هوشمندسازی تکنولوژی فناوری اطلاعات خانه ی هوشمند ادوات و تجهیزات

یک خانه هوشمند به زبان ساده، خانه یا ساختمان مدرنی است که همه اجزا و لوازم برقی آن به وسیله یک سیستم مرکزی یکپارچه شده و به خوبی با هم کار می کنند. Infrared یکی از سادهترین و قابلاطمینانترین پروتکلهای هوشمندسازی خانه بوده و معمولاً ارتباطات یکطرفه را ارائه میدهد. همانطور که اشاره شد Samsung SmartThings به خودی خود یکی از سیستمهای هوشمندسازی ساختمان نیست. یکی دیگر از روشهای هوشمندسازی ساختمان پروتکل Ethernet است. خانه هوشمند لوکسین تولید کننده ایرانی تجهیزات هوشمندسازی ساختمان بر اساس اینترنت اشیا است. خانه هوشمند لوکسین توسط متخصصین ایرانی و با در نظر گرفتن ویژگیهای ساختمانسازی ایرانی طراحی شده است. شیائومی برای تمام نیازها و موقعیت های زندگی شما یک محصول به خصوص طراحی و تولید کرده است. برای تهیه پکیج دوربین مداربسته مناسب منزل خود می توانید به دسته بندی پکیج های دوربین مداربسته مراجعه کنید . علاوه بر این می توانید به افراد خاصی حق ورود بدهید.

استفاده از تکنولوژیهای جدید در ساختمانها علاوه بر تجملات و زیبایی، فاکتور راحتی و سرعت در انجام امور را فراهم میکند. با هوشمند سازی خانه بسیاری از امور به صورت خودکار انجام شده و قابلیت برنامه ریزی و کنترل دارند. این سیستم با اندازه گیری مدام علائم حیاتی و سلامت این افراد و بررسی دقیق بهداشت فردی باعث ایجاد استقلال در آن ها می شود و به این افراد در امور شخصی، ارائه کمک اضطراری، امنیت، پیشگیری از سقوط و موارد زیادی از این قبیل یاری می رساند. برای همه ما این موضوع حقیقت آشکاریست که تکنولوژی لزوماً همیشه و از همه لحاظ برای آدم ها خوب و سودمند محسوب نمی گردد و اختراعات بسیار زیادی هستند که هرگز بر روی بهبود زندگی انسان ها، تاثیر چشم گیری نداشته اند. این محصولات که بهصورت راهکارهای بیسیم و سیمی و با قیمت مناسب عرضه میشوند، زیبایی دوچندانی به خانه شما میبخشند. چرا در خانه های امروزی هوشمند سازی ساختمان پیشنهاد می شود؟ میتوان گفت SmartThings ترجیه بسیاری از افراد برای اتوماسیون و کنترل خانههای هوشمند است. گسترش تکنولوژی گوشیهای هوشمند و تبلتها به دلیل اینکه قابل حمل در همه جا هستند و با اتصالات اینترنتی میتوان تعداد زیادی دستگاه آنلاین دیگر را پیکربندی کرد، تأثیر بسیاری در رسیدن به یک خانهی تمام الکترونیک گذاشتهاند.

در این قسمت توضیحات کلی در مورد اجرا یک پروژه هوشمند سازی از مرحله بسترسازی تا تحویل به کارفرما آورده شده است. می توانید هر کدام از آن ها را که نیاز دارید اجرا کنید. همانطور که میدانید بلوتوث را میتوان در بسیاری از دستگاهها؛ از جمله لپتاپ، رایانه، تلفنهای همراه، هدفون، کنسولهای بازی و همچنین انواع گجتهای (ابزارهای) خانه هوشمند پیدا کرد. شرکت های تولید کننده خانه هوشمند در شیراز با بهره گیری از کارشناسان حرفه ای و ابزار های روز دنیا در تجهیز کردن خانه شما با بهترین لوازم الکتریکی و کالا های برق و … تمام دستگاههای بکار رفته در یک خانه هوشمند توسط یک کنترلکننده اصلی اتوماسیون خانگی کنترل میشوند. گروه هوشمند سازی TIS با عرضه انواع محصولات ساختمان هوشمند، هر آنچه برای اتوماسیون خانه نیاز دارید در اختیارتان قرار میدهد. هوشمند سازی ساختمان به دو دستهی اتوماسیون ساختمان و اتوماسیون خانه یا محل کار تقسیم میشود. این دستگاه ها امکان کنترل از راه دور سیستم سرمایش و گرمایش را در هوشمندسازی خانه با اتصال به اینترنت و یا از طریق ریموت کنترل با پرداخت حداقل هزینه فراهم می کنند.

با فعال کردن آن روی گوشی موبایل هر روز صبح این امکانات برای شما فراهم شود. هوشمند بودن سیستم روشنایی امکان کنترل از راه دور را فراهم می کند. با استفاده از تجهیزات هوشمند سازی لوکسین به راحتی و بدون تخریب میتوانید خانه مبله را نیز هوشمند کنید. همچنین دسترسی به دوربین مداربسته نیز از دیگر امکانات خانه هوشمند است . حالا تصور کنید همهی این دستگاهها توانایی برقراری ارتباط داشته باشند، اطلاعات لازم را برای شما ارسال کنند و دستورات شما را نیز دریافت و اجرا کنند. بستر ارتباطی لازم به منظور دریافت اطلاعات از سنسورها و ارسال فرمان کنترلرها به عملگرها، در قالب دو دسته روش هوشمند سازی ساختمان بی سیم و با سیم صورت می گیرد. روش های مختلفی برای اتصال کنترلرهای مختلف به کنترلر مرکزی وجود دارد. در ساختمان هوشمند امکان اطلاع یافتن از وضعیت کلیه وسایل الکتریکی ساختمان و کنترل آنها وجود دارد.۱۰. تمام تجهیزات هوشمند سازی لوکسین به صورت بیسیم فرمان میپذیرند و در هرمرحلهای از ساخت میتوان از آنها استفاده کرد. در واقع کاربردها و امکانات خانه هوشمند بسیار گسترده و وسیع است.

دیدگاهتان را بنویسید