هوشمند سازی ساختمان در 7 گام از 0 تا 100 به همراه فیلم و عکس

اگرچه UPB بر اساس استاندارد X10 ایجاد شده، اما با دستگاههای X10 سازگار نیست. برای ایجاد سازگاری گستردهتر، Insteon با پیامرسان خطوط برقی X10 کار میکند. در واقع KNX برروی انواع لایه فیزیکی مانند لایههای سیمکشی جفت پیچخورده، شبکه خطوط برق، مادونقرمز RF و Ethernet عمل میکند. در آن زمان بلوتوث میتواند با پروتکلهایی مانند Z-Wave و Zigbee رقابت کند. بلوتوث یک تکنولوژی بیسیم بوده و با امواج رادیویی UHF با طول موج کوتاه کار میکند. برخلاف سایر سیستمهای هوشمندسازی که تا به اینجا معرفی شدند؛ پروتکل UPB، یک تکنولوژی هوشمندسازی با سیم محسوب شده که در سال ۱۹۹۹ راهاندازی شده است. سازگاری پروتکل بلوتوث بسیار بالا بوده و این امکان را فراهم میکند؛ تا بهراحتی هر دستگاهی که دارای قابلیت بلوتوث است، به هر دستگاه دیگری که از بلوتوث پشتیبانی میکند، متصل کنید. مانند Samsung SmartThings، Wink نیز یک کنترلکننده مرکزی (هاب) بوده و امکان اتصال Z-Wave و Zigbee را فراهم میکند. استفاده از تکنولوژی های جدید در محیط خانه علاوه بر زیبایی، فاکتور راحتی و سرعت را نیز در انجام امور فراهم میکند. سیستم روشنایی بخش مهمی از مصرف برق در ساختمان را به خود اختصاص می دهد که با هوشمند سازی خانه نه تنها میزان مصرف مدیریت می شود، بلکه امکان استفاده از قابلیت هایی از قبیل کنترل از راه دور، تنظیم شدت و رنگ نور و همچنین تعریف سناریو برای موقعیت های مختلف وجود دارد.

راه اندازی یک خانه هوشمند نیازمند هزینه های نسبتا زیادی است اما می توان این هزینه ها را تا حدودی کاهش داد. حتی شما هزینه استخدام یک ربات را هم نخواهید داد. بهاینترتیب اگر یک واحد دچار مشکل شود، سایر واحدها به کار روزانه خود ادامه خواهند داد. برای اجرای این قابلیت، دستگاهها نیازمند دریافت اتصال باز هستند؛ این موضوع در ابتدا سبب آسیبپذیری WeMo میشد، اما خوشبختانه از طریق بهروزرسانی Firmware، در نسخههای بعدی سیستم عامل این مشکل برطرف شد. بهعنوان مثال، Samsung SmartThings، Wink و WeMo تعدادی از هابهای شخص ثالث موجود در بازار هستند. بهطورکلی محصولات سامسونگ با کنترلکننده مرکزی Wink به خوبی هماهنگ نمیشوند. بهاینترتیب، اکثر ابزارهایی که از Zigbee و Z-Wave استفاده میکنند؛ با SmartThings نیز هماهنگ بوده و به خوبی کار میکنند. بلکه Samsung SmartThings یک هاب یا همان کنترلکننده مرکزی بوده و از طریق نرمافزارهای هوشمندسازی ساختمان سبب اتصال دستگاهها میشود. این امر سبب افزایش امنیت در Insteon میشود.

با توجه به اینکه ساختمان ها عموماً برای استفاده چندین ده ساله طراحی می شوند، خواسته یا ناخواسته در این مدت زمان ممکن است کاربری اتاق ها تغییر یابد. گل ها آبیاری میشوند. سختافزار UPB به یک کنترلکننده خانگی متصل شده و لینکهای هر یک از دستگاههای موجود در شبکه نیز بهصورت دستی پیکربندی میشوند. این امواج در محدوده ISM بین ۲.۴ تا ۴.۴۸۵ گیگاهرتز یافت میشوند. Zigbee تنها تا فاصله ۶۰ فوتی میتواند با دستگاهها ارتباط برقرار کند که این میزان نسبت به Z-Wave بسیار کوتاهتر است. KNX یک پروتکل باز است که برای دههها در بازار عرضه شده و همچنان یکی از محبوبترین روشهای هوشمندسازی ساختمان بشمار میآید. پروتکل Thread یکی از جدیدترین سیستمهای هوشمندسازی ساختمان است. هدف اصلی اسمارت آسان تر کردن کار های روزانه است. شما برای پر کردن وان حمام، شیر آب را باز گذاشته و به سراغ کار خود رفته اید. شما میتوانید قفل هوشمند را با استفاده از تلفن همراه خود از راه دور کنترل کنید.

را از راه دور کنترل کرد . با استفاده از تجهیزات هوشمند سازی لوکسین به راحتی و بدون تخریب میتوانید خانه مبله را نیز هوشمند کنید. این قابلیت هم باعث امنیت بیشتر خانه ی شما می شود و هم شما را از حمل دسته کلید بی نیاز می کند . بنا بر افزایش تقاضا برای تجهیزات ساختمان هوشمند TIS، این گروه فعالیت خود را گسترش داده و با کمک توزیعکنندگان و فروشندگان خود در سراسر دنیا، تولیدت هوشمند TIS را در اختیار مشتریان میگذارد. در این پروتکل ویژگیهای امنیتی مناسبی ارائه شده است، به این معنا که همه دستگاههای موجود در شبکه تأیید اعتبار شده و تمام ارتباطات رمزگذاری شدهاند. تمام این شرایط در ارائه راه حل اثر دارند که مهندسان تمام جوانب را در نظر میگیرند. بدون آنکه از جایتان تکان بخورید، پرده ها را کنار بزنید، پنجره ها را باز کنید و عشق را به خانه بیاورید. هوش سازه از برترین مجموعه ها در زمینه طراحی و اجرای امکانات و تجهیزات هوشمند سازی ساختمان ها، اعم از تجاری، اداری، مسکونی و … همچنین برق کشی خانه هوشمند که از دیوارها عبور میکند بر مبنای ولتاژ 12 ولت طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید