هوشمندسازی تکنولوژی فناوری اطلاعات خانه ی هوشمند ادوات و تجهیزات

هوشمند سازی بدون تخريب و وایرلس این مزیت را دارد که تجهیزات به یکدیگر وصل نبوده و در صورت مشکل یک قطعه برای دیگر اجزا مشکلی ایجاد نمی شود و این در حالیست که در سیستم هوشمند با سیم اگر بخشی از مدار دچار مشکل شود شما همه ی سیستم را از دست می دهید و دیگر تا درست شدن آن مدار نمی توانید از سیستم هوشمند استفاده کنید. همه ی این کار ها برای شما هزینه ی جداگانه ای ایجاد می کند؛ اما در هوشمند سازی بدون تخريب علاوه بر آن که هزینه ای بابت تخریب خانه متحمل نمی شوید، هزینه ای بابت کابل کشی و رله ها پرداخت نمی کنید. در واقع همین موضوع و سرعت بیشتر نصب و اجرای سیستم در هوشمند سازی بدون تخريب باعث می شود که هزینه ی کمتری برای شما به وجود بیاید. هوشمند سازی با سیم روشی قدیمی تر محسوب می شود که بیشتر برای خانه ها و ساختمان های در حال ساخت مورد استفاده قرار می گرفت؛ اما هوشمند سازی بدون تخريب با وایرلس مزایای زیادی دارد که در ادامه بیشتر به آن اشاره می کنیم. علاوه بر این مورد بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که قسمت ها و تجهیزات مختلف خانه قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند.

در واقع شما با هوشمند سازی بدون تخريب کلید های چراغ را با کلید های هوشمند که لمسی می باشند عوض کرده و این موضوع به شما این قابلیت را می دهد تا بدون استفاده از برنامه یا دسترسی به موبایل نیز بتوانید به خاموش یا روشن کردن لامپ ها بپردازید. در واقع با سیستم وایرلس و هوشمند سازی بدون تخريب شما دیگر کابل کشی ندارید و به راحتی می توانید سیستم را منتقل کنید. در نوع با سیم شما باید کابل کشی کرده و هیچ کلید مکانیکی برای چراغ ها وجود نداشته باشد. این بدان معناست که شما در ابتدا می توانید یک سیستم هوشمند ساده و با امکانات کم را برای خانه و ساختمان خود در نظر بگیرید و بعد از هر زمان که خواستید، قابلیت های آن را زیادتر کنید. برای آنکه بدانیم چگونه خانه هوشمند بسازیم نیاز است تا ابتدا بدانیم هوشمند سازی ساختمان چیست. در ابتدا باید بدانید که شما با هوشمند کردن خانه خود می توانید تمامی وقایعی که در منزلتان اتفاق می افتد را بینید و کنترل کنید. شما می توانید با هوشمند سازی بدون تخريب بر روی خانه های سنتی و قدیمی بدون این که کابل کشی انجام دهید و بخواهید خانه و ساختمان را تخریب نمایید به هوشمند سازی بپردازید.

در واقع به علت این که هوشمند سازی بدون تخريب نیازی به کابل کشی ندارد شما در هر زمان می توانید این سیستم را به راحتی ارتقا دهید. این امر به این دلیل است که این پروتکلها به ارتباطات سیمکشی خانه شما مانند آداپتورهای Ethernet ضربه میزنند. در دنیای مدرن امروز تکنولوژی بیش از پیش راهش را به خانههای ما باز کرده است. امروزه بیشتر افراد از هوشمند سازی وایرلس استفاده می کنند و کمتر کسی از سیستم با سیم بهره مند می شود؛ زیرا هزینه ی کابل کشی یا تعمیرات آن بسیار بیشتر از وایرلس می باشد و در صورتی که تصمیم به تعویض خانه بگیرید مجبورید که همه ی سیستم هوشمند را نیز واگذار نمایید و مجددا خانه ی جدید را به این سیستم مجهز نمایید. در واقع به علت این که هوشمند سازی بدون تخريب، نیازی به تخریب بخشی از خانه و سیم کشی ندارد شما می تواند سیستم هوشمند را تنها در یک روز بر روی خانه اجرا کنید. خانه هوشمند، خانه ای است که تمام وسایل برقی آن بوسیله یک سیستم یکپارچه مرکزی کنترل می شود و شما می توانید از هر جایی به راحتی خانه خود را کنترل کنید. هوشمند سازی بدون تخريب باعث می شود تا بسیاری از افراد به علت داشتن مزایای بیشتر، کیفیت بالا، هزینه ی کمتر، قابلیت جا به جایی سیستم، نحوه ی کار آسان آن را انتخاب کنند.

مدت زمان بین ارسال تا دریافت موج اندازه گیری می شود. برای مثال در زمان حریق هر کدام از سیستم های سرمایش و گرمایش در چه حالتی باید کار کنند، مشخص می شود. قرار دادن کلمه هوشمند در کنار خانه می تواند حس مدرن و لوکس بودن را به هر شنونده ای القا کند. به همین دلیل می­ تواند میزان تلفات را به صورت چشم­گیری کاهش دهد. اغلب قبل از کویل های فن کویل یا هوارسان متصل می شوند و می توان میزان آب ورودی به کویل و در نتیجه دمای محیط را به کمک آنها تنظیم کرد. همچنین میتواند با استفاده از داده ها درجه و میزان استفاده آن ها را مشخص کند. با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی و فناوری های در خانه های مدرن، دوره هوشمند سازی ساختمان بسیار پر طرفدار شده است و یکی از بروزترین رشتههای صنعت ساختمان است. برای این که بتوانید هوشمند سازی بدون تخريب و وایرلس را بر روی خانه و ساختمان انجام دهید کافیست که یک شبکه اینترنتی وای فای داشته باشید تا بتوانید سیستم هوشمند را به آن متصل کرده و سپس با استفاده از موبایل هوشمندتان به کنترل خانه و ساختمان بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید