هوشمند سازی ساختمان در 7 گام از 0 تا 100 به همراه فیلم و عکس

شرکت هوشمند سازی bms آن را به گونه ای طراحی کرده است که توانایی پوشش دهی بخش های مختلف را دارا است. توانایی مدیریت از راه دور دستگاه های الکتریکی، نمایش داده های مصرف و هزینه های مربوطه . در این تعریف، سنسورها به عنوان دستگاه هایی استفاده می شوند که برای شناسایی مکان کاربران و اشیا برای اهداف جمع آوری داده استفاده می شوند دما ، مصرف انرژی و غیره. در اغلب ساختمان ها از دیزل ژنراتورها به عنوان پشتیبان برق اصلی ساختمان استفاده می شود. از مزایای این کار می توان به صرفه جویی در انرژی و مصرف برق و آسایش افراد ساکن در خانه و یا حیوانات خانگی اشاره کرد . این سیستم به ساکنان این امکان را می­ دهد که از تجهیزات به صورت کاربردی تر استفاده نموده و احساس امنیت و آسایش را در آنها افزایش می ­دهد و همچنین می ­تواند موجب صرفه ­جویی انرژی گردد.

ساختمان هوشمند (bms) میتوانند رفتارها و فعالیتهای ساکنان را از طریق حسگرها و محرکهای نصب شده در واحد شناسایی کنند. ساختمان هوشمند یک ساختمان اقامتی، مجهز به فناوری است که نظارت برای ساکنان را تسهیل می کند یا استقلال را ارتقا می بخشد و کیفیت زندگی ساکنان را افزایش می دهد. خانه های هوشمند چندین سیستم عامل فناوری را در اختیار شما قرار می دهند که عملکردها و خدمات کنترل شده از راه دور / مرکزی را با تمرکز بر نیازهای سرنشینان ارائه می دهند. یکی از معروفترین این سیستم های هوشمند سیستم هوشمند مبتنی بر پروتکل KNX میباشد. در مبحث مقدمه هوشمند سازی ساختمان، خانه هوشمند مبتنی بر مفهوم تلفیق فناوری های هوشمند، در ساختمانها با هدف افزایش کیفیت زندگی است. سیستم مدیریت هوشمند ساختمان سعی دارد تا با بهره گیری از فناوری های کنترلی، مدیریت منابع و رخدادهای یک ساختمان را بسته به نوع کاربری آن (مسکونی، اداری، تجاری و …) در دست بگیرد. با توجه به گران تر شدن روزانه انرژی و حامل های آن افراد و ساختمان های تلاش می کنند که هزینه ها و مصارف خود را کم کنند. هوشمندسازی خانه به صاحبان خانه امکان می دهد که وسایل، ترموستات، چراغ ها و سایر دستگاه ها را از راه دور با استفاده از تلفن هوشمند یا تبلت از طریق اتصال به اینترنت کنترل کنند.

زمانی که اولین گوشیهای هوشمند وارد بازار شدند را به خاطر بیاورید، بسیاری از ما تصور میکردیم که داشتن تلفن هوشمند یک هزینه اضافی است. که در تمام شرکت ها به یک شکل طبقه بندی نمی شوند و یا بازهم ازاین دست می توان به ارزش ها و یا معیارهای کمپانی های بزرگ تولید تلفن های هوشمند اشاره نمود که هر یک از آنها استنباط و هدف منحصر به فرد خود را در این صنعت دنبال می کنند. در طراحی اپلیکیشن هوشمند سازی منازل، ما خدمات را بر اساس فضاهای مختلف (آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب، پارکینگ و غیره) دسته بندی می کنیم. این تعریف استفاده از فن آوری های هوشمند در واحدهای مسکونی برای نظارت بر رفتار ساکنین برای افزایش کیفیت زندگی را برجسته می کند. چراغ های محوطی بیرون و پارکینگ و راهروها روشن شوند. اگر نگران این هستید که همیشه برای پاسخ داده به آلارمها در دسترس نباشید میتوانید به هشدار هوشمند خود دستور دهید که تحت شرایط خاصی روشن شود؛ به عنوان مثال زمانی که پنجرهی خانه میشکند. چرا که می توانند قبل از ورود به ویلا، سیستم سرمایش- گرمایش را روشن کنند تا وقتی وارد ویلا می شوند دما مناسب باشد.

با این حال، تحقیقات، نفوذ تدریجی این مفهوم را در زندگی معاصر تأیید می کنند. کاملا واضح است که هوشمند سازی ساختمان در ابتدای امر تنها یک بارمالی اضافه، درساخت و ساز محسوب می گردد، اما با اندکی تامل در می یابیم که، این هزینه اولیه بالا، در طولانی مدت، نقش موثری در کاهش هزینه های مصرف انرژی و کاهش هزینه های جانبی، اولیه ناشی از هوشمند سازی ساختمان را به دنبال دارد. تنها مانعی که باعث شده برخی از افراد علاقه مند به خانههای هوشمند به آرزو خود نرسند بالا بودن هزینههای خانه هوشمند است. تنها کافی است شما با داشتن تکنولوژی خانه هوشمند و یک گوشی Smart ببینید پس از بیدار شدن از خواب قرار است چه کارهایی انجام دهید. بعد از کنترل کردن لازم است وضعیت هر سیستم مانیتور شود پس باید نحوه کارکرد تجهیزات، برقراری ارتباط بین دستگاه ها و برنامه نویسی کنترلر هر یک را نیز بدانیم.

دیدگاهتان را بنویسید