هوشمند سازی ساختمان در 7 گام از 0 تا 100 به همراه فیلم و عکس

سیستم آبیاری فضای سبز و ویلا در هوشمند سازی ساختمان با توجه به بالا بودن هزینه های تامین آب، چالش کمبود آب شیرین در کشور، توانایی مدیریت آبیاری فضای سبز و ویلا در هوشمند سازی ساختمان از هر کجا و در هر زمانی و همچنین نیاز به داشتن آنالیز از وضعیت رطوبت خاک و سایر ویژگی های باغ، گلخانه و زمین زراعی، یک نیاز ضروری می باشد. هرچند سیستم هوشمند دارای گزینههای بسیار زیادی است اما ممکن است تمام آنها ضروری نباشند. اما خانه هوشمند بخش کوچکی از یک سیستم هوشمند سازی ساختمان است. به طوریکه می توان گفت بشر از زمانی که پا به این دنیا گذاشته، به فکر یک زندگی راحت بوده. مشخصا با تعیین سطح و اعلام آن به کارشناسان فروش به راحتی می توانید در کمترین زمان، محدوده قیمت هوشمند سازی ساختمان دستتان بیاید و تصمیم قطعی برای شما راحت تر باشد . بر روی کلیدها فرمان خاموشی سراسری یا Central Off تعریف شده و لذا هنگام ترک اتاق یا خروج ویلا با زدن این کلید کلیه چراغها خاموش می شوند و با خیال راحت میتوانید ویلا را ترک کنید.

و تفاوت آخر در خانه هوشمند کنترل تجهیزات در اختیار مصرف کننده است در حالی که در هوشمند سازی ساختمان کنترل تجهیزات در اتاق کنترل و در اختیار اپراتور است. خانه هوشمند، خانه را سرگرم کننده تر می کند. در ادامه این مقاله خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد ، که چرا اصلا ما باید هوشمند سازی ساختمان را انجام دهیم و اینکه هوشمند سازی ساختمان چه امکاناتی را به یک خانه معمولی اضافه می کند. و تمام کنترل درب ورودی و اتصال آن به دوربینهای مدار بسته و دستگاههای ثبت ورود میتواند ایمنی سیستم را بهطور قابل ملاحظه ای افزایش دهد و این بسیار مهم است که با هوشمند سازی ساختمان این امکان به ساختمان شما اضافه می شود. و تمام کنترل درب ورودی و اتصال آن به دوربینهای مدار بسته و دستگاههای ثبت ورود میتواند ایمنی سیستم را بهطور قابل ملاحظه ای افزایش دهد و نیز نیز بسیرا مهم است که با هوشمند سازی ساختمان این امکان به ساختمان شما اضافه میشود .

در سیستم BMS کنترل روشنایی به صورت خودکار است و تمامی المان هایی همچون تنظیم سطح نور ،کاهش یا افزایش و تعیین و مشاهده وضعیت آن ها و امکان روشن و خاموش کردن آن ها نیز از راه دور وجود دارد. در ساختمانهای مسکونی با سیستم هوشمند سازی ساختمان ، امکان دریافت تصویر مراجعه کننده بر روی نمایشگر و در صورت عدم حضور ، ثبت تصویر به همراه زمان مراجعه وجود دارد و حتی در صورت وجود اینترنت میتوان از راه دور با مهمان ارتباط برقرار کرد. یکی دیگر از بهترین مزایای هوشمند سازی ساختمان ، داشتن امکان استفاده از یک آرشیو مرکزی صوتی است ، که می توان به وسیله ی آن یک موزیک دل خواه را انتخاب و یا جهت اجرای مراسم های مختلف ، حالت های از قبل تعریف شده را انتخاب و اجرا نمود و یا تجهیزات اداری را نیز از طریق این سیستم کنترل نمود. وسیله ای است که کاربر را قادر می­ سازد تا در هر نقطه ­ای از دنیا از طریق اینترنت به سیستم BMS دسترسی پیدا کرده و آن را کنترل نماید.

گیاه یا گیاهانی را در هر نوع توپوگرافی زمین متناسب با نوع نیاز آن گیاه آبیاری کند . در شرایط بحرانی با ارسال سریع و به موقع اعلام خطر میتوانید از حوادث و کاهش اثرات اون نیز جلوگیری کنید و به طور خودکار و اتوماتیک پیام اضطراری را برای بخش ها و اتاق های خانه ارسال می کند. از روی کلیدهای هوشمند علاوه بر کنترل روشنایی امکان کنترل پرده ها نیز امکان پذیر میباشد. کنترل روشنایی خانه شامل روشن و خاموش نمودن خودکار لامپ ها در منزل و یا ساختمان ، تنظیم سطح نور ، کاهش یا افزایش و همچنین تعیین و مشاهده وضعیت و امکان روشن و خاموش نمودن آن ها از راه دور و بیرون ساختمان است. با توجه به یکپارچه سازی ساختمان ، و هوشمند سازی ساختمان ، تمام تجهیزات به صورت هماهنگ کارکرده و امکان تداخل و بروز مشکلات ناشی از عدم هماهنگی از بین میرود و این نکته ی بسیار کار آمد و خوبی است. هوشمند سازی ساختمان به انگلیسی BMS به یک سیستم یکپارچه در ساختمان گفته می شود که کنترل و مانیتورینگ تمام تجهیزات را بر عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید