هوشمند سازی ساختمان در 7 گام از 0 تا 100 به همراه فیلم و عکس

سازگاری پروتکل بلوتوث بسیار بالا بوده و این امکان را فراهم میکند؛ تا بهراحتی هر دستگاهی که دارای قابلیت بلوتوث است، به هر دستگاه دیگری که از بلوتوث پشتیبانی میکند، متصل کنید. سیستم هوشمند ساختمان در مراکز اداری-تجاری شرایطی را فراهم می آورد که به راحتی و از راه دور بتوان تاسیسات و لوازم الکترونیکی موجود مانند کنترل روشنایی فضاهای مشاع ،مباحث امنیتی فیزیکی ،کنترل تردد ،تاسیسات مکانیکال و الکتریکال را کنترل کرد و به پورتال مرکزی مجتمع متصل شد. دوره های پرطرفدار آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش نصب دزدگیر خودرو ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش نصب کولر گازی ، آموزش سیم پیچی موتور و … همچنین بوسیله سیستم هوشمند می توانید رستوران، روشنایی، نورپردازی، دما و امنیت رستوران تان را کنترل کنید.از جمله کنترل های مهم رستوران می توان به کنترل هوشمند سیستم اعلام و اطفاء حریق،کنترل هوشمند نشت گاز و قطع شیر اصلی ،مانیتورینگ و گزارش گیری از هر آنچه در رستوران شما اتفاق می افتد را نام برد.

سیستم کنترل هوشمند موتورخانه ساختمان یکی از راهکارهای نسبتا ارزان قیمت و پر بازده با کاربری ساده است که در سالهای اخیر معرفی شده است و تکنولوژی آن در کشور ما رو به تکامل بوده و با فرهنگسازی مناسب در خصوص بهره برداری از آن می توان از بخش اعظمی از هدر رفت انرژی در موتورخانه ساختمان های سراسر کشور جلوگیری نمود همچنین ایجاد آسایش حرارتی متناسب با نیاز نیز ارمغان دیگر این سیستم هوشمند در ساختمان می باشد. یکی از مزیت های نرم افزارو اپلیکیشن سیستم هوشمند آلفا بهره گیری از منوی تصویری با متون فارسی است که در جهت ایجاد یک رابطِ کاربری قوی و مناسب طراحی شده است. نوشیدنی ساز های شیائومی همچون انواع ماگ، مخلوط کن، فوم ساز و کتری ها به صورت با کیفیت و با طراحی شیک به بازار عرضه شده اند. این سیستم می­ تواند بطور هوشمند این تجهیزات را روشن و خاموش نموده و دستگاه های تصفیه، دما را کنترل کند و در صورت لزوم دیگر کنترل های برنامه ریزی شده را نیز صورت دهد. با استفاده از سیستم BMS و یکپارچگی حاصل از آن تمامی تاسیسات گرمایش، سرمایش و همینطور سیستمهای روشنایی داخل ساختمان بطور هماهنگ و با راندمان بالاتری کار می کنند، این هماهنگی بین دستگاه ها و همچنین قطع عملکرد سیستمها در زمانها و مکانهای غیر ضروری، مدیریت صحیح مصرف را در پی خواهد داشت .

اتوماسیون خانگی همچنین به مصرف کنندگان کمک میکند تا کارایی را افزایش دهند. از این رو استفاده از سیستم کنترل و نظارت بر اتاق سرور ضروری است.سیستم مدیریت هوشمند اتاق سرور پارامترهای محیطی را پایش میکند و در صورت بروز شرایط نا مطلوب مانند افزایش رطوبت و دما بلافاصله توسط پیامک اخطار sms ، ایمیل و آژیر خطر افراد مسؤول را باخبر می کند. اگر خانه خود را هوشمند کنید به مقدار زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می کنید.به این صورت که با استفاده از پروتکل های استاندارد مانند KNX و BACNET و MODBUS و SNMP کلیه لوازم منزل از لحاظ مصرف انرژی بهینه می شوند.در مواقع غیر ضروری این لوازم خاموش نگه داشته می شوند.همچنین زمانی که کسی در منزل نیست سیستم خانه هوشمند تعدادی از چراغ ها را خاموش نگه می دارد تا مصرف انرژی کمتر شود. در واقع این سیستم بطور موثری در کاهش مشکل کم آبی و جلوگیری از هدر رفتن آب ،بهترین روش آبیاری فضاهای سبز را میسر می سازد.این سیستم از طریق مانیتورینگ و کنترل از راه دور امکان مدیریت بهتر فضاهای سبز را فراهم می نماید. سیستم حرارت مرکزی با موتورخانه هایی طراحی شده با روش های متداول که استفاده از آنها در کشور ما از دیرباز مرسوم بوده است، بدلیل عدم وجود سیستم های کنترل عملکرد مناسب می توانند هزینه های مصرف انرژی (سوخت و برق) را در ساختمان به شدت افزایش دهند.

یکی از چالش های طراحی امنیت اتاق سرور، طراحی صحیح لایه فیزیکی امنیت و سیستم پایش المان های محیطی اتاق سرور و مراکز داده می باشد. طراحی منطقی، باعث کاهش هزینه نگهداری و کاهش زمان از کار افتادن تجهیزات و سرورها به واسطه آسیب های عوامل محیطی و دسترسی های نا خواسته و غیر مجاز می گردد. همانطور که می دانید با توجه به حساسیت ویژه اتاق سرور و مبحث نگهداری اطلاعات ،می بایست بصورت شبانه روزی سرورهای شرکت و سازمان ها را سرویس دهی کرد. بنابراین توجه به راهکارهای ارائه شده در این بخش برای کنترل خودکار عملکرد موتورخانه های سیستم های حرارت مرکزی می تواند در کاهش مصرف انرژی بخش ساختمان به خصوص در کشور ما بسیار چاره ساز باشد. در مسیر سیم کشی در هوشمند سازی ساختمان 50% از مسیر هادی جریان حذف میگردد و به جای آن از هادی بسیار نازک که معمولاً از سیمهای تلفن هستند استفاده میگردد. امروز علاوه بر امکانات روتین، نیاز به یک مدیریت و کنترل یکپارچه تجهیزات نیز در خانههای مدرن احساس میشود، بر همین اساس استفاده از سیستمهای هوشمند خانگی میتواند تکمیلکنندهی یک خانه مدرن باشد. هنر خانه هوشمند Control4، استفاده از تجهیزات سرمایش – گرمایش موجود مثل اسپیلیت ، فن کوئل، برخی شومینه های هوشمند و سیستم های گرمایش از کف و یکپارچه سازی آن با سیستم خانه هوشمند است.

دیدگاهتان را بنویسید