هوشمند سازی خانه

ممکن است این سوال هم برای شما پیش بیاید که سیستم هوشمند بیسیم و با سیم چه تفاوتهایی با همدیگر دارند؟ این سیستم برای مکانهایی که رفت و آمد در آن زیاد است و ممکن است لامپ ها روشن بمانند، مناسب است. ارسال اطلاعات مربوط به زمان ورود و خروج کودکان به تلفن همراه والدین در هنگام عدم حضور آن ها. قابلیت کنترل وسیله ها از طریق تبلت دیواری لمسی یا تلفن همراه. کنترل هوشمند و خودکار موجب افزایش امنیت کودکان و رفاه خانواده می گردد. احساس امنیت و آرامش در خانه را با وجود سیستم حفاظتی و امنیتی هوشمند تجربه کنید. یکی از استانداردهای جهانی برای کنترل هوشمند ساختمان سیستم KNX است که کاربرد آن از سال ۲۰۰۶ به بعد افزایش چشمگیری داشته است. مواردی که در این امکان یعنی کنترل روشنایی به کار گرفته میشود شامل: روشن و خاموش کردن خودکار لامپها، تنظیم سطح نور، کاهش و افزایش دادن سطح نور، مشاهده وضعیت و خاموش و روشن کردن آنها از راه دور و بیرون از ساختمان است. درواقع این هوشمند سازی شامل کنترل روشنایی ازجمله روشن و خاموش نمودن خودکار آنها، تنظیم سطح نور، کاهش یا افزایش و همچنین تعیین و مشاهده وضعیت آنها و امکان روشن و خاموش نمودن آنها از راه دور و بیرون ساختمان میباشد.۲.

شما در خانه هوشمند میتوانید از وضعیت وسایل الکتریکی ساختمان مطلع شوید و حتی آنها را از راه دور کنترل و مدیریت کنید. همچنین بوسیله سیستم هوشمند می توانید رستوران، روشنایی، نورپردازی، دما و امنیت رستوران تان را کنترل کنید.از جمله کنترل های مهم رستوران می توان به کنترل هوشمند سیستم اعلام و اطفاء حریق،کنترل هوشمند نشت گاز و قطع شیر اصلی ،مانیتورینگ و گزارش گیری از هر آنچه در رستوران شما اتفاق می افتد را نام برد. آیا برقراری امنیت ویلایتان در هنگام نبود شما کاری دشوار و پر هزینه است؟ این مدل از هوشمند سازی خانه بدلیل اینکه از روش سنتی درش استفاده میشه و مجبوریم کل فضا رو سیم کشی کنیم و این حرکت علاوه بر هزینه تجهیزاتی که قراره اونارو توی خونه استفاده کنیم، هزینه سیم و سیم کشی هوشمند ساختمان و اجرت برقکار و … سنسورهای کاربردی دیگر در ساختمان هوشمند سنسورهای دما، سنسور حرکت و سنسور آلتراسونیک هستند. در اینجا چند دلیل برای استفاده از سیستم هوشمند سازی ساختمان به صورت تیتروار آورده شده است. چرا هوشمند سازی ساختمان؟ سیستم هوشمند سازی ساختمان چه اهداف و مزایایی دارد؟ شاید از خودتان سوال کنید سیستم هوشمند سازی خانه چه اهدافی دارد و قرار است چه مزایایی برای ما داشته باشد؟

در ادامه مواردی را بیان میکنیم که نشان میدهد هدف از این سیستم چیست و چه مزایایی دارد. خوشبختانه این امکان وجود دارد تا در آینده و با پیشرفت تکنولوژی، میزان محدوده بلوتوث گسترشیافته و دامنه وسیعتری را پوشش دهد. اما، هوشمند سازی بسیار زیرک تر و زرنگ تر از این حرف هاست که توانسته به سرعت پیشرفت کند. در سیستم هوشمند سازی سنسورهای نصب شده یکی از تجهیزاتی است که میتواند نقش نگهبان خانه را برای شما بازی کند! اگر در تجهیزاتی که سنسورها در آن نصب شدهاند فعالیتی غیرمجاز مثل وارد کردن کدهای غلط انجام شود سیستم آن را شناسایی کرده و به منزله ورود افراد غیرمجاز میشناسد. به طوری که به واسطه تجهیزات هوشمند سازی به خانه ها، ساختمانها، بیمارستانها، فرودگاه ها و شهرها وارد شده است. یکی دیگر از مزایای سیستم هوشمند سازی ساختمان، کمک به یکپارچهسازی ساختمان است به طوری که تمام تجهیزات را با همدیگر هماهنگ کرده و باعث جلوگیری از تداخل و بروز مشکلات ناشی از عدم هماهنگی میشود. در بسیاری از شرکت ها استاندارد KNX جزو پایهای ترین سیستم جهت استفاده در تجهیزات و محصولات استفاده میشود. تیم تحقیق و توسعه خانه هوشمند اینترا (Interra) با به کار گیری متخصصین مجرب و بررسی نیاز مشتریان بالاترین پیشرفتها در خصوص تولید محصولات خانه هوشمند بر پایه استاندارد KNX و تحت نام تجاری اینترا (Interra) را داشته است.

همچنین می توانید از هر جایی که باشید خودتان بر عملکرد این سبستم نظارت داشته باشد. نظارت کردن کلیه فعالیتها اعم از ورود و خروج افراد، باز و بسته شدن دربها، سیستمهای روشنایی، سیستمهای تهویه مطبوع پنجره و پرده اتاقها و سیستم صوتی و تصویری و… خطاهای تجهیزات: گرمایش، تهویه، تهویه مطبوع، آسانسورها، درهای اتوماتیک و … یکی از مزایای سیستم اعلام حریق این است که میتواند هنگام بروز حادثه علاوه بر اعلام هشدار، روشنایی و تهویه راهروها و مسیرهای خروجی را امن و فعال کند. همچنین برای سالمندان مفید است، و نظارتی را ارائه می دهد که می تواند به سالمندان کمک کند تا به جای نقل مکان به خانه سالمندان یا نیاز به مراقبت 24 ساعته در منزل، راحت و ایمن در خانه بمانند. هوشمند سازی یعنی استفاده از تکنیک ها و ابزارها برای اداره صحیح امور، راحت شدن فعالیت ها، بهبود کیفیت زندگی، سرعت بخشیدن به کارها و کاهش مصرف انرژی است. بهبود امنیت: Zigbee یکی از امنترین پروتکلهای موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید