هوشمندسازی ساختمان؛ از 0 تا 100 امکانات خانه های هوشمند

اولین هدیه ی خانه هوشمند به شما راحتی و کنترل است. برای کار در زمینه هوشمند سازی ساختمان نیازمند این است که شما در کنار رشته برق از رشته مکانیک هم اطلاعات داشته باشید. از قفل های درب اتوماتیک گرفته تا اسکنر چهره، اسکنر چشمی و اسکنر اثر انگشت برای باز کردن درب، همگی برای هوشمند سازی خانه های لوکس و گران قیمت به کار می روند. این ویژگی بستر مناسبی را فراهم می کند تا این برند بتواند هر نوع پروژه (ساختمان ساخته شده و یا در حال ساخت) و هر نوع سلیقه ای را از لحاظ انتخاب محصول پوشش دهد. از انواع دوش هوشمند در حمام تا فرش و یا مبل هوشمند در نشیمن و پذیرایی منزل وسایلی است که شما می ­توانید تهیه کنید. دیگر زمان آن رسیده تا پرده های قدیمی را کنار بگذارید و از پرده اتوماتیک و امکانات خانه هوشمند استفاده کنید. سیگنال های آنالوگ ولتاژی: محدوده ولتاژی این سیگنال ها بین 0 تا 10 ولت است. در نتیجه با استفاده از سیستم مدیریت ساختمان می­ توان ساختمان ها را تا سطح مورد نظر هوشمند نمود هزینه این کار نیز بسته به سطح هوشمند سازی می ­تواند بسیار متفاوت بوده ولی امکان­ پذیر می­ باشد.

دستگاه های یک خانه هوشمند از طریق اینترنت به هم متصل هستند و به کاربر اجازه می دهند تا عملکرد هایی مانند دسترسی امنیتی به خانه، دما، روشنایی و … فن آوری خانه هوشمند، که اغلب به عنوان اتوماسیون خانگی (از واژه لاتین domus” ” یعنی خانه گرفته شده است) شناخته میشود، امنیت مالکان، اسایش، راحتی و بهره وری انرژی را فراهم میکند و به آنها اجازه میدهد دستگاههای هوشمند را اغلب با استفاده از یک نرمافزار خانه هوشمند که بر روی گوشی هوشمند یا سایر دستگاههای متصل به شبکه نصب میشود، کنترل کنند. با استفاده از سیستم هوشمند امنیتی و حفاظتی می­توان سیستم ­­های اعلام و اطفاء حریق، ورود و خروج پرسنل، دوربین مدار بسته و نشتی آب و آب گرفتگی و حفاظت از برق گرفتگی را نیز به سیستم BMS متصل نموده و بوسیله آن کنترل نمود . سیستم های خانه هوشمند از طریق اینترنت و به صورت آنلاین فعال می شوند.

در حالیکه خارج از منزل هستید می توانید از حرکت های فضای داخلی مطلع شوید و در صورت لزوم اقدام جدی تری داشته باشید. این کار به شما امکان میدهد متوجه شوید چه کسی زنگ میزند و از هر کجا که هستید با آنها صحبت کنید. در این اتاق مجموعه ای از نمایشگرها وجود دارد که از طریق آنها می توانیم به هر یک از سیستم های به کار رفته در ساختمان دسترسی داشته باشیم. نحوه کار سیستمهای هوشمندسازی ساختمان BMS : علم انسان هر روز در حال پیشرفت است. این روزها تکنولوژی با سرعت بالایی در حال پیشرفت است؛ هر کاری که به صورت هوشمند طراحی می­ شود جای تعجبی برایمان ندارد. روبات های هوشمند به صورت اتومات کارهای تمیزکاری را انجام می دهند و حتی به صورت اتوماتیک شارژ می شوند. در این روش یک تابلوی مرکزی وجود دارد که سیم ­ها و کابل­ ها برای تجهیزات مختلف از آن انشعاب می­ گیرند و به بخش­ های مختلف منزل کشیده می­ شوند. در حال حاضر بیشتر از ۱۷۵ میلیون خانه هوشمند در سرتاسر زمین وجود دارد. با این حال تاثیر افزایش قیمت در سیستم های هوشمند بی سیم کمتر می باشد. سیستم های سرمایش و گرمایش با استفاده از انواع سنسورها، ترموستات و کلیدهای هوشمند هماهنگ می شوند.

اینکه یک شرکت با اطلاعات شما چه می کند بستگی به سیاست های آن شرکت دارد. مدیریت هوشمند ساختمان هزینه بر است ولی خوبی های خود را دارد. هوشمندسازی ساختمان؛ استفاده از نرم ­افزارها و سخت ­افزارهایی برای مدیریت و کنترل یکپارچه بخش­ های مختلف ساختمان است. همانطور که گفتیم یکی از مزایای هوشمندسازی ساختمان؛ افزایش امنیت در خانه هوشمند است. حفظ امنیت و ایمنی ساختمان­ ها همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است. برخی از شرکت­های فعال در زمینه هوشمندسازی، سیستم ترکیبی (باسیم و بی سیم) برای ساختمان هوشمند را هم ارائه می­ دهند. در استفاده از این سیستم هوشمند سازی نیز یک مرکز کنترل وجود دارد که همه اطلاعات را دریافت می کند. در این روش نیازی به سیم­ کشی وجود ندارد، و فقط نیاز به انواع کلیدهای هوشمند وجود دارد که می ­توان به راحتی آنها را نصب کرد؛ در نتیجه برای هر نوع ساختمانی قابل اجراست. در این روش برای ارتباط تجهیزات با همدیگر، از شبکه اینترنت استفاده می­ شود. شما میتوانید برای دریافت قیمت با توجه به شرایط خانه و یا ساختمان خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید. برای برقراری ارتباط و ارسال و دریافت اطلاعات میان بخش های مختلف خانه و همچنین دستگاه کنترل کننده مرکزی از پروتکل های ارتباطی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید