شوند. به این نرم افزار ها و سخت افزار های استفاده شده به جهت ایجاد یک شبکه کنترل یکپارچه برای کنترل قسمت های هوشمند ساختمان، هوشمند سازی ساختمان bms گفته می شود. که با آن سرو کار داشتهاید؛ این هوشمند سازی در اشیاء مختلف مانند: تلفن، در، پنجره، تلویزیون، یخچال، فر، شیر آب، دوربین، چراغ، تخت خواب، راه پله و بسیاری لوازم دیگر پیاده سازی شده یا قابل پیاده سازی است. اسامی شرکت های هوشمند سازی ساختمان و نمایندگی خانه هوشمند در تهران بسیار کمتر از دیگر شرکت ها هستند و هنوز تکنولوژی به کار رفته در هوشمند سازی خانه های لوکس فراگیر نشده است.

ما در شرکت الو اپلیکیشن (Alo Application) با توجه به این ویژگی ها در طراحی اپلیکیشن هوشمند سازی منازل، موفقیت و کارایی اپلیکیشن را تضمین می کنیم. علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی این سیستم باعث افزایش آسایش افراد ساکن خانه میشود باعث میشود و سریعاً شرایط خانه با توجه به محیط تغییر میکند. این سیستم باید کمترین میزان آلارم کاذب را داشته باشد و احتمال ایجاد هشدارهای کاذب زیاده از حد که باعث عدم توجه پلیس میشود را به حداقل میزان ممکن برساند. همانطور که یک نقاش ساختمان بدون انجام عملیات زیرسازی، نمی تواند رنگ عالی و با کیفیت تحویل مشتری بدهد، تحویل یک سیستم پیشرفته و مدرن بدون ایجاد بستر مناسب، غیر ممکن است. اما نقش مشاوره در تهیه یک طرح ایده آل بسیار پر رنگ است. بوسیله این دستگاه می توان روی ورق هایی از جنس چوب نقش و نگارها و برش های فوق العاده زیبا دقیق و سریع را ایجاد کرد و ظرف چند دقیقه یک اثر هنری چشم نواز را خلق کرد. اما اولین و مهمترین سوالی که در ذهن مخاطب ایجاد می شود، این است که هزینه اجرا و راه اندازی یک خانه هوشمند چقدر است؟ به واقع وظیفه هوشمند سازی ساختمان، ایجاد شرایط بهینه کنترل و اتوماسیون برای کارکرد هریک از اجزای یک ساختمان است.

دیدگاهتان را بنویسید