هوشمندسازی ساختمان؛ از 0 تا 100 امکانات خانه های هوشمند

یک خانه هوشمند ساختمانی است که تمام تجهیزات آن مانند برق و سیستمهای الکتریکی، سیستمهای سرمایشی و گرمایشی، موتورخانه، درب و پنجرهها، دوربینهای امنیتی و … 2. دزدگیر ها و سیتم امنیتی را غیر فعال کنید. از لوازم هوشمند سازی ساختمان سیستم دزدگیر هوشمند است که از بخشهای گوناگونی تشکیل شده تا بتوانند بیشترین میزان امنیت را برای شما فراهم کنند. اما ناگهان در انتهای مسیر و درست زمانی که زمان زیادی تا رسیدن به مقصد باقی نمانده است، یکی از افراد خانواده به یاد میآورد که بعد از اتمام کارش با دستگاه اتو فراموش کرده است آن را از پریز برق بکشد. با توجه به تامین کلیه ی تجهیزات و لوازم هوشمندسازی خانه و متعلقات آن بدون واسطه، قیمت های ارائه شده توسط شرکت آریا ایمن دقیقاً قیمت لیست شرکت های وارد کننده می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده برخی لوازم دیگر خانه هوشمند مانند پرده های برقی، جک های برقی در درب پارکینگ و در های ورودی و خروجی، سایبان ها و غیره را می توان کنترل و با مابقی سیستم خانه هماهنگ کرد.

همچنین به استفاده کنندگان کمک می کند تا کارایی لوازم خانه را بهبود بخشند. شاید تا به الان تصور درست یا خاصی از این موضوع نداشته اید و اطلاعات زیادی در مورد آن نمی دانستید. از طراحی و اجرای برنامه های کامپیوتری جامع و کاربردی در گوشی های هوشمند گرفته تا پیاده سازی و اجرای هوش مصنوعی در انواع دستگاهها، ابزار و امکانات شاخه های پزشکی، درمان بسیاری از بیماریها، امور نظامی، ساختمانی، راهداری و کنترل امور حمل و نقل، پروژه های اقتصادی و بورس، امور فرهنگی، هوشمند سازی ساختمان و داشتن یک زندگی امروزی و مدرن و غیره، همه و همه تا حد زیادی به شما کمک میکند بخش زیادی از کارهای روزمره و شخصی خود را به کمک هوش مصنوعی به دستگاهها و سیستمها بسپارید. عصر مدرن به دلیل تحولات سریع تکنولوژی شاهد تغییراتی است. هوشمند سازی و فناوری دو اصل مهم در عصر حاضر هستند که علی الخصوص در این روزهای کرونایی خیلی بیشتر از قبل به کمک ما آمدهاند. در عصر جدید همه چیز مبتنی بر نوآوری ، فناوری ، دنیای مجازی و ارتباطات از راه دور است. از مزایای هوشمند سازی ساختمان میتوان به این اشاره کرد در خانه هوشمند شما به راحتی میتوانید همه چیز خانه را از هر جایی که هستید به راحتی کنترل کنید.

از مزایای این کار می توان به صرفه جویی در انرژی و مصرف برق و آسایش افراد ساکن در خانه و یا حیوانات خانگی اشاره کرد . تابلوهای هوشمندی که در ورودی ساختمان و راهروها نصب می ­شود، می ­توانند مکان­ های خالی در پارکینگ را به افراد اعلام کنند. به طورمثال پرداخت آنلاین بانکی، خرید آنلاین، آموزش آنلاین، کنترل از راه دور خانه و زندگی تان در شهری دیگر، استفاده از امکانات بزرگ و کوچک که در نمونه های مختلف گوشی های هوشمند دیده می شود. هوشمند سازی یعنی حضور ماشین ها، دستگاه ها و ابزاری که به زندگی انسان وارد شده اند تا انجام کارها برای ما آسانتر شود. براساس براورد انجام شده در شروع هوشمندسازی ساختمان، تعداد کلیدهای لمسی هوشمند مورد نیاز برای این آپارتمان شامل یک کلید لمسی هوشمند 2 پل و 4 کلید لمسی هوشمند 3 پل خواهد بود. همه این کارها کمک می کنند زمانی که از محل کار، مسافرت و … و زمانی که قصد تماشای تلویزیون را دارید، از روی تلفن همراهتان تلویزیون را روشن و خاموش کنید و یا شبکه مورد نظرتان را انتخاب کنید. 6. گل ها و گیاهانتان را آبیاری کنید. این کار معمولا با روشن و خاموش شدن چراغ و باز و بسته شدن پرده ها انجام می شود.

چند ساعتی مانده است تا به یک سفر دور و طولانی مدتی بروید، تمام خانواده با ذوق فراوان در حال انجام کارهای قبل از سفر هستند و از مدتها برای آن برنامه ریزی داشته اید. برخی از این پروتکلها کاربران را به استفاده از دستگاههای خاص محدود میکنند، ممکن است استفاده از این دستگاهها برای تمام افراد جذاب نباشند؛ بنابراین در هنگام انتخاب روشهای هوشمندسازی ساختمان، پروتکلی را انتخاب کنید که بهراحتی با طیف گستردهای از محصولات و دستگاههای بکار رفته در یک خانه هوشمند ارتباط گرفته و قابلاستفاده باشند. به راحتی با فشار دادن یک دکمه یا لمس صفحه نمایش گوشی همراه خود می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این ها شما می توانید خانه تان را طوری کنترل و شبیه سازی کنید که در طول شبانه روز طوری عمل کند که کسی متوجه عدم حضورتان در خانه نشود. در این مقاله نگاهی داریم به فعالیت هایی که برای هوشمندسازی ساختمان ضروری است و بر این اساس پاسخ این سوال را پیدا خواهیم کرد. اما در ایران نیز شرکتهایی هستند که با خرید تجهیزات موردنیاز خود از شرکتهای معتبر،کیفیت بهتری را نسبت به رقبای خود به مشتریان ارائه داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید